До лонг-ліста Букера потрапили Орхан Памук і ще 12 авторів

У Лондоні оприлюднили довгий список авторів, що претендують на престижну премію в царині англомовної літератури – Man Booker Prize.

Загалом до лонг-ліста Букера потрапили 13 авторов. З-поміж них Жозе Едуарду Агуалуза з Анголи, Єлена Ферранте з Італії, Хан Канг з Південної Кореї, Мейліс де Керангаль і Марі Ндіайе з Франції, Ева Курніаван з Індонезії, Ян Ляньке з Китаю, Радуан Нассар з Бразилії, Фістон Мванза з Демократичної Республіки Конго, Ое Кендзабуро з Японії, Акі Оллікайнен з Фінляндії, Роберт Сіталер з Австрії. Тринадцятим претендентом на премію є всесвітньо відомий письменник, лауреат Нобелівської премії 2006 року Орхан Памук. Турецький літератор увійшов у список із книгою “Мої дивні думки” (A Strangeness in My Mind, 2014), що описує нинішню політичну ситуацію в його рідній країні через історію двох родин з Анатолії.

Букерівська премія вручається за твір, написаний англійською мовою, незалежно від громадянства автора. Переможець отримує 50 тисяч фунтів стерлінгів. Вперше вручення Букера відбулося у 1969 році. Лауреатами премії у різні роки були такі автори як Салман Рушді, Айріс Мердок, Джон Максвелл Кутзее, Вільям Голдінг.

Нагадаємо, що Букерівську премію 2015 отримав 44-річний ямайський автор Марлон Джеймс із книгою “Коротка історія семи вбивств”. В основу 680-сторінкового роману лягла реальна історія про спробу вбивства зірки регі Боба Марлі в 70-х роках, використана для зображення бурхливого бандитського і політичного життя на Ямайці.

3 thoughts on “До лонг-ліста Букера потрапили Орхан Памук і ще 12 авторів

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

Залишити відповідь