11 книжок для розвитку нових навичок цього літа

11 книжок для розвитку нових навичок цього літа

Кожна корисна звичка варта витраченого на неї часу. Якби часом вам не здавалось, що прогрес виглядає безрезультатно – насправді все просувається повільніше, ніж ви очікували. Літо – це найкраща пора, коли вдосталь вільного часу, який можна використати з максимальною користю – підібрати заняття до душі і вдосконалювати свої знання.

Головне пам’ятати – кожна засвоєна звична робить нас крутішими у своїй професії, спілкуванні і творчості. 

«Якщо ви несерйозно підходите до вироблення звички, яка веде до успіху – ви несерйозно підходите до майбутніх неперевершених результатів»

Ґері Келлер та Джей Папасан

Щодня ми потопаємо у купі справ. Лише успішні люди долають хаос буденного життя. Вони вміють фокусувати свою увагу на найголовнішому, виховувати власну дисципліну та жонглювати справами. Цей шлях до успіху відкривається авторами бестселера з тайм-менеджменту Гері Келлером та Джеєм Папасаном у книзі «Одна справа. Як робити менше, а встигати більше». Вони пояснюють, чому важливо мати чіткі цілі, як визначати свої довго і короткотривалі пріоритети, та як зберігати рівновагу у щоденному житті.    

У книзі можна знайти добірку ключових запитань, які допоможуть визначити найголовнішу справу у кожній сфері свого життя і працювати заради її досягнення. 

Навики – це знання в дії. Корисні навики – це валюта сучасності. Ніхто не народжується з блискучим набором здібностей, що роблять нас успішними. Всьому можна навчитися. Навик, який сьогодні на вагу золота – це вміння швидко читати. 

Пітер Камп у книзі «Прорив у швидкості читання» пропонує свій підхід до зміни типової моделі читання, якої нас навчили у школі. 36 розділів – це 36 порад, як швидше і ефективніше читати, краще запам’ятовувати прочитане і вибирати найголовніше. 

Якщо сумлінно виконувати вказівки, подані у книзі, тоді автор обіцяє, що швидкість читання можна збільшити у 2-3 рази без втрати розуміння прочитаного. Все, що для цього потрібно, – це старанно виконувати практичні завдання із книги стільки часу, скільки вам знадобиться.

Творче мислення – це ключ успіху у сучасному світі. Сьогодні рамки креативності вийшли за межі художніх творів та мистецтва. Креативність тепер у всьому – в навчанні, в бізнесі і навіть у щоденних стосунках. Головний секрет, як мислити креативно – це виходити за межі шаблонів. Майкл Мікалко на прикладі відомих творців та передових експертів різних галузей показує їхні способи творити і вирішували завдання неординарно. Автор дає 21 підхід для того, щоб змінити власне мислення і перспективу світобачення.

Найважливіша теза Майкла Мікалка в тому, що на одну і ту ж річ, можна дивитися по-різному. І що найголовніше – цього можна навчитися.  

Тексти всюди. Ми всі їх пишемо – повідомлення про виконану роботу, реферати про щось цікаве, епохальні романи і філософські есеї. Щоб писати тексти добре, потрібно вчитися у найкращих. Вільям Зінсер, письменник і літературний критик, ділиться своїм досвідом написання текстів у «Текст-пекс-шмекс. Магія переконливих текстів».

Його головний секрет у тому, що потрібно писати багато. Від досвіду приходить вміння писати просто, чітко і зрозуміло. У своїй книзі Вільям Зінсер розповідає про головні принципи письменництва у написанні різноманітних текстів – інтерв’ю, біографій, мемуарів, путівників та спортивних подій. Він вчить писати з гумором, але критично про все на світі – від буденних речей до новинок інноваційних технологій.

Автор переконаний – писати може кожен. Більше того, немає людини, у котрої б не виникало страху перед пустим папером, який потрібно заповнити своїми думками і аргументами. І у своїй книзі Вільям Зінсер допомагає долати цей страх. 

У більшості із нас є за плечами 1000 і одна спроба стати жайворонком. У сучасному світі раннє пробудження – це тренд, який часто залишається непідкореним. Переведений вкотре будильник, невиконаний список ранкових справ і поганий настрій – ось що може статися, якщо пробуджуватися неправильно.

Гел Елрод дає дієві поради, як зробити свій ранковий підйом чудовим. Як не проспати життя – девіз цієї книги. Автор не лише дає 6 практичних завдань на кожен ранок, які налаштовують нас на продуктивний день, а й допомагає ввести раннє вставання у звичку. 

Навики спілкування відкривають перед нами не одні двері. Наше спілкування є багатогранним, і, безумовно, найголовнішою стороною є мистецтво переконання свого співбесідника. Вміння пояснити свою точку зору стане у пригоді скрізь – на співбесіді, під час роботи чи звичайної розмови.

Колектив найвпливовіших авторів та експертів соціальної психології, серед яких і Роберт Чалдині, підготував 60 порад, як бути переконливим. Всі вміщені секрети – універсальні та ґрунтовні, вони вміло пояснюють, як краще подолати власну невпевненість та перетворити свої страхи у переваги. Окрім фундаментальних підходів з порадами, як подолати страхи, у книзі розкриті секрети, як бути харизматичним і які механізми переконання краще вибирати, залежно від цільової аудиторії.

Не існує людей із математичним і гуманітарним складом розуму. Це міф, який спростовує Барбара Оклі у своїй книзі «Навчитися вчитися. Як запустити свій мозок на повну». Колись, будучи старанною ученицею, яка любила історію і боялась, як вогню, математики, Барбара Оклі вирішила підкорити точні науки у дорослому житті і стати професором інженерії. 

Головний секрет її запам’ятовування простий – ділити інформацію на порції і робити невеликий перепочинок, аби інформація засвоїлась.  

Літо – це найкраща пора для експериментів на кухні. І для того, щоб відчути себе приборкувачем кухонних шедеврів, краще вчитися у професіоналів. Євген Клопотенко – шеф-кухар та блогер – у своїй книзі навчить, як готувати неймовірно із простих та звичних для нас інгредієнтів.

Євген не лише пропонує 70 рецептів, а й закликає не боятися експериментувати і творити самому. У книзі автор намагається пояснити – готувати смачно і просто – можливо! На сторінках книги вміщені не лише рецепти із кольоровими картинками, але й QR-коди, які є ключиками до повноцінних відео приготування кожної страви.

Френк Сесно все життя задає запитання. Він – першокласний журналіст, який понад 40 років задає запитання своїм дітям, друзям, оточенню, а також відомим політикам, президентам різних країн та зіркам світового масштабу.

Автор переконаний: правильне запитання – це ключ до успіху. На сторінках книги Френк методично описує різні підходи постановки запитань, пояснює, чому іноді важливо вміти зупинитися і не переходити межі особистого простору співбесідника.

Окрім власного професійного досвіду, Френк Сесно також пропонує познайомитися зі своїми колегами. Тут можна знайти поради від ведучої радіо, науковців різних галузей та державних реформаторів – усіх, хто опанував мистецтво задавати запитання. 

Психічний і фізичний стан здоров’я пов’язані між собою набагато тісніше, ніж ми собі це можемо уявляти. У своїй книзі професор Стенфорду та спеціаліст у галузях психології і нейропсихології Келлі Макгонігал вчить не лише, як долати внутрішні конфлікти і досягати цілей, але як піклуватися про свою силу волі. За її словами, силу волі завжди можна натренувати, однак, як і будь-який м’яз, – вона втомлюється, тому потрібно також вміти її розслабляти. 

Практичні поради, вміщені у книзі, допоможуть краще зрозуміти, як функціонує мозок і як влаштоване наше мислення.

Бути зосередженим у сучасному світі, де постійно відволікають тисячі дрібниць, – ціле мистецтво. Буди сфокусованим – це звичка, яку можна здобути, якщо вперто над нею працювати. 

Кел Ньюпорт дає поради, як краще зосереджувати свою увагу і не відволікатися на другорядні речі та доводити завдання до кінця. За його словами, відсіювання всього неважливого – секрет зосередженої творчої праці, цінність якої сьогодні дуже важлива. 

Вміння бути сконцентрованим – це рідкість, секрети якої Кел Ньюпорт намагається відкрити у своїй книзі.

Надія Скокова
Я – історик, пишу концептуальні тексти й дисертацію. Моє хобі – робити складні речі простими. Вірю у власну впертість та уяву.

125 thoughts on “11 книжок для розвитку нових навичок цього літа

    Залишити відповідь