Нумо читати: стартував проєкт «Живі письменники. Батькам»

Yakaboo приєднався до проєкту «Живі письменники. Батькам», який видав посібник-рекомендації по читанню. В збірку увійшли 50 книг, які варто прочитати школярам молодшої школи. Книги відбирали вчителі, психологи, мами та фахівці з читання.

Посібник «Живі письменники. Батькам»  – це путівник, який має зорієнтувати батьків у світі сучасної української літератури та залучити до читання школярів 1-4 класів. Посібник знаходиться у відкритому доступі – будь-хто його може скачати та скористатися порадами фахівців. Проєкт спільно реалізують ГО «Смарт освіта» та ДУ «Український інститут книги» в партнерстві з Фундацією Дарини Жолдак.

Посібник вміщує описи 50-ти дібраних експертами книжок сучасних українських письменників; запитання для бесід із дитиною про зміст книг, а також ідеї для спільної гри та коментарі психолога.

На сайті Yakaboo можна придбати книжковий бокс, складений з рекомендованих книжок, замовити його до власної чи публічної бібліотеки  або надихнутися ідеями для подарунків.

Українські діти мало читають

На презентації посібника зазначили, що за даними міжнародного дослідження Pisa більшість українських підлітків читають з примусу, і тільки 13% дітей можна назвати затятими читачами.

«Дані PISA доводять: ті учні, яким батьки багато читали змалечку і під час навчання в початковій школі, досягають кращих результатів у навчанні, ніж інші учні. Ще на успішність позитивно впливає обговоренням різних тем, щоденних подій та шкільного життя.  Цей посібник вміщає як чудові тексти для читання з дитиною і читання самою дитиною, так і плани бесід для ще більшого занурення у світ книжок», – каже очільниця ГО «Смарт освіта» та укладачка посібника Галина Титиш.

Задача батьків – показати, що книжка – це казка та нагорода, а не примус.

Батькам варто «узбагоїться»

У своєму виступі психологиня Світлана Ройз заначила, що мета проекту – правильно залучити дітей до читання, а батькам – «узбагоїться».

«Діти зараз перевантажені і не сприймають інформацію, а задача  батьків –  не тільки відновити контакт з дитиною, але й її спілкування з зовнішнім світом. Досвід читання – це не просто читання, це проживання. Якщо ми хочемо дістати дитину з гаджета, ми повинні дати більше задоволення», – радить Світлана .

Одна з рекомендацій психологині  – починати читати у гарному настрої,  щоб дитина не відчувала, що вона жертва поганого настрою батьків. А ще робити паузи – бо це час для рефлексії та післясмаку від читання.

Телеведуча та мама трьох дітей Марічка Падалко наголосила – процес залучення дитини до читання постійний і не варто думати, що справу зроблено, якщо дитина захопилася однією історією. Адже після закінчення цієї книги дитина знов може повернутися до гаджетів. Важливо, щоб у залученні до читання школа та батьки діяли спільно. Телеведуча навела  приклад школи, де вчаться її діти, і де вчителі проводять челенджі та читацькі марафони.