Про що читати восени — коли хочеться насолоджуватись останніми теплими днями і коли зливи не дають залишити теплу оселю? Вивчати успішні кейси, надихатись історіями видатних людей, співчувати драматичним оповідям чи занурюватись у фантастичні світи? Розповідаємо, що читала команда Yakaboo у першій частині осені. Підглядайте у наш традиційний must-read і складайте свій список — для затишного читання з чаєм, кавою чи глінтвейном.
Дарка Тітова, копірайтерка Yakaboo
Джулія Кемерон «Шлях митця»
Думаю, багато хто чув про цю книгу, але обламуються виконувати завдання з неї. Я рішуче налаштована пройти весь 12-тижневий курс, але поки виходить із великими перервами. Точно можу сказати, що ранкові сторінки працюють! Дуже мотивує заглядати на пару розділів уперед, підглядати, які там цікаві завдання і починати наздоганяти програму.
Крістофер Воглер «Путешествие писателя. Мифологические структуры в литературе и кино»
Книга для тих, хто відразу не подужав «Героя із тисячею облич» Джозефа Кемпбелла (як я). У ній сценарист діснеєвськой студії розповідає на прикладах про те, що в основі будь-якого фільму, книги і просто цікавої історії лежить подорож героя. Читаю її з підступним задумом застосовувати потім усі ці фішечки в роботі.
Люба Ляшко, копірайтерка Yakaboo
Марк Менксон «Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем»
Цю книгу вибрала не я, а вона — мене. Вона кричала своєю обкладинкою та вимагала вписатись у мій щоденний ритм. Марк Менсон спонукав розібратись зі своїм життям і почати забивати на неважливі питання. Виявилось, що я роками дозволяла дрібницям лізти в голову та псувати життя. Забити на все, що накопичувалось так довго, було дуже складно. Але завдяки книжці я почала процес змін. Нарешті стала раціонально розставляти пріоритети, спокійніше сприймати дедлайни, непорозуміння з рідними та примхи сина.
Катерина Дмитрієва, трейд-маркетолог Yakaboo
Філіп Пулман «Північне сяйво»
Книжка, яка вам сподобається, якщо весь «Гаррі Поттер» і «Хроніки Нарнії» вже давно читані-перечитані. Це захопливі пригоди маленької дівчинки, яка з друзями намагається визволити захопленого у полон дядька та знайти викрадених дітей. На своєму шляху вона зустрічає помічників і ворогів, світлу й темну магію, казкових істот і відьом, добро і зло. Неочікувані повороти сюжету точно будуть!
Через казкову основу проглядаються глибші питання — що таке душа людини, що таке справедливе володарювання, чи існують інші світи і які вони.
Це лише перша книжка з трилогії, тож ще кілька сотень сторінок із наступних частин все ще чекають на мене.
До речі, за книгою знятий серіал та фільм, тож пізніше можна порівняти книгу з екранізацією. Хоча ми вже знаємо, що краще)
Фран Гаузер «Міф про милу дівчину. Як побудувати казкову кар'єру і не перетворитися на чудовисько»
Читала (вперше в житті!) з олівцем, роблячи нотатки прямо в книжці, збираючи корисні та небанальні поради.
- як бути в контакті з командою
- як говорити про свої досягнення
- як створювати і використовувати можливості
- як чути інших і говорити самому
- як давати зворотний зв’язок
- на що звернути увагу, приймаючи рішення
- як говорити про кар’єрне підвищення
- як вибудовувати особисті кордони і фокусуватися на по-справжньому важливому.
Раджу!
Дорж Бату «Моцарт 2.0»
Ця книга має бути фільмом, бо від неї неможливо відірватись — хочеться читати в метро та на обідній перерві.
Отже, Моцарт прокинувся після своєї смерті… в Нью Йорку 2018 року! Він досліджує життя у новому світі та й себе самого, хоч мода, житло і транспорт змінились, а довкола — тисячі людей. І це таааак цікаво!
Тут легкий і веселий сюжет на поверхні, але набагато глибше всередині — про вибір, рідну країну, імміграцію, роботодавців, дружбу і підтримку.
А ще у книжці на вас чекають QR-коди з музикою і міні-екскурсіями автора вулицями Нью-Йорку 💔 — все, що можна не лише уявити, а й побачити і почути. І це такий клас!
Спойлер: для всіх поціновувачів «Франчески» теж тут дещо знайдеться)
У двох словах — кращий вибір, коли хочеться свіжої та класної художки. Enjoy!
Олександра Ліхобіцька, промо-маркетолог Yakaboo
Мей Маск «Женщина, у которой есть план. Правила счастливой жизни»
Книгу авторства мами Ілона Маска — Мей Маск, я обрала для відпустки. Читаючи її, я щиро дивувалась тому, яким непростим було її життя.
Мей Маск і її сестра-близнючка народились у Канаді 1948 року. За два роки їхній батько перевіз усю родину до Преторії, майбутньої столиці Південно-Африканської Республіки, де основною мовою спілкування була афрікаанс. Місцеві одразу прозвали їх «чокнутими американцями». Мей згадує, як вони з братом гуляли вздовж ріки Окаванго, і він підстрелив цесарку. Та впала у воду, і Мей попливла за здобиччю. Коли вона виходила з води, під її ногами щось заворушилось. Вони й гадки не мали, що та річка кишіла крокодилами.
Батько Мей ніколи не плив за течією. Якщо він чогось хотів, то впевнено брався за справу. Він мріяв віднайти загублене місто в пустелі Калахарі, і кожного липня вони всією родиною вирушали на пошуки. Він повертався туди 12 разів, але так нічого і не знайшов. Проте він ніколи не виказував розчарування. І, як каже сама Мей: «Можна мати мету, але так і не досягти її — і це нормально».
Це лише частина подій із життя Мей Маск, які мене неймовірно вразили. Дивовижна, натхненна жінка, яка виховала трьох прекрасних дітей, є моделлю і каже, що СіМДЕСЯТ ОДИН — ЦЕ КРУТО!
Анастасія Римаренко, Event-менеджерка
Генрі Девід Торо «Уолден, або життя в лісі»
У захваті від цієї книги. По-перше, автор дуже красиво описує експеримент відлюдництва на березі Уолденского ставка і життя у стилі «тут і зараз» поруч із природою. По-друге, ця книга — чудовий посібник із життєвої етики. Вона показує, наскільки ми загрузли в болоті дикого матеріалізму. Актуальність розкритих у книжці тем приголомшує точністю влучення. Про мінімалізм в одязі, їжі, інтер’єрі. Про етичне ставлення до планети, усвідомлене споживання і рослинне харчування. Міркування про абстрактні поняття таких як прийняття, повазі, самотність. Для мене ця книга — медитація. Це коли читаєш опис скутого льодом озера, звуків або запахів лісу або природи вогню на десяти сторінках, і тобі при цьому не нудно. Навіть зовсім навпаки, відчуття, що ти присутній в кожному слові і буквально відчуваєш цей лід або ліс усіма органами почуттів. Ідеї які піднімає автор дуже резонують. Відлиньте білий шум цивілізації і зверніть свою увагу всередину, на те, що дійсно важливо.
Ірвін Ялом «Ліки від кохання та інші оповіді психотерапевта»
Перш за все, мене вразила проста і жива мова оповіді. Спочатку навіть не віриться, що це наукова праця — так майстерно вона оформлена в літературну форму. Всі десять історій — приклади тонкої психологічної роботи, в яких було місце пробам і помилкам, нездатності надати допомогу людині, а також раптові рішення, які часто стають виходом зі, здавалось би, безвихідних ситуації. Книга читається дуже легко.
Девід Рок «Твій мозок в роботі. Як припинити відволікатися і працювати продуктивніше»
Захоплюючий нон-фікшн, який детально пояснює, як працює наш головний орган — мозок. Автор розповідає, чому ми радіємо або сумуємо, розбирає складні побутові ситуації та дає поради щодо того, як долати життєві труднощі за допомогою невеликих змін у мисленні. Адже все, що з нами відбувається, — не лише збіг обставин, але і закони роботи мозку. І ця книжка — дуже цікава і корисна інструкція з його застосування. На мій погляд, з такими інструкціями потрібно знайомити всіх із раннього дитинства.
Богдан Горбай, директор видавництва Yakaboo Publishing
Джейсон Дорсі, Деніс Вілла «Zкономіка: як покоління Z zмінює майбутнє бізнесу»
Нова актуальна книга від Yakaboo Publishing. Вона підштовхує до зосередження уваги на новому важливому тренді — покоління Z (народжені після 1996 року) набуває все більшої ваги як у споживанні, продажах, маркетингу, так і людських ресурсах. А теперішній бізнес, спрямований на добре вивчені тренди, диктовані «мілленіалами», може прогавити момент і втратити свої позиції, якщо не адаптується до моделей мислення і вибору покоління Z. Лояльність до брендів, очікування рівня сервісу, зміна каналів отримання інформації, а також системи мотивації Z-ок — усе це тут дуже вдало систематизовано.
Для тих, хто дивиться в майбутнє і хоче змінюватись і розвивати власну справу. Хоча місцями мова досить офіціозна, тут маса прикладів, діалогів, упізнаваних випадків із повсякденного життя, які і відволічуть, і допоможуть зрозуміти. Дуже раджу саме «мілленіалам», аби бодай трішки «наблизитись» до розуміння «розриву».
Філ Найт «Взуття-буття. Історія Nike, розказана її засновником»
Бомбезна книга, жива історія компанії Nike від її засновника Філа Найта. Її «пробігаєш», напружуєшся і впадаєш у відчай разом із оповідачем. Хоча я не бачив наживо Америки 60-70-х, тут добре відчуваються образи та характери. У Найта чудово вийшло описати ключові моменти та ключових людей на шляху становлення багатомільярдної корпорації, а ще дуже добре прослідковується зв’язок між інтересом, ідеєю і подальшим її розвитком до бізнесу.
Книга для дуже широкого кола, особливо для «шукачів» цікавих моментів і кейсів — у книзі вагон ідей і рішень для саморозвитку та корпоративного управління. І хоча це success-story, вона особиста і дуже чесна. Цим і цінна. Незважаючи на не надто вдалий переклад назви, рекомендую читати всім-всім.
Саймон Кричлі «Про що ми думаємо, коли думаємо про футбол»
Бомбезна книга, жива історія компанії Nike від її засновника Філа Найта. Її «пробігаєш», напружуєшся і впадаєш у відчай разом із оповідачем. Хоча я не бачив наживо Америки 60-70-х, тут добре відчуваються образи та характери. У Найта чудово вийшло описати ключові моменти та ключових людей на шляху становлення багатомільярдної корпорації, а ще дуже добре прослідковується зв’язок між інтересом, ідеєю і подальшим її розвитком до бізнесу.
Книга для дуже широкого кола, особливо для «шукачів» цікавих моментів і кейсів — у книзі вагон ідей і рішень для саморозвитку та корпоративного управління. І хоча це success-story, вона особиста і дуже чесна. Цим і цінна. Незважаючи на не надто вдалий переклад назви, рекомендую читати всім-всім.
Надійка Вовк, PR менеджерка видавництва Yakaboo Publishing
Ярослава Куцай «Лабортаторія Ісландія»
Книжка репортажів про далекі країни, саме те, що потрібно читати під час пандемії та за відсутності подорожей. Ісландія — загадкова країна, про яку ми маємо уявлення на основі шаблонів та стереотипів, але Ярослава розповідає про те, як є насправді. І деякі речі дуже дивують.
Селесте Інґ «Несказане»
Мене захопила легкість оповіді, напруженість сюжету й загальна емоційність тексту. Книжка про «скелети у шафі» та «американську мрію», про бажання здаватися щасливими, але ними не бути. Якщо хочеться прочитати книжку на одному диханні, то це чудовий варіант.
Славенки Дракуліч «Як ми пережили комунізм і навіть сміялися»
Перечитала цю книжку вдруге, настільки вона мене зачепила. Мені пощастило не жити у часи, які описує Дракуліч, але які мене, безперечно, травмували. Тож досліджуючи себе, свої реакції, поведінку, важливо усвідомлювати першопричини, і саме вони надзвичайно влучно описані у книжці.
Юлія Близнюк, менеджерка соціальних мереж Yakaboo Publishing
Марґарет Етвуд «Заповіти»
Продовження антиутопії «Оповідь служниці». Між двома романами — 30 років різниці. Я боялася, щоб продовження не виявилося якоюсь нечитабельною історією на догоду фанатам і задля хайпу на хвилі популярності серіалу. Але це хороший роман. Букера отримав не дарма. Хоча «Оповідь служниці» він не переплюнув. Там кожна деталь жахала. А тут усе якось більш-менш лайтово було. Втім, я залишилася задоволеною.
Дж. М. Кутзее «Безчестя»
Як мені сподобалася ця книжка! Люблю таке: вона ніби й ні про що, але й водночас про все на світі. Такі цікаві, непересічні переживання.
Головний герой — викладач університету, підстаркуватий ловелас, який закрутив роман зі студенткою. Все дуже швидко закінчується, і викладача звільняють. Він їде на ферму до своєї доньки, і там стається дещо, після чого рідні люди стають немов чужими, і між ними виростає стіна непорозуміння.
Але ця книжка не стільки про сюжет і події, скільки про внутрішні переживання.
Джордж Сондерс «Лінкольн у Бардо»
Це було дуже дивно… Незвично, незрозуміло, химерно. Мої емоції і думки про цю книгу змінювалися по 15 разів на день. Правду кажуть, що перед тим, як почати «Лінкольна в Бардо», треба забути про все, що ви читали досі. Це якийсь зовсім інакший прояв літератури. Взяти хоча б форму — щось середнє між прозою та драматургією. Та й сам сюжет — це історія, розказана привидами. Неприкаяними душами, які на роки й десятиліття застрягли між життям і потойбіччям. Одного разу серед них з’являється хлопчик, який так само залишається існувати між двома вимірами. До нього на кладовище ночами ходить батько, дістає тіло зі склепу, гладить його й картає себе. І цей чоловік — Авраам Лінкольн, 16-й президент США. ⠀
Основою книги є реальна історія: у Лінкольна дійсно був син Віллі, який помер 11-річним, і кажуть, що президент справді часто навідувався до нього на цвинтар. Як тільки письменник Джордж Сондерс почув цю історію, то загорівся ідеєю роману, яку виношував у своїй уяві 20 років. За цей час автор дослідив безліч джерел про Лінкольна, і деякі фрагменти з них включив до роману. Вийшов такий собі колаж спогадів справжніх і вигаданих очевидців подій — і водночас пазл, який хочеться розгадати. ⠀
Через експериментальність книги я боялась починати читати її, але в результаті залишилась приємно враженою. Непересічна книга про біль втрати і пошук сил рухатись уперед.
Оксана Мороз «Боротьба за правду. Як мій дядько переміг брехню»
На щастя, мої батьки адекватно мислять і не ведуться на фейки з телевізора. Але якби велися — я б говорила з ними аргументами з цієї книжки. Або б навіть змусила їх її прочитати. Цей посібник навчить відрізняти маніпуляції від фактів. Написано так просто, що зрозуміє навіть ваша бабуся.
Ростислав Семків «Як читати класиків»
Цікава книжка, завдяки якій я зрозуміла, скільки всього я ще не читала. І скільки ще треба встигнути, щоб зрости як читачу. Тож працюємо далі.
Валерія Остапенко, менеджерка соціальних мереж Yakaboo
Фредрік Бакман «Чоловік на ім'я Уве»
Дуже зворушлива історія, від якої з перших сторінок неможливо відірватись. Книга насичена кумедними буденними ситуаціями, які ти читаєш і посміхаєшся. Але насправді вона про глибокі почуття, з якими рано чи пізно зіштовхується кожна людина.
Книга для тих, хто любить чуттєві історії.
Марина Осадча, таргетолог Yakaboo
Алла Клименко, Дмитро Дір «Добавь меня в друзья»
Щось середнє між журналом «історії з життя» і серією книг «курячий бульйон», короткі життєві історії зі змістом.
Ірена Карпа «Як виходити заміж стільки разів, скільки захочете»
Допомагає розкласти по поличках здавалося б очевидне і підіймає настрій. Карпа — любов з дитинства.
Екгарт Толле «Сила моменту Тепер. Посібник із духовного просвітлення»
Дуже потрібна книга у цей нелегкий період.