Різдвяна класика: 10 історій під ялинку

Коли надходить Різдво, у повітрі ніби збільшується концентрація дива, у помешканнях запалюються святкові вогники і свічки, а з полиць дістаються найулюбленіші різдвяні історії. Деякі з них читали нам вголос ще наші бабусі. А інші уже стали сучасною класикою, яку ми неодмінно читаємо під ялинкою нашим дітям. Ловіть підбірку різдвяної класики для затишного читання у довгі передсвяткові вечори!

Неперевершений шведський казкар Ульф Старк подарував дітям і підліткам чимало прекрасних історій. «Різдво у лісі» – особливо затишна й оптимістична казка про те, як магія Різдва змінює навіть найзатятіших буркотунів. Таким був різдвяний гном Буркотун, який через дрібні прикрощі хотів проігнорувати це свято. Та навіть паскудний характер не вплинув на його добре серце. У густу заметіль він рятує комах і звіряток від холоду й небезпеки – і всі вони отримують шанс: гном – на те, що відкриє серце для світлої радості, а лісові звірята – що таки переконають його влаштувати Різдво і зустріти його у затишку і любові.

Чарівні ілюстрації, проста історія з глибоким сенсом і святковий настрій – усе це ідеальні складові сімейного читання, яке буде приємним і дітям, і дорослим.

Старий скупердяй, три духи й магія Різдва – ця історія у різноманітних варіаціях так часто повторюється у новорічних фільмах та мультиках, що знайома, мабуть, кожному. Але чи знаєте ви, з чого усе почалося? Чарльз Дікенс написав свою «Різдвяну історію» для того, аби нагадати людям про найважливішу складову свята. Ні, не ялинку, індичку і колядки, а про нагоду переглянути своє минуле, позбутися негативних рис, очиститися і стати людиною, яка впускає у свою душу любов і творить добро. Так, як це зробив – під впливом видінь, показаних трьома духами – скупий і сухий містер Скрудж.

«Різдвяна історія» Чарльза Діккенса стала основою для «різдвяної філософії», цього особливого підходу до життя, який втілюється у Західному світі. Її перший наклад (6000 примірників!), опублікований в середині грудня 1943 року повністю розібрали ще до Різдва, і з того часу ця книжка не втрачає своєї популярності – не лише у Британії, а й в усьому світі.

Коли народився маленький Ісус, до нього прийшли троє волхвів із коштовними дарами. У згадку про цю подію люди й досі готують різдвяні подарунки для найдорожчих. От тільки не завжди осягають те, що найкоштовніші речі – не матеріальні. Так сталося з героями класичного різдвяного оповідання О’Генрі подружжям Джима та Делли. Живучи у матеріальній скруті, але прагнучи потішити кохану людину перед Різдвом, вони позбуваються найбільших своїх скарбів, обмінявши їх на подарунки, які тепер уже не принесуть тої радості.

Але така взаємна самопожертва молодої пари – це не що інше, як вияв любові. Найбільшої цінності і найціннішого подарунка, який тільки можна подарувати своїм близьким. Тож оповідання О’Генрі у розкішному виданні з ілюстраціями Соні Дановської ненав’язливо нагадує про ці важливі речі. І саме по собі може стати непоганим подарунком під ялинку 🙂

До того, як на мапі літературних земель з’явилося Середзем’я, а гоббіт Більбо вирушив у свою мандрівку, Джон Толкін творив для своїх синів незабутню різдвяну казку. Щороку до них приходив лист зі штемпелем Північного Полюса, а всередині був лист з кольоровими малюночками. Зазвичай ці листи писав сам Різдвяний дід – Санта. Але інколи до нього долучилися й інші мешканці Північного Полюса – Білий Ведмідь чи Ілберет Ельф. 

З часом ці кумедні історії обростали новими персонажами, а в оповідях з’являлися справжні екшн-сцени – епічна битва рудих гномів проти гоблінів, захист Полюса сніговими ельфами та багато такого, що нагадує: автор «Листів Різдвяного діда» десь у той час уже творив неповторний світ «Володаря перснів»  Яскраві листи з малюнками Толкін писав упродовж 20 років. А ви можете прочитати їх за кілька днів до Різдва і перейнятися цією чудовою північнополюсною атмосферою.

Любите історії про Мумі-тролів і перечитали їх усі? Що ж, спеціально для вас, мумі-фани, Алекс Гаріді та Сесилія Давідссон створили авторський переказ оповіді Туве Янсон «Ялинка» про те, як у Долину мумі-тролів прийшло біле і святкове загадкове Щось – те, що зветься Різдвом. Стараннями Гемуля зимовий сон мумі-родини було перервано, й почалася підготовка до свята. Втім, не всі сприйняли його з радісним очікуванням – декому здалося, що це незрозуміле Різдво – це точно щось страшне і небезпечне.

Ця дотепна історія з атмосферою свята завдяки чудовим барвистим ілюстраціям Філіппи Відлюнд точно полюбиться мумітролезнавцям будь-якого віку. Вона вкотре нагадає про основні цінності і традиції святкування Різдва і надихне на затишне домашнє святкування.

У різдвяну ніч стаються різні дива, відбуваються чарівні перетворення, а іграшки оживають і розповідають свої неймовірні історії. Дівчинка отримує не найкращий у світі подарунок – іграшку-лускунчика в образі солдата, який майже одразу ламається. Та щойно настає ця магічна ніч, він оживає і запрошує юну леді у мандрівку дивовижними світами, де їй доведеться знайомитися з іншими ожилими ляльками, пережити неймовірні пригоди, допомогти їм у боротьбі проти лихого мишачого короля і навіть трішки закохатися.

Казкова історія-феєрія про протистояння добра і зла, дружбу і любов і дива, які трапляються тільки на Різдво, відома багатьом із нас, адже її втілювали у фільмах і музиці. А зараз ми маємо чудову нагоду прочитати її у новому пишно ілюстрованому виданні і пригадати всі-всі подробиці цієї казки. 

Мало хто так барвисто оспівував магію українських ночей, як Микола Гоголь. А що вже казати про найчарівнішу з них – ніч перед Різдвом? Тільки тоді відьма може вкрасти з неба зірки, спритний коваль – осідлати самого чорта, щоб принести з самого Петербурга черевички для коханої. У цю ніч відбувають дивні-дива, химерні і трохи абсурдні. Гоголь – ще той маг і чарівник, тому читачів зачаровує віртуозно.

А як закортить вам ще трохи «гоголівщини», то не зупиняйтеся, читайте далі. Адже до цієї книжки увішли усі вісім повістин, які формують той старожитній український казковий світ, за який ми так любимо Гоголя.

Історія про життя молодої жінки від Різдва до Різдва, хоч і відбувається практично у наш час, та вже стала класикою чік-літу. У ній є усе це, за що ми любимо і трішки ненавидимо це свято – очікування дива, яке (майже) ніколи не стається, обіцянки почати нове життя, які ми (майже) ніколи не виконуємо… Бріджит дотепна і доволі прагматична, але їй також хочеться романтики і кохання. Вона шукає його, і, десь між черговою порцією алкоголю і черговою викуреною сигаретою, здається, знаходить. Але щастя виявляється примарним, вислизає з рук, і весь цей рік – від Різдва до Різдва, – що виглядає як вервиця перемог і поразок, у сухому залишку виявляється все тим же очікуванням на диво. Можливо, цього Різдва воно нарешті настане?

Якщо у вас не дуже святковий настрій, то зі «Щоденником Бріджит Джонс» ви зможете і поплакати, і пореготати, відпустити свої печалі і зробити своє Різдво саме таким, як вам хочеться. Для підсилення ефекту читайте з мандаринками 🙂

 

Історії про дідуня Петсона та його кота Фіндуса, створені шведським письменником Свеном Нурдквістом, популярні в усьому світі! Їх екранізують, за їхніми мотивами пишуть комп’ютерні ігри. Серед цих історій знайдуться оповідки на всі випадки життя – і на Різдво також. «Різдвяний гном» – це книжка про те, що не можна забагато обіцяти. Але якщо вже пообіцяв, хоч-не-хоч, а мусиш виконати свої обіцянки. Особливо якщо це стосується найрадіснішого свята у році.

Так дідуньо Петсон запевнив Фіндуса, що на Різдво до них прийде різдвяний гном. І байдуже, що гномів не існує – котик уже нетерпляче на його прихід чекає! Тож Петсон вирішив потайки зробити самотужки різдвяного гнома, який буде рухатися і виглядатиме, як живий. Фіндус не знає про сюрприз і переживає, де ж це цілими днями пропадає його друг. Та зрештою гном на Різдво таки приходить, достеменно такий, як хотів Фіндус. Як це вдалося – читайте у цій добрій і світлій історії.

Навіть коли всюди панує святковий настрій, завжди знайдеться той, хто захоче свято усім зіпсувати. Грінч не зносив Різдва, тому вирішив його «вкрасти»  За ніч поцупивши всі ялинки-вогники-подарунки зі Хтовіля, він насолоджувався тим, що зумів втілити свій злий задум. Аж до тієї миті, поки не усвідомив, що Різдво – це щось більше, аніж святковий декор. Різдво – це коли вогники горять не на ялинках, а у серцях.

Цю історію Доктор Сьюз написав ще у 1957 році – і вона незабаром стала справжнім різдвяним мастрідом. Її включили до рейтингів «100 найкращих ілюстрованих книжок» за версією School Library Journal та «100 найкращих дитячих книжок» Національної асоціації освіти США, а в топі різдвяних історій посідає одне із чільних місць.

Віталіна Макарик
Журналістка, редакторка, блогерка і пристрасна читачка і мама двох дітей. Люблю каву, цікаві тексти різних жанрів і підліткову літературу. Мрію про те, щоб у добі було більше годин, щоб встигнути написати і прочитати усе, що хочеться. Але коли кількість непрочитаних книжок у «списку очікування» скорочується до п’яти, починаю панікувати. Поки збираюся написати свій роман, з насолодою читаю чужі і обожнюю про них говорити.
http://vityska.pp.ua/

71 thoughts on “Різдвяна класика: 10 історій під ялинку

 1. Hi there, i read your blog from time to time and i own a similar one and i was just
  wondering if you get a lot of spam comments? If so how do you
  protect against it, any plugin or anything you can suggest?

  I get so much lately it’s driving me crazy so any support is very
  much appreciated.

 2. I do not even know the way I finished up here, however I assumed this submit was once great.
  I do not recognize who you’re however certainly you’re
  going to a well-known blogger if you happen to aren’t already.
  Cheers!

 3. I’ve been surfing on-line greater than 3 hours nowadays, yet I by no means found any interesting article like yours.
  It is lovely worth sufficient for me. In my view, if all
  web owners and bloggers made good content as you did, the
  net might be a lot more useful than ever before.

 4. I absolutely love your blog and find almost all of your post’s to be precisely what I’m looking
  for. can you offer guest writers to write content for yourself?
  I wouldn’t mind publishing a post or elaborating on many of the subjects you write about here.
  Again, awesome blog!

 5. Pretty nice post. I simply stumbled upon your blog and wanted to say that I have truly enjoyed
  surfing around your blog posts. After all I will be subscribing to your
  feed and I’m hoping you write again soon!

 6. Please let me know if you’re looking for
  a writer for your weblog. You have some really great articles and
  I think I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off,
  I’d love to write some articles for your blog in exchange for a link back to mine.
  Please blast me an e-mail if interested. Cheers!

 7. Hi, I think your website might be having browser compatibility issues.
  When I look at your website in Chrome, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
  I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, awesome blog!

 8. all the time i used to read smaller articles or reviews that as
  well clear their motive, and that is also happening with this
  piece of writing which I am reading at this place.

 9. obviously like your web site however you have to test the spelling on quite
  a few of your posts. Several of them are rife with spelling problems and
  I in finding it very bothersome to inform the reality
  however I will certainly come back again.

 10. I have learn a few excellent stuff here. Certainly value bookmarking for revisiting.
  I surprise how so much effort you put to create the sort of fantastic informative website.

 11. Thanks a bunch for sharing this with all people you really know what you’re speaking about!
  Bookmarked. Kindly additionally talk over with my web site =).
  We can have a link exchange agreement between us

 12. I don’t even know how I ended up here, but I thought this post was good.
  I don’t know who you are but definitely you’re going to a
  famous blogger if you aren’t already 😉 Cheers!

 13. It is appropriate time to make some plans for the future and it’s time to be
  happy. I have learn this submit and if I could
  I want to recommend you some attention-grabbing issues or advice.
  Perhaps you could write next articles regarding this
  article. I want to read more things approximately it!

 14. Howdy outstanding website! Does running a
  blog such as this require a great deal of work? I have
  absolutely no expertise in programming but I had been hoping
  to start my own blog in the near future. Anyways, should
  you have any suggestions or techniques for new
  blog owners please share. I know this is off topic nevertheless I simply wanted to ask.
  Appreciate it!

 15. You really make it seem so easy with your presentation but I find this matter to be really something that I
  think I would never understand. It seems too complicated and
  extremely broad for me. I am looking forward for
  your next post, I will try to get the hang of it!

 16. Hey there, You have done a fantastic job. I will definitely digg it and personally
  suggest to my friends. I am sure they’ll be benefited from this website.

 17. Hello, Neat post. There’s an issue along with your site in web
  explorer, might test this? IE nonetheless is the marketplace chief and a large section of
  people will pass over your excellent writing because of this problem.

 18. Undeniably imagine that which you said. Your favorite reason appeared to be on the web the simplest factor to have in mind of.

  I say to you, I definitely get annoyed at the same time as people think about issues that they plainly don’t realize
  about. You managed to hit the nail upon the top and also defined
  out the whole thing with no need side effect , folks can take a signal.

  Will likely be back to get more. Thank you

 19. Fantastic goods from you, man. I’ve understand your stuff previous to and you’re just extremely fantastic.

  I actually like what you’ve acquired here, really like what you’re stating and the way in which
  you say it. You make it enjoyable and you still care for to
  keep it sensible. I can’t wait to read far more from
  you. This is really a wonderful web site.

 20. I absolutely love your blog and find a lot of your post’s to be
  what precisely I’m looking for. Do you offer guest writers to write content to suit your needs?
  I wouldn’t mind producing a post or elaborating on some of the subjects you write in relation to here.
  Again, awesome web site!

 21. Hi, i think that i saw you visited my website
  thus i came to “return the favor”.I am trying to find things to enhance my site!I suppose its ok to
  use a few of your ideas!!

 22. Hi, I do believe this is a great website. I stumbledupon it
  😉 I am going to come back once again since i have bookmarked it.
  Money and freedom is the greatest way to change, may you be rich and continue to help other people.

 23. You’re so awesome! I don’t think I have
  read through something like that before. So great to find somebody
  with a few genuine thoughts on this issue. Really..

  thank you for starting this up. This web site is one thing that is
  needed on the internet, someone with some originality!

 24. Hey There. I discovered your blog using msn. This is a very well written article.
  I’ll be sure to bookmark it and return to learn more of your helpful
  info. Thank you for the post. I will certainly comeback.

 25. Hello I am so glad I found your blog page, I really
  found you by mistake, while I was looking on Bing
  for something else, Anyways I am here now and would just like to say kudos for a incredible post and a all round interesting blog (I also love
  the theme/design), I don’t have time to look over it all at the moment but I have saved it and also included
  your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a great
  deal more, Please do keep up the fantastic work.

 26. My partner and I stumbled over here coming from a different web
  page and thought I should check things out. I like what
  I see so now i’m following you. Look forward to looking into
  your web page for a second time.

 27. It’s awesome to pay a quick visit this website and reading
  the views of all friends concerning this post, while I am also keen of
  getting experience.

 28. Fantastic items from you, man. I’ve take into accout your stuff previous to and you’re just extremely magnificent.
  I actually like what you have acquired right here, really
  like what you are saying and the way by which you say it.

  You are making it entertaining and you still care for to stay it wise.

  I can not wait to learn far more from you. This is actually a tremendous web site.

 29. whoah this weblog is magnificent i really like reading your articles.
  Keep up the great work! You know, many people are looking round for this information, you can aid them greatly.

 30. Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I
  could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.
  I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time and
  was hoping maybe you would have some experience with something like
  this. Please let me know if you run into anything.
  I truly enjoy reading your blog and I look forward to
  your new updates.

 31. Everything is very open with a clear clarification of the issues.
  It was really informative. Your website is extremely helpful.
  Many thanks for sharing!

 32. Hello there, just became alert to your blog through Google, and
  found that it is truly informative. I’m gonna watch out for brussels.
  I will be grateful if you continue this in future. Lots
  of people will be benefited from your writing. Cheers!

 33. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

 34. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

 35. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

 36. Oh my goodness! Awesome article dude! Thank you so much, However I am having difficulties with your RSS.
  I don’t understand why I am unable to subscribe to it.

  Is there anybody else getting the same RSS problems?
  Anyone who knows the answer can you kindly respond?
  Thanks!!

 37. Somebody necessarily assist to make critically posts I might state.

  That is the very first time I frequented your web page and up to now?
  I surprised with the analysis you made to make this actual submit extraordinary.
  Great job!

 38. Aw, this was an incredibly good post. Taking a few minutes and actual effort
  to produce a great article… but what can I say… I procrastinate a
  lot and don’t manage to get nearly anything done.

 39. I’m amazed, I must say. Seldom do I encounter a blog that’s both
  educative and interesting, and let me tell you, you’ve hit
  the nail on the head. The problem is something not enough men and women are speaking intelligently about.
  I am very happy I came across this during my search for something concerning this.

 40. Appreciating the hard work you put into your site and
  in depth information you offer. It’s nice to come across a blog every once in a while that
  isn’t the same outdated rehashed material. Fantastic read!

  I’ve saved your site and I’m adding your RSS feeds to my Google account.

Залишити відповідь