Читання на вихідні: готуємось до Форуму видавців

До Форуму вийшло стільки чудових книжок, що важко визначитись, що купувати першим. Ми вирішили спростити вам завдання цією підбіркою, а ще полегшити торби, які ви тягнутимете з Форуму, адже можемо доставити ці книги просто вам додому.

Перші побачення хвилюючі та непередбачувані. Ніколи не знаєш, чи не стане воно останнім. Ціла плеяда авторок презентує збірку з дуже різними фейловими побаченнями, які, проте, не стали фатальними крапками у стосунках. Непорозуміння і сварки для когось стали початком міцної дружби, а для когось і щасливого сімейного життя. Невдачі вчать і оберігають від майбутніх бід, тож не треба їх боятись.

Перша дівка на селі не отримала бажаного чоловіка, тож зруйнувала сестрин шлюб, але це не врятувало її від самотньої старості. Адам же змарнував молодість на кохання до чужої дружини. Що буде, якщо цих двох звести разом? Товариші Адама переконані, що це непогана ідея. А тим часом молоді Ліза і Степан будують затишне гніздечко, от тільки не все вдається, як того хотілось би. І що буде, як до цього долучиться «стара холера»? 

Добряче божевільна історія кохання батьків, розказана сином. Його спогади та батькові щоденникові записи виплітають канву дивовижної історії, повної розваг та небуденності. Танці, розмови, дискусії під «Містера Боджанґлза» Ніни Сімон. Мамині вигадки, які обплітають тата павутиною безумства. Він не відстає від неї ні на крок. Не можна, щоб музика зупинялась, не можна опускатись на дно смутку навіть тоді, коли довкола лише безнадія.

Джон Ірвінг «Доки я тебе не знайду» (у двох томах)(Ранок, Фабула, 2018, пер. Ольга Філіна)

Голлівудський красень Джек Бернс хоче знайти батька, якого ніколи не знав. Мати вигадувала легенди, а то й взагалі мовчала. Пошук стає сенсом життя для чудового актора, який кожну зі своїх ролей присвячує батьку. «Доки я тебе не знайду» — автобіографічна історія про досягнення зрілості та дорослішання за усіма параметрами, яка закрутить у вирі мандрів, акторства, віри, гріха, пошуку себе та віднайдення вдячності.

Готові дізнатись про стосунки все? Ну, майже все. Ніл Штраус провів ґрунтовне дослідження, спілкуючись з секс-працівниками, лікарями та науковцями і зробив низку відкриттів щодо кохання, вірності, стосунків. Так он, він вже знає, чому ми вибираємо для себе саме таких коханих. І чи може полум’я пристрасті горіти довго. Чи варто бути вірним за будь-яких умов і чи не краще завести романчик, коли подружню любов вбиває одноманіття буденності. Книжка з перчиком та з відвертими ілюстраціями.

Воннегут знову подорожує у майбутнє. Він у рідних Сполучених Штатах, які вже варто, мабуть, називати розлученими, адже держава вже не існує. Землю охопив своєрідний техногенний апокаліпсис, а решту довершує озлоблена на людину природа. Але персонажі Воннегута чуйні та добрі, їм, попри складні умови, не бракує людяності. «Буфонада» — захопливий роман з тонким гумором та іронією визнаного майстра слова.

Книжка-розглядалка, яка ідеально підійде для вихідного дня молодих батьків, які хочуть навчити своїх дітей розв’язувати усілякі головоломки (хоча і бездітним дорослим буде цікаво зануритись у давню історію і знайти помилки). Книжка Аманди Вуд – не так тест на знання історії, як тест на уважність та вміння аналізувати. А для тих, хто не заспокоїться, поки все не вирішить, є відповіді для перевірки. 

Ця підліткова повість — справжнісінький кримінальний детектив. 16-річна Стефа та 17-річний Яр, між якими спалахує несміливе юне кохання, втрапляють у добрячу халепу. Щоб виплутатись із неї, їм доведеться проявити неабияку гнучкість і винахідливість, адже тепер від них стільки залежить. Тільки знайшовши відповідь на загадку пара зможе відвернути небезпеку.

«Щоденник Лоли» розкаже шанувальникам «Школи», як Лола стала такою популярною. Це відвертий таємний щоденник юної блогерки, який розповість, як вона дає собі раду з труднощами, які її спіткали. Ця книжка розповідає про проблеми підлітків, особливості шкільного та особистого життя старшокласників, а ще дає ідеї вирішення складних ситуацій, які виникають напередодні дорослого життя.

Маржан Сатрапі «Персеполіс» (Видавництво, 2018, пер. Оксана Макарова)  

Ця книжка — товстезний епос, який не відпустить до самого кінця. Він розповідає про громадянську кризу на Ямайці, зачіпаючи при цьому зіткнення культур та відчайдушне прагнення втекти з країни, яка вбиває. Концерт за мир, який організовує славетний Співак, мало не стає новим вибухом насильства. Гетто спливає кров’ю, а ті, хто таки потрапляє в омріяні Сполучені Штати, везуть свою Ямайку із собою, хоч і намагаються забути її, як страшний сон. Новинка вийшла у «Видавництві Старого Лева».

(Visited 527 times, 1 visits today)