Вдосконалення — саме по собі винагорода. 9 цитат з книжки «Перемикайся»

«Перемикайся» — бестселер New York Times та Wall Street Journal. Чергова книжка всесвітньо відомого бізнес-тренера Маршалла Ґолдсміта, який консультував найуспішніших керівників за версіями Fortune та Harvard Business Review. Книжка нещодавно вийшла у видавництві Наш формат.


Чи уявляли ви колись «себе ідеального»? А що зробили для того, щоб таким стати? Можливо, ви хотіли присвятити час рідним або прочитати фахову книжку, але вже півтори години граєте в ігри на смартфоні. Давно мріяли схуднути, але не можете встояти перед запахом тістечок. Середовище постійно відволікає нас від мети так званими тригерами — ароматами, ґаджетами та іншими дрібницями. Як «перемкнутися» зі спокуси на бажану дію, а потім перетворити це в звичку, розповість автор книжки Маршалл Ґолдсміт.

Для кого книжка: для всіх, хто хоче змінити свої звички, впорядкувати життя і не жалкувати про ухвалені рішення. Особливо буде ефективною для лідерів та управлінців.

Чому ця книжка: Дієтологи пропишуть, що вам слід їсти, щоб схуднути, але не розкажуть, як дотриматися дієти в світі заманливої зовнішньої реклами та фасфудів. Лікар випише пігулки, але не проконтролює їх вживання. Маршалл Ґолдсміт розкаже, як за допомогою простої техніки «Щоденних запитань» (і її кількох модифікацій) впоратися зі своїми небажаними видами поведінки, здобути бажані і зробити все можливе, щоб бути щасливим.


Маршалл Ґолдсміт — коуч кращих топ-менеджерів США, відомий бізнес-експерт, що входить до 50 найвпливовіших фахівців із менеджменту. Отримав кваліфікаційний ступінь магістра ділового адміністрування в школі бізнесу ім. Келлі Індіанського університету. Видав кілька успішних бізнес- книжок, що були перекладені більш як тридцятьма мовами і опубліковані загальним накладом у два мільйони примірників.
Книжка «Перемикайся» написана Маршаллом Ґолдсмітом у співавторстві з літературним агентом і письменником Марком Рейтером.

Basic RGB

1


«Ми вважаємо, що наше джерело щастя «десь там» (у нашій роботі, у більшій кількості грошей, у кращому середовищі), але, зазвичай, знаходимо його «десь тут», коли припиняємо чекати на когось чи на щось іще, щоб вони дарували нам радість, і беремо на себе відповідальність за це. Ми знаходимо щастя там, де ми є».

2


«Наше оточення — найпотужніший пусковий механізм життя — не завжди діє нам на користь. Ми будуємо плани, встановлюємо цілі і ставимо особисте щастя на досягнення цих цілей. Утім наше оточення постійно втручається. Із кухні долинає запах бекону— і ми забуваємо про пораду лікаря знизити рівень холестерину. Наші колеги затримуються на роботі допізна—і ми відчуваємо обов’язок працювати на рівні з ними, тож пропускаємо бейсбольний матч своєї дитини, а потім ще один і ще один. Нам зателефонували, і ми зиркаємо на екран замість того, щоб дивитися в очі коханій людині. Саме таким чином те, що нас оточує, провокує небажану поведінку. Оскільки чинники нашого середовища часто перебувають за межами контролю, ми можемо припустити, що не маємо на них великого впливу. Ми відчуваємо себе жертвами обставин. Маріонетками долі. Я це не приймаю. Доля — це набір карт, які нам видано. Вибір — це те, як розіграти ці карти».

3


«Вдосконалення — саме по собі винагорода. Якщо ми його досягнемо, то ніколи не думатимемо, що нас обдурили».

4


«Якщо у вас нема реальних цілей і ви запитуєте себе: «Чи повністю я залучений до спра- ви?», то очевидним продовженням буде: «До якої справи?». Це справедливо як для великих організацій, так і для окремих осіб. Немає чітких цілей — немає мотивації».

5


«Коли ми прокидаємося рано-вранці, щоб піти у спортзал, або ж проводимо щотижневу зустріч і закінчуємо її вчасно, або йдемо з роботи, залишивши чистоту на столі, або не забуваємо дякувати колегам за допомогу, ми демонструємо самодисципліну — постійне повторення позитивних дій. Коли ж відмовляємо собі в тому, що найбільше любимо — це придушення бажання сказати щось гостре комусь або відмова від другої порції десерту — ми демонструємо самоконтроль. Більшості людей краще дається щось одне із двох. Вони добре вміють повторювати позитивні дії і не дуже добре уникати негативних. Або навпаки. Цей розрив пояснює ходячих оксиморонів серед нас — строгих вегетаріанців, які курять; в’ялих персональних тренерів; бухгалтерів, які оголошують себе банкротами; коучів, які самі потребують наставника».

6


«Ми нечасто отримуємо похвалу за те, що не зіпсували щось хороше. Ця тактика успішна лише заднім числом — і тільки для того, хто зберіг що-небудь вартісне. Тому ми рідко запитуємо себе: «Що в моєму житті варте збереження?». Відповідь може зекономити нам чимало часу та енергії. Зрештою, збереження цінної поведінки означає зменшення однієї поведінки, яку треба змінювати».

7


«Виправдання — це зручне пояснення, яке ми озвучуємо, коли засмучуємо інших. Воно не лише зручне, а й часто вигадане. Не займаємося спортом, бо «це нудно» або «ми дуже зайняті». Запізнюємося на роботу через затори або ж «ситуації з дітьми». Робимо комусь боляче, тому що «в нас не було вибору». Такими виправданнями, що у більшості є варіаціями на тему «собака з’їв моє домашнє завдання», настільки часто зловживають, що нічого дивного немає в тому, що нам більше ніхто не вірить (навіть коли ми говоримо правду)».

8


«Ми можемо змінити не лише нашу поведінку, а й те, як себе визначаємо. Коли ж залазимо в коробку з написом «Це не моє», ми гарантовано ніколи з неї не виберемося».

9


«Зміни не мають бути надзвичайними, після яких вас не впізнаватимуть інші люди. Будь-яка позитивна зміна краща, ніж її відсутність. Якщо внаслідок певного прозріння від прочитання цієї книги ви стали трохи щасливішими у своїх щоденних справах або злегка покращили стосунки з людьми, яких ви любите, або досягли однієї зі своїх цілей, цього для мене досить».


Читати: 9 найочікуваніших книг 2017 року за версією kmbs

Читати: Як виявити мудака і поставити його на місце. Уривок із бестселеру New York Times

Читать: Світ тихих та галасливих людей

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

29 thoughts on “Вдосконалення — саме по собі винагорода. 9 цитат з книжки «Перемикайся»

    Залишити відповідь