
Медична журналістка Дарка Озерна зізналася, що очікування Книжкового Арсеналу для неї було справжнім випробуванням. Стало відомо назви видань, які вона не втрималася та купила напередодні, а які планує придбати на фестивалі. У вішлісті опинилися – вся серія Фредріка Бакмана та «Коли змінюються факти».
Фанати та нові прихильники Дарки Озерної матимуть змогу послухати та познайомитися особисто з авторкою на таких заходах Книжкового Арсеналу:
- 27 червня (15.00 – 15.45) – під час круглого столу «Оптимісти, скептики і раціоналісти: чому українцям складно бути здоровими»
- 26 червня (17.00-17.30) – на автограф-сесії Дарки Озерної
Список бажань Дарки Озерної
Фредрік Бакман (комплект із 5 книг)
Фредрік Бакман
Якщо ви, подібно до Дарки Озерної, ще не читали жодної книжки шведського письменника та блогера Фредріка Бакмана, то комплект з п’яти книжок заполонить ваше дозвілля щонайменше до кінця літа.
Усі романи автора оповідають про пересічних людей, але настільки реально та тонко, що читач мимоволі занурюється в їхні історії та переживає разом із ними різні витівки долі. Але кожна книжка вирізняється нестандартним сюжетом, та наповнює життя сумом і радістю, болем і свободою, дружбою і коханням. Ну і, звісно ж, Швецією. А ще спонукає замислитися над багатьма питаннями.
«Чоловік на ім’я Уве», «Моя бабуся просить їй вибачити» та «Брітт-Марі була тут» стали світовими бестселерами, їх перекладено 25 мовами світу. А англомовна версія роману «Чоловік на ім’я Уве» очолювала рейтинги New York Times протягом 42 тижнів. Екранізація цього роману здобула премію «Оскар» у 2016 році.
Шляхи життя
Фредрік Бакман
Це новинка автора, в якій під обкладинкою об’єднано відразу два оповідання – «І щоранку дорога додому стає все довшою й довшою» та «Справи твого життя». Хоча ці історії – короткі, але вони не менше за попередні книжки Фредріка Бакмана збурюють емоції та думки.
У першому оповіданні йдеться про те, що навіть найгеніальніші люди можуть втратити пам’ять, але це ніяк не відіб’ється на стосунках. Завдяки Ною і його дідусю читачі дізнаються про те, що між цими поколіннями можливі теплі взаємини, а також як вони наповнюють життя світлом.
У другій частині Фредрік Бакман розповідає про фатальне знайомство, яке змушує головного героя переосмислити своє життя, вчинки та помилки, а також прийняти важливе рішення. Чоловік відвернувся від сім’ї та поставив кар’єру на перше місце. Але один епізод перевертає все з ніг на голову. Обережно, адже під впливом прочитаного ваші усталені цінності та пріоритети також можуть похитнутися.
Коли змінюються факти. Есеї, 1995-2010
Тоні Джадт
Це вже друге посмертне видання британо-американського історика Тоні Джадта, яке впорядкувала його дружина — Дженіфер Гоманс.
Книжка нагадує щось на кшталт збірки у збірці. У низці есеїв подано усі одержимості історика: Європа й Америка, Ізраїль та Близький Схід, правосуддя, простір громадянської дискусії, держава та міжнародні відносини, пам’ять і забуття, а ще — багато історії. Тоні Джадт говорить про крах «економічної епохи», початок «ери страху» і входження до «нової епохи непевності», розмірковує про потребу порозуміння між Ізраїлем та Палестиною. Не оминає він і складні теми, як-от Голокост.
У есеях відчувається проникливість реаліста, що довіряє фактам, подіям і відомостям, та водночас ідеалізація, бо автор прагнув щасливого життя для себе та суспільства.
До речі, українською мовою переклала книжку письменниця Софія Андрухович.
А ці книжки біологиня вже прочитала та радить вам
Україна. Їжа та історія
Марина Гримич та інші
Втрачене літо. Дойчланд курить на балконі
Владімір Камінер