У суєті робочих буднів, коли справ сила-силенна, здається, вільного часу просто не залишається. Що вже й говорити про особисте життя, улюблене хобі. Взяти і просто забути? А, може, краще навчитися викроювати вільну хвилинку, встигати все і завжди? Наші книги про час вам у цьому допоможуть. Захоплююча, корисна підбірка літератури відкриває завісу правильної побудови графіку дня, секрети тайм-менеджменту, допомагає знайти гармонію з часом і, в цілому, з об’єктивною реальністю. Головне, знайдіть тепер час, щоб книги ці прочитати.
1.Глеб Архангельський «Тайм-драйв»
Безумовно, вартісна книга на тему керування часом, розкриває мету і цінності, які не дають залишатися на одному місці, спонукають рухатися чітко вперед. Автор стверджує: кожен може бути лідером, головне, навчитися ставити перед собою цілі і досягати їх. Він пропонує структурувати той хаос, який знаходиться навколо нас і всередині нас. Але, найважливіше, Архангельський відповідає на питання: «Як встигати більше?», наводячи масу живих прикладів. Про організацію робочого часу, відпочинку, встановлення цілей, мотивації, планування і розстановки пріоритетів, ефективного читання і багато чого іншого. В цілому, в книзі розглядається настільки багато тем, а поради автора наскільки універсальні, що їх запросто можна застосовувати до будь-якої сфери діяльності!
2.Лора Вандеркам «Я знаю, як їй все вдається»
Встигати все і скрізь – багато хто думає, що це утопія. Ще більше люди схиляються до того, що такий темп життя все одно підходить не для всіх, тому не варто намагатися стрибати в цей «коловорот». Інші ж, витрачають тисячі гривень на різні курси з тайм-менеджменту. Лора Вандеркам, письменниця і мати чотирьох дітей, теж шукала відповідь на це питання, в результаті чого її пошуки перетворилися на повноцінне дослідження. Протягом 1001 дня вона досліджувала життя працюючих жінок, які заробляють менше $ 100 тис. на рік, і на прикладі сотень історій довела, що кожен може досягти всього, чого хоче, і «мати все». Всі свої спостереження Лора описала в цій книзі.
3. Ден Кеннеді «Жесткий тайм-менеджмент»
Що потрібно робити, щоб взяти життя і бізнес під контроль? Ден Кеннеді адресує свою книгу заклопотаним, винахідливим і активним людям, а також підприємцям, які поспішають по життю, які, на жаль, занадто часто оточені скигліями, «часосмокчущими» вампірами і неробами. Щоб нарешті навчитися все встигати, вам потрібно вдатися до радикальних заходів і освоїти жорсткий тайм-менеджмент.
Кеннеді стверджує, що головний секрет особистого і фінансового успіху «залежить від того, наскільки розумно ви використовуєте свій час і наскільки дозволяєте іншим його у вас красти». І ще – якщо ви не зрушується з мертвої точки, не дивлячись на зусилля, швидше за все, ваших дій недостатньо. Успішні люди – люди «масової дії». Спробуйте, як і вони, будь-яку проблему вирішувати відразу кількома способами, а не одним, і подивіться на ефект. Кращі інструменти для цього заховані в «жорсткому тайм-менеджменті». Всього у книзі представлено 13 кардинальних заходів, що дозволяють стати вкрай зібраною особистістю.
4.Девід Аллен «Как привести дела в порядок»
На тему управління часом книги, в основному, пишуться з розрахунком на практичне застосування. Це не тільки сухі факти. Робота Аллена винятком не стала. Автор, провівши багаторічну роботу, викладає слушні поради, використавши які, ви зможете розгребти завали вже наявних справ і визначити пріоритети спланованих. Нарешті зможете налаштувати механізм життя, позбувшись від негативу і нав’язливих думок. Звичайно ж, ідеї щодо педантичного записування справ, їх угруповання і систематизації, можуть здатися манією. Однак саме такий підхід дозволяє робити все і вчасно. Аллен надає основні списки справ і розповідає про те, як з ними працювати. Будьте готові до того, що багато що вам не сподобається, і, може, зовсім не підійде. Але, це природно. Часом, щоб знайти свою формулу успішного тайм-менеджменту, необхідно перелопатити сотні систем і методів. І щоб це зробити, для початку варто засвоїти базові істини.
5. Нейл Фіоре «Легкий способ перестать откладывать дела на потом»
Як часто ви включаєте самокритику і буквально переконуєте себе в тому, що ви невдачливі? Нарікаєте на недосконалість і відсутність таланту? Буває таке? Тоді вам варто прочитати цю книгу! Автор, відомий психолог Нейл Фіоре, стверджує: всі проблеми в нашій голові. Разом з трудоголізмом і прокрастинацією. Тому важливо відмовитися від нав’язливих і абсолютно безпідставних думок щодо власної слабкості, неповноцінності. І повністю переключитися на особисті і професійні цілі, перед тим позначивши їх чітко і гранично ясно. Скласти план їх досягнення, в якому буде відразу зарезервовано час на відпочинок. Використовуючи методику даної книги про час, ви зможете легко зіставити ідеї усвідомленості з думками про продуктивність, навчитися і діяти, і одночасно отримувати кайф від життя..
6. Лі Кокерелл «Магия тайм-менеджмента. Как все успевать и жить в свое удовольствие»
У сучасному суспільстві, де все відбувається занадто швидко, одні події змінюють інші, а час летить постійно, дуже важко розірватися між роботою (або декількома роботами), будинком, цікавими подіями та улюбленим захопленням. Здається, знайти баланс нереально… Але це тільки так здається! Автор книги «Магия тайм-менеджмента» дає кілька практичних порад про те, як краще розпланувати свій час, щоб його на все вистачало. Він стверджує: грамотний розподіл найдорожчого ресурсу – часу – безпосередньо залежить від раціональної розстановки пріоритетів. Більше десяти років, Кокерелл курував роботу колективів в різноманітних областях, від готельно-ресторанного бізнесу до мультиплікаційної індустрії, і на основі досвіду виділив найбільш дієві методики управління часом. Ефективні та універсальні, під будь-яку сферу діяльності. Книга заснована на конкретних прикладах з життя, проте, якщо ви хочете краще планувати – ви повинні любити планування в цілому, інакше книга для вас буде марною. Для керівників, менеджерів, бізнесменів матеріал прочитати буде дуже корисно.
7.Альона Попова «Як приборкати час? 32 ідеї тайм-менеджменту для дітей»
Збірка практичних порад для батьків щодо організації часу їх улюблених чад. На думку відомого дитячого психолога, навіть в самому ранньому віці з дитиною, наприклад, потрібно промовляти, яка зараз пора доби. Так, як в подальшому це може позначитися правильними звичками використання їх особистого часу. Подібні ритуали добре проводити відразу, адже у малюків режим більш-менш однаковий, і для них важливий порядок подій, що відбуваються в їх повсякденності. Якщо вас хвилюють питання, як вкласти в голову дитини батьківський інструментарій майбутньої успішності, де все буде розкладено по поличках, вам обов’язково варто прочитати цю книгу. В цілому, матеріал складається з 32 підходів до оволодіння мистецтва тайм-менеджменту. Для дітей від 1,5 до 6-ти років і їхніх батьків.
8.Джек Кенфілд «Цельная жизнь. Главные навыки для достижения ваших целей»
На тему управління часом книги в США найрізноманітніші, але ця — безумовний топ! Матеріал дозволяє розібратися в основних проблемах, що стоять перед сучасною людиною: нестачею часу, коштів, складнощами здобуття балансу між професійною діяльністю і особистим життям. Автор видання вважає, що проблема всіх проблем, з усіма її наслідками, що випливають, складається в нашій розфокусованості. Займаючись чим-небудь, ми відхилилися від заданого спочатку курсу, відкладаємо важливі справи на потім. Як результат – залишаємося з носом. Джек Кенфілд пропонує 10 дієвих стратегій, дотримуючись яких, ви неодмінно досягнете всього, що задумали. Захоплюючий матеріал читається на одному диханні, підкріплений мотивуючими техніками і реальними історіями. Буде корисний тим, хто не бажає все своє життя вбити на роботі, відмовившись від особистого – сім’ї та друзів.
9. Брайан Моран «12 недель в году»
Книга сповнена корисної інформації, принесе користь тим, хто хоче відмовитися від традиційного річного планування і перейти на щось більш сучасне, ефективне. Представлений план Морана розрахований на 12 тижнів, і його головне завдання – скоротити часовий проміжок між поставленими завданнями і їх дедлайнами. Таким чином, можна мотивувати себе на більш швидке досягнення цілей, бо часу для цього не так вже й багато.
Якщо ви вважаєте, що такий підхід мало дієвий, ось приклад: практична більшість компаній завжди мають кращу продуктивність і високі результати в кінці робочого року. А все тому, що банально «піджимають терміни». Методика Брайана Морана якраз від подібного ходу дій і відштовхується. Візьміть її собі на озброєння, і керуйте часом раціонально.
10.Хайді Грант Хелворсон «Психология достижений. Как добиваться поставленных целей»
Назва наступної на тему планування часу книги повністю відображає її суть. Автор пропонує використовувати найнесподіваніші підходи щодо того, як досягти успіху. Викладає цінні поради, як ставити перед собою мету і досягати її, не дивлячись на всі складнощі. Як зміцнити волю і позбутися від невдалих думок. Що робити, щоб генерувати нові можливості у будь-якій сфері вашого життя.
Матеріал складається з тестів і вправ, що дозволяють закріпити навички успішного подолання невдач, реалізації задуманих планів шляхом психологічних підходів. Якщо ви готові змінюватися, бажаєте домагатися результатів більш усвідомлено і продуктивно, однозначно ця книга «must have» до прочитання.
44 thoughts on “Топ 10 книг з управління часом у 2018 році”