Убивча добірка: свіжі детективи українських видавництв

Любите разом з поважними детективами розслідувати резонансні справи? Чи, може, вам більше до душі напружені трилери, де сама атмосфера вказує на те, що злочин станеться просто… зараз! Що ж, ми знайшли для вас два десятки історій, які змусять добряче поламати голову та виконати перше завдання літнього бінго! Розгадка буде, лиш дочитайте до фіналу!

 

Вілла Деккера

Юрій Винничук

Ретродетектив Юрія Винничука, який можна вважати продовженням «Нічного репортера», адже знову маємо справу з Марком Криловичем, або самостійним твором, бо з предтечею його пов’язує зовсім трішки.

Львів відчуває дихання війни та все ще насолоджує звичним побутом. Головний герой опиняється дотичним і до злочинної схеми, яку прагне розкрити, і до розслідування серії жорстоких вбивств молодих жінок.

Схоже, маніяк, якого охрестили цинамоновим душієм, має з Криловичем особисті порахунки, адже кожна з жертв так чи інакше пов’язана з нічним репортером. Хто так вперто підставляє Марка? І хто може стати наступною героїнею кримінальної хроніки? 

 

Свекруха

Саллі Гепворт

Стосунки свекрухи та невістки рідко бувають простими. Це радше величезний виняток. Люсі прагнула бачити у матері чоловіка подругу, та Діана завжди зберігала чималу дистанцію. Здавалося б, нічого дивного, от тільки, коли свекруха помирає за загадкових обставин, під підозрою опиняються всі: і її діти, і невістка, яка так і не змогла зруйнувати стіну відчуження.

Вбивство чи самогубство, на яке натякає передсмертна записка? Відповідь знайдеться серед старих спогадів, недомовок та мрій, деяким з яких вже ніколи не здійснитись…

Престиж

Крістофер Пріст 

 

Запекле протистояння двох ілюзіоністів, від якого аж іскри летять. «Престиж», попри те, що є справжнім трилером, можна вважати й сімейною сагою, адже розгадку ворожнечі дідів вдається зрозуміти тільки внукам, які мають у розпорядженні потріпані щоденники і дещо більше – перспективу. «Престиж» – це не тільки те, за що боровся кожен з них – Професор чи Великий Дантон, а й те, що залишилось після перемоги, якою ціною б вона не далась. А ще в назві роману зшите посиланя на третій етап ілюзіоністського фокусу, відомого як «ефект» чи «престиж». Тобто якщо з капелюха витягають кроля, який начебто не існував раніше, він вважатиметься «престижем» цього фокусу.

А до чого тут Нікола Тесла?

 О, він зіграв аж ніяк не дріб’язкову роль, і не дивуйтесь, якщо під час читання електропристрої поводитимуться дивно. Такою є магія цієї книжки. 

 

 

Сестри по крові

Джейн Коррі

 

Одна сестра весь вільний час проводила за книжками, інша любила творити (і витворяти теж). Одна сестра зараз викладає мистецтво, інша нічого не пам’ятає, бо сталася страшна аварія, аварія, яка все змінила.

Спливло багато часу, але, схоже, настав переломний момент, коли все може змінитись знову.

Елісон влаштовується працювати у в’язницю відкритого режиму. Вакансія трапилась якраз тоді, коли їй вкрай були потрібні гроші. А що, якщо оголошення потрапило їй на очі не випадково? Що, як це крок до запізнілої розплати, адже тільки вона і ще дехто знає, що тоді сталось.

Цікаво, що авторка – британська письменниця Джейн Коррі і сама три роки викладала літературу школі при в`язниці, тож добре знає, які там панують порядки.

Пасажир

Патрік Сенекаль

Етьєн болісно переживає розрив з коханою, найкращим ліком для нього буде поринути в роботу, тож він починає викладати в коледжі колись рідного міста та досліджуватиме зі студентами фантастику.

Він ніколи не звертався до цього жанру, тому і хвилюється, і передчуває цікаву пригоду. З Монреаля він вирушає рано-вранці і насолоджується часом на самоті. По дорозі бачить молодика, який намагається кудись дістатись автостопом. Одного разу він його підвезе – і зрозуміє, що звідкись його знає. Мабуть, з тих перших дев’яти років життя, який не пам’ятає. Пасажир каже, що вони разом грались і хоче продовжити гру. Добре, що Етьєн забув ті ігри, та, схоже, спогади можуть повернутись.

Патрік Сенекаль – канадський письменник, якого називають альтернативою Стівена Кінга та який працює в жанрі «темний жах».

Одержимий злом

Йорн Лієр Горст

Деякі люди лихі від природи, бо як інакше пояснити те, що коїв цей душогуб, який мав згнити за ґратами. Але він на волі: утік під час слідчого експерименту, коли обіцяв поліції вказати на місце поховання ще однієї жертви. Він не міг втекти сам. Він мусив мати спільника, якого багато років намагались знайти. Але Інший не залишив слідів, хоч весь час був у полі зору, але його ніколи не підозрювали.

Тим часом зникла поліцейська, яка брала участь у слідчому експерименті. Чи пов’язане це зі старою справою? Детектив Вістінґ відсторонений, однак це не заважає його доньці Лінне провадити власне розслідування і вкотре ризикувати життям. 

Секрет дому на озері

Нуала Еллвуд

 

Старі будинки мають історію.  Котедж друзів на озері в Йоркширі – чудова місцина для того, щоб сховатись з сином від чоловіка-тирана.

Будинок темний і холодний, як і попереднє життя Лізи. А ще у цьому будинку дещо сталось, і місцеві про це знають. Знають, що стіни просякли насильницькою смертю. Справу здали в архів, а злочинця не спіймали.

Може, він і далі чатує на тих, хто облюбує будинок біля озера… Вбивця близько, і Ліз почувається у небезпеці. Але вона й гадки не має, наскільки близько… і як так далеко їй потрібно утікати.  

Смерть місис Вестевей

Рут Веа

 

Гелл, яка ледве зводить кінці з кінцями, отримала звістку про спадщину від бабусі, про яку ніколи не чула. Але старенька, очевидно, була не бідна. 

Великий маєток передбачає статки. Дівчина впевнена, що це якась помилка, але її становище майже безвихідне, тож кожен фунт, хай навіть не зовсім чесно нажитий, стане допомогою. Хоча, може, це й справді її рідня, адже прізвище рідкісне. Т

ож вона вирушає у мандрівку до старезного маєтку, де познайомиться з потенційними дядьками та розкриє секрети минулого, про які навіть не підозрювала. То, може, таки не помилка, може, в неї таки є родина? 

 

 

Справа майстра-червонодеревника

Олександр Красовицький, Євгенія Кужавська

Хоч Тарас Адамович не збирався братись за нову справу, йому вистачило зникнення балерини та вбивства авіатора, та він добре знав вбитого – це його сусіда, майстер-червонодеревник.

Саме Нечипорук виготовив знамените бюро з секретами на замовлення слідчого. Хтось позбиткувався з майстра, катував, мабуть, намагався вивідати якусь інформацію. Можливо, про таємничі смарагди Тарнавського, які той привіз з експедиції і десь зник. Подейкують, камені прокляті, однак на них все одно чимало ласих. Помираючи, Нечипорук сказав щось про п’ять биків… Що він мав на увазі?  

 

Коли я бачила тебе востаннє

Лів Константін 

Життя, на яке гріх було б скаржитись, раптом розлітається на клапті. Кейт Інґліш із заможної родини, має міцну сім’ю і чудову кар’єру. Та однієї ночі хтось позбавляє життя її матір, яка належала до еліти Балтимора. Розслідувати цю загадкову смерть береться подруга Кейт Блер. Неофіційно, певна річ. Але скільки таємниць, які мали б бути похованими навіки, вона розкопає? Скільки підозр породить її розслідування?

Кейт вже не знатиме, хто друг, а хто ворог? Хто ж виявиться вбивцею? Хто з близьких друзів, батько, чоловік… чи, може, й сама Кейт?  

 

Заблудлий

Джейн Гарпер

 

Австралійська письменниця Джейн Гарпер відома романами «Посуха» та «Сили природи», де головним героєм є агент Аарон Фок. Цей роман теж переносить читачів до посушливого спекотного бушу, де двоє братів ховають третього. Ніхто не розуміє, чому той одного дня пішов в пустелю і там загинув.

Та один з братів, Нейтан, все ніяк не може припинити думати про те, що смерть Кемерона не могла бути самогубством. Яким міг бути мотив? Його життя вдалось, сім’я його любила. Тож Нейтан починає шукати відповіді, а разом з тим оголює чимало родинних секретів.

 

Чому не Еванс

Агата Крісті

Жодна детективна добірка не буде повною без творів королеви жанру. У цьому томику не має вже рідних для нас міс Марпл та Еркюля Пуаро, але пані Агата вміє створити захопливе чтиво і без них. Чи може чигати небезпека на полі для гольфу? Ну, крім того, щоб отримати синця від м‘ячика.

Але Боббі Джонс під час партії побачив пораненого. Чоловіка не вдалось врятувати. Останніми його словами були: «Чому не Еванс?». Хто цей Еванс? І хто жінка на світлині, яку померлий зберігав у кишені. Може, вони зможуть підказати, що ж сталось з цим невідомим чоловіком. 

 

Блексед. Книга 3. Амарилло та інші історії

Хуан Діас Каналес, Хуанхо Гуарнідо

Агент Джон Блексед прагне відпочити від пригод, бійок та перестрілок, тому не поспішає до Нью-Йорка. Випадково йому трапляється робота: перегнати жовтого Кадилака до Талси.

От тільки не знатиме Блексед спокою, коли по дорозі зупиниться, щоб розборонити придорожню бійку… Кадилак вкрадуть, а кіт-детектив знову опиниться у вирі подій і навіть стане підозрюваним у вбивстві…

Крім того, у цьому випуску розміщені дві позасерійні історії та велике інтерв’ю з авторами, яке розповість про народження серії.

На вістрі

Ганна Гороженко

Олександра Іщук – українська кореспондентка у Сполученому Королівстві. В одному з відряджень вона зустрічає дивного дядечка, який передає їй листа, і просить віднести його до готелю.

От тільки в готелі дівчина знаходить мертве тіло. Вона зважується відкрити листа, але не може його прочитати, адже написаний він рунами. Саша опиняється у вирі шпигунських пристрастей та полюватиме на легендарний кельтський артефакт. Ні, вона не впевнена, що він існує, але ставки надто високі.

Заплутаний роман Ганни Гороженко, журналістки-міжнародниц,і триматиме у напрузі до кінця. 

 

Бентежна кров

Роберт Ґалбрейт

 

П’ята книжка у серії про розслідування детектива Корморана Страйка та його напарниці Робін Еллакотт змусить подорожувати в часі.

Зазвичай Страйк не береться за захололі справи, але під час мандрівки до родичів у Корнволл згоджується пошукати зниклу матір.

Жінку не бачили ще з 1974 року, тому надії мало. Та хто міг уявити, що така стара справа все ще може бути небезпечною та обпекти тих, хто береться за розслідування… Свідки плутаються в показах, не дивно, стільки часу минуло, але, може, вони просто щось приховують. Що спільного у зниклої, психованого маніяка та ворожіння на картах? 

Мозок вбивці

Майк Омер

Його жертви виглядають, мов живі. Цей вбивця ретельно бальзамує жінок, в яких забрав життя, та дбає про те, щоб не залишати слідів. Три жертви, жодних підозрюваних.

За справу береться ФБР: тандем Зої Бентлі та Татума Грея – мисливиці за головами психопатів та агента-бунтівника.

Вони зможуть піймати вбивці, тільки проникнувши в його мозок, зрозумівши його. З’являються нові докази – і вони вказують на страшні події дитинства Зої… Невже ці вбивства якось пов’язані з нею? Якщо так, то Зої у величезній небезпеці. Їм треба будь-що спинити монстра.

Знайди мене

 Ф.Дж. Вернон

Візит до рідних перетворюється спочатку на непорозуміння, а потім на паніку.

Ґрей не пам’ятає, що сталось того вечора, але вранці її чоловіка вже не було. Спочатку жінка подумала, що Полу потрібен був простір, бо останнім часом між ними виникали конфлікти. Та, схоже, все значно заплутаніше. Першим тривожним дзвіночком стає покинуте авто.

Пол зник… і з Ґрейс намагається сконтактувати якась жінка, яка має інформацію… її пропозиції переростають у погрози.

І головна героїня, яка звикла всі проблеми топити у пляшці, вже зовсім не розуміє, що коїться, і не знає, чи прагне повернення чоловіка.

Квадрат сонця

 Ірина Смолич

 

Ще одна книжка про «нещасливий будинок» у нашій добірці. Вже самотній батько та осиротіла донечка мали почати життя з чистої сторінки на новому місці.

Курортне містечко має свої принади, але, головне, там нічого не нагадує про маму, якої вже немає поруч. От тільки в будинку живе щось лихе і воно прагне крові. Дівчинка не матиме там спокою.

Через тридцять років нова сім’я зупинятиметься у тому будинку. І від того, чи зможе батько розгадати загадку Чудовиська, залежатиме надто багато. Та деякі таємниці навіть через десятиліття не бажають піддаватись. 

 

Після падіння

Денніс Лігейн

 

Вона стріляла в чоловіка. Вона його вбила. Чому? Тому що дізналась те, що не змогла осягнути. Тому ще не знала, як з цим жити. Рейчел Чайлдс-Делакруа – шанована журналістка та прекрасна співрозмовниця.

Її заледве запідозриш у якихось насильницьких діях. Та що сталось, те сталось – і це тільки початок.

Схоже, за тим, що знав чоловік, хтось полює. Він мав якогось ключа, який потрібен небезпечним людям. Тож вона має дістатись до нього швидше за поганців… От тільки ключ мав би бути з тілом чоловіка, яке просто зникло…

 

 

І тоді вона зникла

Лайза Джувелл

Еллі Мек – підлітка, яка обожнює навчання та свого коханого. Але раптом дівчина зникає. Ніхто не знає причини, адже їй нічого не бракувало. Чи ні? За два роки поліція закриває справу. Вони з самого початку були переконані, що дівчина просто втекла. Бунтівний вік, таке трапляється постійно. Та за десять років знайдуть її останки, за стільки років доказів не лишилось…

От тільки Лорел, мати Еллі, зустрічає незнайомця з малою донькою, яка неймовірно схожа на її доньку… Їй дев’ять, отже вона може бути… Чи ні? Не може бути?!

Авторка: Юлія Дутка