Що читають блогери: Віктор Трегубов

У Віктора Трегубова, шеф-редактора сайту «Петро і Мазепа»,

понад 50 тисяч підписників у Фейсбук. 

Зазвичай він пише про політику, а ми попросили написати про книги. Ось що з цього вийшло.

З читанням в мене проблема: не вистачає часу. Здається, в японській мові є спеціальний термін на означення людини, що покупає багато книжок, а потім із жалем ходить довкола полиці. Це про мене.

Також про мене – ситуація, в якій читання кількох книжок водночас розпочато, але не завершено. Тож, певно, мені не так складно буде назвати відразу десяток книжок, які я зараз читаю – бо, власне, це дуже точне визначення.

Художню літературу я читаю мало. Я взагалі зануда в цьому плані, мені зазвичай цікавіша науково-популярна. Але є виключення.

Тож зараз я читаю:

 

Настольна книга урбаніста. Я, щоправда, не урбаніст, але тема мені цікава. Це дослідження питання, як зробити місто зручним та комфортним простором. Як на мене – дуже актуально для України загалом.

Зібрання творів Амброуза Бірса (Видавництво Жупанського, 2017, пер. Олег Король)

Мені цікава американська «темна» фантастика межі ХІХ та ХХ сторічь – Бірс, Чемберс, Лавкрафт. Настільки, що я сам намагався перекласти «Короля в жовтому» Чемберса на українську – на жаль, часу було мало, а там вона й раптово вийшла в українському перекладі, до того ж якісному (у порівнянні з російським). Бірс цікавий ще й можливістю порівняти військову прозу часів Громадянської війни в США із нашою сучасною.

«Грязь. Khaki» Сергій Сергійович

Якщо вже казати про нашу військову прозу. Але в мене до неї, каюся, ще руки не дійшли. Сергійович, як і я, був співавтором книги «14 друзів хунти», тож я приблизно уявляю собі його стиль – військово-безбашенний гіперреалізм із елементами суржику та блатної фені. Але це дуже життєво, якщо казати про нашу війну.

Ну, це  популярна штукенція – розкладення концепції географічного детермінізму в історії. Читаю в оригіналі, тому повільненько. До самої концепції ставлюся скептично (я взагалі не вірю в домінування якогось одного конкретного фактору в історичному розвитку), але, втім, цікаво.

Ян Морис «Чому Захід панує – натепер» (Кліо, 2014)

Те ж саме, вигляд збоку – намагання пояснити західне культурне домінування. На жаль, переклад слабенький. За переклад Caucasian (facial features) як «кавказькі» (риси обличчя) хотілося стукнути.

Так до кінця і не дочитав. Гайд з сучасної стилістики публіцистичних текстів. Як на мене, значно поступається «Слову живому і мертвому» Нори Галь, з якого частково списаний, але більш сучасний та прикладний.

Історичний аналіз застосування принципу непрямих дій у військовій справі. Цікавий, хоча, як на мене, автор грішить тим самим, що й деякі автори попередніх творів: абсолютизацією ефективності єдиного фактору.

Вілл Гомперц «Що це взагалі таке?» (ArtHusss, 2017, пер. Лесь Белей, Ірина Зайцева, Анна Корягіна) 

Коротка історія сучасного мистецтва людською мовою, але з дуже професійних позицій. Я не фанат сучасного мистецтва як такого, але хай краще я буду освіченим нефанатом.

Тетяна Гонченко
Маю в житті чотири пристрасті: журналістика, подорожі, література і котики. Тож багато пишу, багато їжджу по світу, багато читаю і маю двох котиків. Зрештою, ці сфери тісно пов’язані: хороший журналістський текст – це теж література. А книги – це ще один спосіб подорожувати. Котики ж прекрасні самі по собі. Веду телеграм-канал про книжки: http://t.me/npzbvnkngchtn
https://www.facebook.com/atanoissapa

5 thoughts on “Що читають блогери: Віктор Трегубов

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

Залишити відповідь