Обережно, сюрприз: Книжки з заплутаним фіналом до Yakaboo Bingo Spring 2019

Ці книги не дадуть вам нудитись під час читання. Втім, деякі читачі навіть не зможуть лягти спати, поки не перегорнуть останню сторінку. І чи зможуть вони заснути після неї?

Карколомні події і неочікувані фінали – у 14-му пункті читацького бінго.

Навіть прочитавши більшу частину роману, ви ніколи не здогадаєтесь, до якого фіналу вас приведе сюжет. До останнього моменту ви будете роздумувати, хто ж в цій історії справжній монстр, а перегорнувши останню сторінку почнете шукати прихованих монстрів у власному житті. Бо єдине, що зрозуміло – це те, що «сови не те, чим здаються», як казав Велетень з «Твін Пікса».

Багато персонажів, кожен з яких має свій погляд на те, що відбувається в цьому романі. Все це не робить розгадку простішою для читача. Поки Пола Гоукінз відволікає нас другорядними сюжетами, правда в фіналі навалюється на вас безжально і невідворотно, змітаючи на своєму шляху усі здогадки. Ця книга вчить нас, що на будь-яку ситуацію варто дивитись під різними кутами. Але правильним може опинитися все одно інший.

Ти берешся читати тягучу, повільну сімейну сагу, поринаючи в дитинство, отроцтво і юність головних героїв. Автор здається притуплює твою пильність, лише натякаючи, що скоро станеться велика Драма. Ось вона. Чи ні – ось. Герої щось втрачають, знаходять, розходяться і сходяться, коять неправильні речі. Що ж цього та сама Драма?! Але ж вас попереджали, Драма буде великою. І вам навіть після прочитання не буде віритись, що це сталось.

Ідеальний злочин: безлюдний острів, десять трупів, жодного шляху для відступу і ніякого вбивці. Недарма Агата Крісті вважається королевою жанру. Особливо віртуозно вона пише саме герметичні детективи. Перехитрити королеву детективів в таких романах майже неможливо. Але можна спробувати. 

Найвідоміший роман Чак Паланіка недарма завоював свою популярність і навіть отримав екранізацію з такими зірками як Едвард Нортон, Хелена Бонем-Картер і Бред Пітт. Ми б розказали вам більше про цей доволі заплутаний сюжет, але перше правило Бійцівського клубу – нікому не розповідати про бійцівський клуб.

Друга книга про пригоди Ераста Петровича Фандоріна затвердила високий статус цього циклу. Незважаючи на драми першого роману, Фандорін все ще залишається доволі наївним й іноді довіряє людям, яким зовсім не варто довіряти. Що залишається нам? Лише йти за думками головного героя, опиняючись в кінці біля зовсім неочікуваного фіналу і знаходити справжнього злодія там, де не могли і подумати.

Дафна дю Морье змогла написати роман, про який у двох читачів можуть бути зовсім різні думки. Навіть прочитавши цю книгу двічі, ви будете сумніватись, ким насправді була кузина Рейчел. Проста жінка, яку оточували чоловіки, засліплені нею і без права беручи на себе обов’язок вирішувати її долю. Чи підступна, холодна, розважлива інтриганка, яка маніпулювала цими чоловіками?

Фірмовий почерк Макса Кідрука: вести свого читача, наче гарно прокладеною стежкою, де його очікує вже зрозумілий фінал, а насправді зупиняти його на краю прірви, залишаючи у безмежному подиві. Так сталося і цього разу: хоча і ми і отримали заплутаний сюжет, здавалось б, у фіналі вже розставлені всі крапки над і… але тут ти перегортаєш останню сторінку…

Жан-Кристоф Гранже теж відомий своїми заплутаними сюжетами. І якщо ви не хочете дивуватись і змінювати свою думку щодо того, що відбувається в романі, краще навіть не беріться. Бо тут будуть загадкові вбивства, неочікувані відкриття, амнезія, карколомні зміни локації і становищ головного героя. Вам доведеться уважно слідкувати за кожним реченням, бо, як відомо, диявол ховається в деталях. 

Скандальний письменницький дебют – це те що не залишить не поміченим жодного автора. Так сталося свого часу і з Іеном Бенксом. Бо просто неможливо пройти повз вбивство цілих трьох жертв, скоєне шістнадцятирічним хлопцем. А, можливо, він зовсім не той, ким нам здається? І навіть не той, ким вважає себе сам. І навіть якщо ця книга здасться вам надто жорстокою, повірте, її фінал вартий того, щоб до нього дійти.