Літнє читання для усіх: від малят до старшокласників

фото: thetoddanderinfavoritefive.com

Усі школярі в кінці травня отримують від вчительок список читання на літо. Майже усі відразу про нього забувають. Аж поки не прийдеться писати читацький щоденник у вересні. Ми пропонуємо такі книжки для літнього читання, про які не хочеться забувати.

Для зовсім маленьких (3-5 років)

Романа Рубан “Славні професії борсука, Artbooks

Чорно-білі барсуки на рожево-бірюзовому фоні виглядають дуже симпатично, та ще й навчать малюка розпізнавати професії. Книжечка зручного формату, якраз вміщається до рученят малюка. Сторінки міцні та грубі, можна не боятись, що розпадеться. Книжка потрапила в перелік найгарніших видань Книжкового Арсеналу.

Емілія Дзюбак “Рік у лісі”, Видавництво Старого Лева

Це книжечка із 12 малюнків про кожний із місяців року. Виконала цю філігранну роботу польська ілюстраторка Емілія Дзюбак. На кожній із картинок стільки всього цікавого, що важко відвести погляд. Книжка розвиває увагу, спостережливість, стимулює логічне мислення та вміння оповідати. Із неї малюк дізнається про звички тварин, їхні характеристики, та як їх поведінка залежить від погоди.

Брейдін Фернворт “Дзеркалинка”, Основи

Одного вечора Ванесса зазирає до дзеркала і не бачить свого відображення! Ніхто їй не може із цим зарадити. Але щоночі вона уявляє своє відображення, Дзеркалинку, її пригоди. Врешті вона приймає його зникнення. “Дзеркалинка” це тандем американського художника Брейдіна Фернворта та української художниці, що живе в Нідерландах Юлії Соботюк.

Інгрід та Дітер Шуберти “Iсторiя хороброго Мишеняти”, Віват

У цій чудовій книжці — надзвичайно цікава історія про хоробре мишеня та його чарівну мотузку. «А хіба мотузки можуть бути чарівними?» — спитаєш ти. Авжеж! Хоч там як, а наш герой запевняє в цьому свою подружку. Чим закінчиться історія про двох закоханих мишенят? І як мотузка вплине на їхнє життя? Гортайте сторінки, милуйтеся прекрасними акварельними ілюстраціями і… нічому не дивуйтеся!

6-8 років

Іван Андрусяк “Стефа і Чакалка”, Фонтан казок

Перша повість із серії про Стефу, прототипом якої стала донька письменника Івана Андрусяка, вийшла ще у 1997-му році. З тих пір отримала багато шанувальників та продовження. А в Чернігівському театр ляльок за історіями про Стефу поставили п’єсу. У новому виданні три повісті: «Стеаф і її Чакалка», «Кабан дикий – хвіст великий» і нова  «Чакалка і Чупакабра».  А також гарні ілюстрації Ольги Кузнєцової. Пригоди страшної Чакалки і веселої Стефи не залишать байдужими читачів.

Ульф Старк “Чи вмієм ти свистати, Йоганно?”, Видавництво Старого Лева

Книжка легендарного шведського письменника (та гостя цьогорічного Книжкового Арсеналу) Ульфа Старка із декількома творами “Моя сестра – ангел” та “Чи вмієм ти свистати, Йоганно?”. Ця книжка про хлопчика Ульфа та його незвичайно сестру. А також про те, як хлопчик Берра не мав дідуся, а потім його знайшов, а разом із ним наземінного друга. Не дивлячесь на те, що Ульф Старк починав як дорослий письменник, здобув популярність саме, як автор дитячих творів. Старк має усі можливі письменникі премії, і його вважають спадкоємцем Астрід Ліндгрен.

Бернар Шамбаз “Футбольний матч тривалістю в літо”, Видавництво Старого Лева

Дуже літня повість французького романіста та майстра спорту Бернара Шамбаза розповідає історію про хлопчика Фосто. Він разом із татом та мячем вирушає у навколосвітню подорож. Одинадцять етапів від Баньоле до Бамако. Тисячі зустрічей і відкриттів, починаючи від багдадського цирульника і закінчуючи смаком копченої риби на Північному полюсі. І повсюди футбол. Це перше всесвітнє турне, яке Фосто ніколи не забуде.

Джеремі Стронг “Кумедна коронація”, Видавництво Старого Лева

До книжки увійшли дві повісті відомого письменника Джеремі Стронга у перекладі Віктора Морозова (саме він автор українського варіанту Гаррі Поттера). “Кумедна коронація” це історія про те, як сімейка Ніколаса та їхні сусіди вирішили всією вулицею відсвяткувати народження королівської двійні. В ній, до речі, досить несподівано з’являється Ракета на чотирьох лапах, героїня іншої повісті Стронга. У повісті «Різдво з близнятами» читачі знову зустрінуться з родиною Ніколаса в момент, коли тато хлопця втрачає роботу. Як на лихо, це стається ледь не напередодні Різдва. А як же різдвяні подарунки, без яких аж ніяк не обійтися малим Сирочкові та Помідорці? На допомогу родині несподівано приходить Девід Дампер, який пропонує двійнятам рекламувати одяг для дітей.

9-12 років

Люсі та Стівен Хокінги “Джордж і таємний ключ до Всесвіту”, Видавництво Старого Лева

Легендарний фізик і непересічна особистість Стівен Хокінг разом з донькою Люсі написали книжку. Цього разу Хокінг промовляє до дітей, розповідає про Всесвіт.  Перед головним героєм книжки – Джорджем – постає ціла купа питань: що це за суперкомп’ютер, який уміє розмовляти? Чому не варто стрибати на кометі, коли вона мчить крізь космічний простір? І чи вдасться визволити свого приятеля з чорної діри? Хокінг вплів наукові факти в таких цікавий сюжет, що й годі відірватися, прикрасив усе це космічними мандрами та шкільними перипетіями. А під скретч-покриттям палітурки видавці заховали загадку для дослідників будь-якого віку.

Марк Лівін “Бабине літо”, Віват

Дорослий, і водночас молодий ще письменник Марк Лівін написав книжку про дітей, але не зовсім дитячу. У “Бабиному літі” чарівний світ дитинства існує поряд із цілком реально із життєвими труднощами та сімейними проблемами. Батьки 10-літнього Ждана вирішили розлучити, якраз, коли хлопчик був на канікулах в дідуся і бабусі. Через цю сумну подію дитина починає розуміти усі складнощі дорослого життя, і стає іншим. Але водночас поряд із сумом існують машинки-паровози-футбол-збиті коліна та найкращий друг на літо – усе, що робить наші спогади про дитинство такими добрими і сумними.

Джоан Роулінг “Гаррі Поттер і філософський камінь” (ілюстрований),  А-ба-ба-га-ла-ма-га

Нове видання Гаррі Поттера із ілюстраціями Джима Кей – це справжє кольорове свято для шанувальників пригод магічного світу Поттеріани. Кей – кавалер медалі Кейт Ґрінвей. А також це ще й гарний шанс ще раз перечитати улюблену історію, та повернутись у затишний магічний світ.

Рибалко (Товстенко) Марина “Марічка і Червоний Король. Місто непокірних”, Видавництво Старого Лева

«Марічка і Червоний король». – друга книжка із трилогії Марини Рибалко. Цього разу Марічка і її друзі знову потрапляють до світу Червоного Короля. Але тепер тут панує таємничий тиран Імператор. Він контролює майже цілий світ. Тільки Зелене Королівство відгородилося від нової цивілізації. Але син Зеленого Короля Перелесник приєднується до бунтівників, які прагнуть скинути владу Імператора.

13-16 років

Марина та Сергій Дяченки “Дика енергія Лана”, Теза

Фантастичний роман Дяченків “Дика енергія Лана” присвячений творчості співачки Руслани. У книжці люди працюють пікселями. Енергію життя отримують по дротах. Істоти з величезним ротом чатують на самогубців. На вершинах покинутих хмарочосів в’ють гнізда бунтарі, глибоко в закинутому метро живуть люди-кроти, і щодня вагончик канатної дороги вирушає на Завод — легендарне місце.

 Нил Гейман “Кораліна”, КМ-Букс

Відома у всьому світі історія про дивну дівчинку Кораліну  відомого фантаста Ніла Геймана отримала неймовірну кількість літературних премій. За її мотивами вже відзняли мультиплікаційний фільм. Шукаючи цікавих розваг, Кораліна насмілилася пройти через таємничі двері у світ, який хоч і подібний до її власного, але прикро від нього відрізняється, і там їй доводиться кинути виклик моторошній істоті, яка називалася її «іншою мамою», щоб врятувати себе, своїх батьків і душі трьох інших дітей.

Малгожата Гутовская-Адамчик “220 маршрутів”, Урбіно

Із братами Міхалом та Міколаєм Вербицькими читач уже знайомився в книжці “110 вулиць”, де героєм був старший брат, Міхал. Цього разу нас чекає ближче знайомство з Міколаєм, або Малим. Міколаєві 13 років. Він обожнює гру на ударних інструментах і мріє про створення власного музичного гурту. Хлопець саме розпочинає навчання в гімназії і, схоже, що там у нього зовсім немає друзів. Прогулюючи уроки, він досліджує різні автобусні маршрути Варшави. Зовсім несподівано виявляється, що хлопець таки знаходить однодумців, причому там, де він найменше цього сподівався. Можливо, це заслуга таємничої сіроокої Меланії та її подарунка ― чотирилистої конюшини?

Оксана Лущевська “Вітер з-під сонця”, Фонтан казок

У героях цієї книжки впізнає себе кожен підліток, який уже мав щастя закохатися. Женька й Рися зустрілися випадково на кораблі – й хоч відтоді вже минув рік, але їх усе дужче манить одне до одного. Одначе за цей рік дуже багато всього сталося: Рися нервує через те, що цілі канікули мусить працювати, щоб допомогти забезпечити родину, а в Женьки загинув тато, і він дуже болісно переживає цю тяжку втрату. Повість Оксани Лущевської «Вітер з-під сонця» – переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку!», оголошеного видавництвом «Фонтан казок» улітку 2015 року з метою простимулювати українських письменників до творення книжок, у яких ключовим є образ сучасної дитини. Також повість отримала спеціальну відзнаку журі Корнейчуковської премії «за тонке психологічне змалювання підліткового характеру».

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

78 thoughts on “Літнє читання для усіх: від малят до старшокласників

 1. I think everything published was very logical. However, what about
  this? suppose you were to write a awesome headline?

  I mean, I don’t wish to tell you how to run your blog, but suppose you added a
  headline that makes people desire more? I mean Літнє читання для усіх: від малят до старшокласників – Блог Yakaboo.ua
  is a little plain. You could glance at Yahoo’s front page and see how they create news headlines to grab people to click.
  You might add a video or a pic or two to grab people
  excited about everything’ve written. Just my opinion, it would bring
  your website a little bit more interesting.

 2. Good day! This post couldn’t be written any better! Reading this post reminds me
  of my good old room mate! He always kept chatting about this.
  I will forward this article to him. Fairly certain he will have a good read.

  Many thanks for sharing!

 3. Thank you for any other wonderful article. The place else may just anybody get that type of information in such a perfect means
  of writing? I have a presentation next week, and I’m on the
  look for such information.

 4. You are so awesome! I do not believe I have read something like that before.
  So great to discover another person with some unique thoughts on this issue.

  Seriously.. thank you for starting this up.
  This website is one thing that is needed on the web, someone with a bit of originality!

 5. I’m really enjoying the theme/design of your website.
  Do you ever run into any internet browser compatibility problems?
  A couple of my blog readers have complained about my site not working correctly in Explorer but looks
  great in Safari. Do you have any ideas to help fix this issue?

 6. Hi there! I know this is kinda off topic however I’d figured I’d ask.
  Would you be interested in exchanging links or maybe guest authoring a blog
  article or vice-versa? My website discusses a lot of the same subjects as yours and I think we could greatly
  benefit from each other. If you might be interested feel free to shoot me an email.
  I look forward to hearing from you! Terrific blog by the way!

 7. Link exchange is nothing else but it is only placing
  the other person’s webpage link on your page at suitable place and other person will also do same in favor of
  you.

 8. Heya i am for the first time here. I came across this board and I
  find It truly useful & it helped me out a lot.
  I hope to give something back and aid others like you
  aided me. games ps4 allenferguson games ps4

 9. Wonderful goods from you, man. I have understand your stuff previous to
  and you are just extremely wonderful. I actually like what you have acquired here, certainly like what you
  are stating and the way in which you say it. You make it entertaining and you
  still take care of to keep it smart. I can not wait to read much
  more from you. This is actually a terrific site.

 10. Undeniably consider that which you stated. Your favourite
  justification seemed to be at the internet the easiest factor to be mindful of.
  I say to you, I definitely get annoyed while folks think
  about concerns that they plainly don’t understand about.
  You controlled to hit the nail upon the highest and defined out the entire thing with no need side effect , other
  people can take a signal. Will likely be again to get more.
  Thank you

 11. Hello! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and
  tell you I truly enjoy reading through your articles.
  Can you suggest any other blogs/websites/forums that go over the same subjects?
  Thanks for your time!

 12. Just want to say your article is as surprising. The clarity in your post is just
  nice and i could suppose you’re a professional on this subject.
  Well along with your permission let me to seize your RSS feed to
  stay up to date with coming near near post. Thank you one million and
  please keep up the rewarding work.

 13. Hi, I do believe your site might be having web browser compatibility issues.
  Whenever I look at your web site in Safari, it looks
  fine but when opening in Internet Explorer, it’s got some overlapping issues.

  I just wanted to provide you with a quick heads up! Other than that, wonderful site!

 14. Hey! I’m at work surfing around your blog from my new iphone 4!
  Just wanted to say I love reading through your blog and look
  forward to all your posts! Carry on the great work!

 15. Hello there, You’ve done an incredible job.
  I will certainly digg it and personally suggest to my friends.
  I am sure they’ll be benefited from this site.

 16. hey there and thank you for your information – I have definitely picked up something new from right here.
  I did however expertise some technical points using this site,
  since I experienced to reload the web site a lot of times previous
  to I could get it to load correctly. I had been wondering
  if your hosting is OK? Not that I’m complaining, but slow loading instances times will sometimes affect your placement in google and could damage your high-quality score if
  ads and marketing with Adwords. Well I am adding this
  RSS to my email and can look out for much more of your respective intriguing content.
  Make sure you update this again very soon.

 17. I’m impressed, I must say. Seldom do I come across a blog that’s equally educative and engaging, and without a doubt, you’ve hit the nail on the head.
  The problem is something that not enough men and
  women are speaking intelligently about. Now i’m very happy I found this in my
  hunt for something concerning this.

 18. Good day! Do you know if they make any plugins to assist with Search Engine Optimization? I’m trying
  to get my blog to rank for some targeted keywords
  but I’m not seeing very good success. If you know of any please share.
  Kudos!

 19. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

 20. scoliosis
  Hey! Do you know if they make any plugins to assist with Search Engine Optimization? I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good success.

  If you know of any please share. Appreciate it!
  scoliosis

 21. scoliosis
  fantastic publish, very informative. I’m wondering why the other experts of
  this sector do not notice this. You should proceed your writing.
  I’m sure, you’ve a great readers’ base already! scoliosis

 22. Hi there, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was
  just curious if you get a lot of spam comments?
  If so how do you prevent it, any plugin or anything you can recommend?
  I get so much lately it’s driving me insane so any assistance is very much appreciated.

 23. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 24. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 25. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

 26. I was very pleased to discover this site.
  I want to to thank you for your time for this fantastic read!!
  I definitely really liked every part of it and I have you
  book marked to look at new things on your
  blog.

 27. Very nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I’ve really enjoyed surfing around your blog posts.
  In any case I’ll be subscribing to your rss feed and I hope you write again very soon!

 28. Hello there! I could have sworn I’ve been to this website before but after reading through some of the post I realized it’s new to me.
  Anyways, I’m definitely glad I found it and I’ll be bookmarking
  and checking back frequently!

 29. You actually make it seem so easy with your presentation but I find this topic to be really something that
  I think I would never understand. It seems too complicated and very broad for me.

  I’m looking forward for your next post, I’ll try to get the hang of
  it!

 30. Have you ever thought about writing an e-book or guest authoring on other blogs?
  I have a blog centered on the same information you discuss and would love to have you share some stories/information. I
  know my visitors would enjoy your work. If you are even remotely interested, feel free to shoot me an e-mail.

 31. Hey there! Do you know if they make any plugins to assist with Search Engine Optimization? I’m trying
  to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very
  good success. If you know of any please share. Many thanks!

 32. I’m truly enjoying the design and layout of your site. It’s a
  very easy on the eyes which makes it much more pleasant for me to come here
  and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme?
  Excellent work!

 33. I have been surfing on-line greater than three hours
  lately, yet I by no means discovered any fascinating article like yours.
  It is beautiful value enough for me. In my opinion, if all site owners and
  bloggers made good content material as you probably did,
  the internet might be much more useful than ever before.

 34. Hello just wanted to give you a quick heads up and let you know
  a few of the pictures aren’t loading properly. I’m not sure
  why but I think its a linking issue. I’ve tried it in two different internet browsers and both show the same outcome.

 35. Its such as you read my thoughts! You appear to grasp so much approximately this, such as you wrote the e book in it or something.

  I think that you simply can do with a few percent to force the message house
  a little bit, however other than that, this is excellent
  blog. A great read. I’ll certainly be back.

Залишити відповідь