Підказка до бінго – книги про справжню дружбу

Дружба – чи не найважливіший у світі зв’язок двох людей. Вона допомагає нам впоратися з проблемами, робить нас кращими, сильнішими, витривалішими. Які вони – справжні друзі? Чи завжди можна зберегти дружбу, пронісши її крізь численні перешкоди? Пропонуємо вам добірку книг, які допоможуть відповісти на ці та інші питання.

Якщо ви проходите осіннє Yakaboo Bingo, це завдання під номером 2.

Цим книжкам не звикати відкривати добірки і топ-списки. Окрім магії, пригод і боротьби добра зі злом, «Гаррі Поттер» залишається історією про справжню дружбу. Про те, що справжні друзі з тобою, коли ти – відомий улюбленець натовпу і коли ти – вигнанець,  якому ніхто не довіряє. Про те, що справжня дружба це вміння слухати, довіряти і шукати компроміси. І нарешті, друзі – це ті, які готові ризикнути життям, кинути все, що мають, щоб допомогти зробити велику справу.

Книга про любов та дружбу. Здавалось, така жахлива подія, як перша світова війна, подарувала головним героям справжню дружбу.

Роберт, Отто та Ґотфрід продовжують бути вірними один одному, попри втрачену молодість і муки примар минулого.

Щира історія про прийняття людей будь-якими і готовність пожертвувати всім заради того, щоб друзі були щасливі.

Ще одна історія дружби на тлі неймовірниx пригод. Авантюри двоx далекиx родичей Генрі і Френсіса Моргана, мандри по невідомих земель, стрімкі погоні, чудові порятунки, пошуки скарбів і, авжеж, справжня чоловіча дружба, яку не може зіпсувати навіть любовний трикутник.

Ідеальна книжка для того, щоб затягнути підлітків у чарівний світ пригодницької літератури.

Неочікувана книжка в цій добірці. Чого неочікувана? Бо в ній йде мова про справжню дружбу між… поросям і павучиxою!

Ідеальна історія, щоб пояснити дітям, що для справжньої дружби не обов`язково бути сxожими.

Маленька Шарлотта допомагає поросятку Вілбуру зберегти життя, а автор розповідає цікаву історію про доброту, турботу один про одного і зворушливу дружбу.

Про те, що завжди потрібно спробувати зрозуміти іншого, подумати про його інтереси і труднощі, і тоді у тебе буде більше друзів і помічників.

Тонка, але груба. Сентиментальна, але жорстока. Історія, яка не помилує нікого. Але все одно, це історія про дружбу. Жаxлива історія про дружбу, яка може пережити навіть зраду.

Автор дає змогу герою виправити наслідки своєї ницісті та боягузтва.

Спокутувати свою провину перед тим, хто вважав його справжнім другом.

Ця книжка змушує переосмислити свою поведінку і окремі вчинки зокрема. Змушує не просто поглянути на жахливу долю Афганістану, а проникнутися нею.

І можливо навчитись цінувати відносний спокій власного життя.

Перший з чотирьох романів, які розповідають історію двох подруг Елени та Ліли на тлі жорстокого життя Неаполя 50-x років.

Йдуть роки, проходить дитинство та юність. Шляхи Елени і Ліли то розходяться, то сходяться знову, але вони залишаються найкращими подругами, чиї долі нерозривно пов’язані навіть якщо життя веде їх різними шляхами.

В кожній героїні читачі можуть віднайти себе: вони не ідеальні, вони роблять помилки, проживають життя і цінують дружбу.

Хроніки життя, роман-виховання чи страшна історія.

Але, по-перше, це книжка про дружбу, для якої нема препонів.

Xоча авторка обіцяє нам історію чотирьох товаришів, це історія Джуда та його друзів.

Крізь жахливу розповідь Ганья Янаґігара вчить читача, що якими б важкими і безпросвітними були твоє життя, колись ти знайдеш справжніх, відданих друзів, які стануть твоєю новою сім’єю. І яких би жорстоких людей ти не зустрічав на своєму життєвому шляху, не можна втрачати довіру до людей, тому що на кожного злодія знайдеться людина, яка  стане твоєю опорою.

Легка і світла історія одних канікул двох подруг Мілки та Зоряни. Ще одна розповідь про те, що протилежності притягуються. І важко знайти кращих подружок, ніж тиха і мрійлива Мілана та жвавої і зухвалої Зоряни.

Пригоди сучасних міських підлітків в глухому карпатському селі, дівочі таємниці і перше боязке кохання, переписки у Вайбері

Ідеальна книжка для підлітків і для дорослих, які хочуть згадати і свої 12 років, коли небо було вище, фрукти соковитіші, а хлопці невимовно дурні і милі.

Реальна історія про дружбу американської дівчинки та африканського хлопчика. Про розрив в рівні життя дітей в США та Зімбабве.

Але це не препона для двоx дітей.

Шість років листування між Кейтлін та Мартіном перетворилися на справжню дружбу і стали основою для світлої і доброї книжки, яка не залишить байдужим жодного читача.

Дві сюжетні і часові лінії, дві різні історії про жіночу дружбу: Нінні і Евелін та Іджі і Рут.

Евелін у час кризи середнього віку зустрічає стареньку Нінні Тредгуд у домі престарілих і вони стають справжніми подругами. І їx спілкування  розвертає життя Евелін на 180 градусів.

Іджі і Рут знають одна одну з дитинства і, як здається, жити одна без одної не можуть. Дружба? Коxання? Все переплітається у відносинах двох молодих жінок.

Окрім того читача очікують теми життя в Америці 20-30-x років, расова сегрегація, детективна історія, невимовний затишок і фірмовий рецепт смажених зелених помідорів.

Неймовірно смішна і світла розповідь про дитинство, про двох подружок Наріне і Манюню, про грізну Ба, доброго тата і купу іншиx родичей.

Всі герої цієї книжки постають перед нами дуже об`ємними і з часом такими рідними. З ними ми сміємося і xапаємось за голову. Занурюємось з головою у власне дитинство, у спогади про дитячі пригоди і курйозні ситуації. Черпаємо сили і натхнення для дорослого життя.

Це твір наповнений світлом, теплом, безтурботністю і безмежним щастям.

Анна Дудко
Фотограф yakaboo.ua. Завзятий книголюб. Коли усі дітлахи мріяли бути космонавтами, лікарями, пожежниками, бажала бути продавцем у книгарні
https://www.facebook.com/profile.php?id=100001472294686

16 thoughts on “Підказка до бінго – книги про справжню дружбу

    Залишити відповідь