Солодка сіль Босфору: 7 книг від турецьких письменників

Туреччина – це країна сонця, сотень пляжів, оригінальної кухні й завзятих продавців морозива. Література – чудовий додаток до цього всього. Не дивлячись на екзотику країни, тут періодично народжуються серйозні книги, що змушують задуматися. Далі – вісім книг від турецьких письменників.

Ка 12 років провів у Німеччині в якості політичного вигнанця. Одного разу йому випав шанс повернутися до рідної країни. В Туреччині головний герой потрапив до міста Карс, де на нього чекала робота. Ка повинен підготувати журналістський репортаж. Деякий час головний герой витратив на знайомство з містом, його принадами і мешканцями. Чим сильніше Ка заглиблювався у Карс, тим більше йому ставало відомо про місцевість, де проходять революції та вбивства. Попри це, у місті відбувалося і багато цікавого.

Древнє середземноморське місто відоме дивною традицією – один раз на 10 років тут влаштовують гру в «живі» шахи. Фігури – це люди. Місцеві змагаються з гостями міста. Насправді, це зовсім не розвага, оскільки учасники гри можуть мати зброю. Паралельно з цим автор розповідає ще кілька історій. В одній із них йдеться про тюльпан, з’ївши який, людина втратить здатність брехати. В іншій історії оповідь ведеться про страшне чудовисько з пазурами. На перший погляд, додаткові історії не мають відношення до головного сюжету. Проте, всі ці твори об’єднує одна відома і в той же час непередбачувана тема – любов.

Джахану – 12 років. У хлопця попереду все життя, сповнене пригод, які починають траплятися з підлітком, щойно він потрапив до Стамбула разом зі своїм слоником. Однак разом із пригодами у столиці Туреччини Джахана чекають також труднощі й серйозні випробування. Хлопець в юному віці вже пізнає справжню дружбу і любов. А пізніше Джахан стане учнем архітектора Сінана. Зустріч із цим чоловіком покаже головному героєві, що гідне й чесне життя – це така ж довга і кропітка робота, як возведення великої мечеті.

Цей роман – перше та найяскравіше поєднання мусульманської літератури з європейським модернізмом. Події розгортаються в Стамбулі ХХ століття – в період падіння Османської імперії. В той же час починається Перша світова війна. Для Туреччини це шанс здобути незалежність та заснувати свою власну республіку, яка існує дотепер. Герої роману – звичайні люди. Вони стараються зрозуміти, куди врешті-решт їх заведе історія – на Захід чи на Схід.

Мустафа Кемаль Ататюрк – перший президент Турецької Республіки. Цей чоловік – засновник тої турецької держави, яку ми знаємо сьогодні. Книга дає можливість дізнатися більше про самого Ататюрка та походження його ідей. Автор знайшов популярні на Заході видання, з яких майбутній лідер Туреччини почерпнув інформацію, а пізніше використав у власній республіці. Крім того, у книзі фігурують і інші особи, яких Ататюрк любив, поважав або використовував.

Кемаль був перспективним студентом Інженерного училища. Безхмарне майбутнє хлопця затуманив статус політичного в’язня. Згідно із законом, йому довелося покинути рідну країну й податися у вигнання. На новому місці Кемаля чекало чергове фіаско – дівчина, в яку він закохався, не відповіла взаємністю. Хлопцеві було важко, але він не з легкодухих. За 10 років турок побудував успішну кар’єру в чужій для себе країні і став заможним чоловіком. Саме в цей час в житті Кемаля знову з’являється нерозділене кохання. Та чи прийме він його тепер?

Одного разу жінка побачила дивне оголошення в газеті, де йшлося про нестандартну роботу. Автори оголошення шукали людину, яка буде супроводжувати 12-річну дівчинку під час подорожі. Жінка погодилася. Спочатку стосунки між героїнями книги були напруженими. Та жінка щиро хотіла розтопити крижане дитяче серце, і з часом їй це вдалося. Виявилося, що підлітки можуть страждати від цілком дорослих проблем, які важливо вчасно помітити.

Сергій Завалко
Журналіст, спортивний і літературний оглядач. Люблю ігрові види спорту, поезію і літературу. Пишу вірші. Читаю в основному поезію і художню літературу. Люблю жити, радіти життю, дізнаватися щось нове і активно відпочивати.

6 thoughts on “Солодка сіль Босфору: 7 книг від турецьких письменників

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

Залишити відповідь