Сміх. Страх. Сила. Оголосили програму Книжкового Арсеналу 2017

26 квітня на сайті Мистецького Арсеналу з’явилась повна програма VII Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», який триватиме з 17 до 21 травня у місті Києві.


Фестиваль представляє новинки понад 150 видавництв, Секцію ілюстраторів, а також запрошує відвідати авторські, тематичні програми та спецпроекти, сформовані кураторською командою спеціально запрошених незалежних молодих критиків, культурних менеджерів та відомих письменників. 


Фокус-тема – «Сміх. Страх. Сила»


Нарощуючи міжнародну складову, залучаючи нових партнерів і слідуючи за найсвіжішими тенденціями книговидавничого ринку, фестиваль водночас прагне сфокусуватися на одній темі, аби якнайкраще представити її через літературу, мистецтво, освітні практики, перепрочитуючи і відрефлексовуючи. Цього року говоримо про природу сміху, його багатоликість і визначальну роль у часи криз, як ми сміємося сьогодні, коли звичний світ дезінтегрується, і чи можна сміятися в такі часи.

Фокус-тема під назвою «Сміх. Страх. Сила» об’єднає дискусії про політичний карнавал, чорний гумор та явища, з яких сміється український інтернет.

Важливим приводом для означення теми стала 175-річниця з часу виходу повного видання «Енеїди» Івана Котляревського – яскравого прикладу української сміхової культури. Відтак ми пропонуємо поглянути на цей текст через театральну візію (завдяки новій версії вистави «Енеїда» харківського театру-студії «Арабески»), перформативні формати (завдяки мультимедійній лекції-колажу Юрія Андруховича з елементами котляревщини), візуальну складову (завдяки тематичним виставкам ілюстрацій, плакатів, карикатур тощо), гастрономічний акцент (всі дні фестивалю для відвідувачів діятиме вишукана ресторація «Еней» зі спеціально розробленим меню) тощо.


Міжнародна програма


Фестиваль презентує розширену міжнародну програму, у якій запланована участь понад 50 відомих письменників, літературних діячів та митців із США, Канади, Великобританії, Японії, Швейцарії, Норвегії, Швеції, Німеччини, Франції, Польщі, Латвії, Чехії, Грузії, Бельгії, Румунії та інших країн. У 2017 році Книжковий Арсенал також започатковує традицію запрошення до України великих світових літературних фестивалів. Першим гостем у межах цієї спецпрограми стане Бірмінгемський літературний фестиваль (за ініціативи Британської Ради в Україні), що візьме участь у Книжковому Арсеналі із багатоплановою кураторською програмою, яка передбачає перформативну, освітню, дослідницьку, клубну складові. У межах співпраці до Києва приїздить делегація з Великої Британії.

Серед гостей фестивалю також: Джозеф Макелрой(США), Аскольд Мельничук (США), Джонатан Коу (Велика Британія), Франц Голер (Швейцарія), Мартін Поллак (Австрія), Звонко Каранович (Сербія), Карл Шльоґель (Німеччина), Анжей Фрішке (Польща), Анна Хьоґлунд (Швеція), Їржі Гаїчек (Чехія), Девід Саттер (США), Аугільд А. Сульберґ (Норвегія) та інші.


Дитяча програма


Фокус цьогорічної Дитячої програми означено як «Про читання і прочитання: читати і думати». У подіях, об’єднаних цією темою, пропонуємо говорити про читання як складову розвитку критичного мислення, про книжки в освіті, практику промоції читання та стан критики укрдитліту, про дитячі книжки жанру нон-фікшн, про книжки на складні теми-виклики тощо. «Нове.Діти» – саме той фокус, в який потраплятимуть нові формати роботи із дитячою та батьківською аудиторіями, нові автори та ілюстратори, нові довколакнижкові проекти, презентації нових ніш у книговиданні. Крім того, на відвідувачів чекатиме оновлений простір інноваційно-освітнього проекту Мистецького Арсеналу для дітей та підлітків – Арсенал ідей.


Кураторська програма Оксани Забужко «Розкажи мені про мене» (Література в світі глобального непорозуміння). Вже традиційно на роль куратора фестивалю запрошується відомий письменник. Торік свою програму представив Юрій Андрухович, а у 2017 році Оксана Забужко пропонує розмову на 4 дії з Ольгою Токарчук (Польща), Аскольдом Мельничуком (США), Гайке Марією Йогенінґ (Німеччина) і Сергієм Сингаївським (Україна), які ділитимуться думками про те, що може література в світі, який зненацька перестав бути зрозумілим. «У світі, де стрімголов згортаються зони комфорту, війни спалахують без оголошення, кризи стрясають країну за країною і ніхто не має врозумливого пояснення, ані що з тим робити, ані навіть як до того дійшло, бо всі, з «десіжин-мейкерами» включно, певні були, що «з нами такого статися не може»?», – таку настанову дає сама Забужко у кураторському тексті .


Музична програма


Цього року представлена Міжнародним проектом експериментальної електронної музики та медіа-арту «EM-VISIA» за участі митців з Франції, Великої Британії, Польщі і України, програма якого фокусується на підкреслено «високотехнологічних» творах, демонструючи безперервний зв’язок музичного мистецтва та наукового знання. Програми концертів та майстер-класів ЕМ-візії охоплюють широкий жанровий спектр сучасної електронної музики – від концертних творів композиторів академічної електроакустичної музики, аудіо-візуальних перформансів, сонорних інсталяцій, виступів музикантів експериментальної електронної музики, відео-арту. Кураторка Музичної програми – Алла Загайкевич, відома композиторка, кураторка електроакустичних проектів, викладач Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського, авторка музики до фільмів «Мамай», «Поводир», «Жива ватра», «Будинок Слово».


Візуальні проекти і виставки


Апелюючи до виразного міждисциплінарного підходу, Книжковий Арсенал як проект Мистецького Арсеналу щороку приділяє особливу увагу візуальному компоненту – від стилю арт-директорки Альони Соломадіної до найсвіжіших дизайнерських тенденцій у зінах і самвидаві. Зокрема, втретє оголошений конкурс НАЙКРАЩОГО КНИЖКОВОГО ДИЗАЙНУ у співпраці з Goethe-Institut в Україні за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку, фонду «Buchkunst», проекту Читомо, місія якого – вплинути на естетичний рівень видавничого продукту України та промотувати його у світі.

Спільно з проектом Павла Гудімова та Діани Клочко «Українська візуальна книга» пройде цикл подій, на яких дискутуватимуть про візуальну книгу, українські видання про мистецтво, фотокниги, артбуки – явища, поки що не усвідомлене як ринковий напрямок і сегмент креативної економіки.

Виставки Книжкового Арсеналу глибше розкривають фокус-тему Книжкового Арсеналу – «Енеїда Базилевича» (про витворення «козацького міфу» у першому українському графічному романі), «Один кілометр Перцю» (про радянську специфіку сміху), «Вернер Клемке. Нестандарт», «Оноре Дом’є – батько французької карикатури» (про німецьку і французькі особливості карикатур), Андрій Сагайдаковський «Слухай уважно» (іронічне висміювання повсякдення), виставка плакатів молодих графічних дизайнерів «Сміх.Страх.Сила», міжнародна виставки ілюстрації «До речі, життя чудове», організовану Клубом ілюстраторів Pictoric.

Окрім того, будуть представлені виставкові проекти: робота-присвята пам’яті Одосії Плитки-Сорохан «Грушівка» (організатор проекту – Щербенко Арт Центр), TheROOM (кураторка – Наталка Гайда).


Спеціальні тематичні майданчики


Зважаючи на посилений інтерес до нон-фікшн-літератури, книг особистісного розвитку, з одного боку, і зростання цього сегменту в українських видавництвах, з іншого боку, цього року ініціюємо майданчик «Нон-фікшн» –для переговорів, презентацій відповідної літератури й зустрічі з соціально активними підприємцями.

Серед інших акцентів – благодійні, перфомативні проекти, виставки ілюстрацій і артінсталяції, кінопокази. Ми продовжуємо тему шрифтової політики («Жива каліграфія»), нових коміксів і графічних романів («Територія графічної прози»), нестандартного осмислення власного досвіду («Club of creative philosophy»), специфіки функціонування малих книгарень («Просування книжок засобами медіа»). Також продовжуємо говорити про літературу національних меншин, які проживають поруч із українцями («Роми: (не)відомі»), про фантастику і міфологію (спеціальний проект «ЕнейВерсум»).

Переглянути повну програму подій фестивалю “Книжковий Арсенал” можна за посиланням.


Джерело: artarsenal.in.ua

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

17 thoughts on “Сміх. Страх. Сила. Оголосили програму Книжкового Арсеналу 2017

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

  5. 365518 537530Today, I went to the beach front with my kids. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said “You can hear the ocean if you put this to your ear.” She placed the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear. She never wants to go back! LoL I know this is completely off topic but I had to tell someone! 872254

  6. Undeniably believe that which you stated. Your favorite reason seemed to be on the web the easiest thing to be aware of. I say to you, I definitely get annoyed while people consider worries that they just do not know about. You managed to hit the nail upon the top as well as defined out the whole thing without having side effect , people can take a signal. Will probably be back to get more. Thanks

  7. Hello there, You’ve done an incredible job. I will definitely digg it and personally suggest to my friends. I’m confident they’ll be benefited from this website.

  8. Whilst camping outdoors is a rather simple pastime for huge numbers of people all over the world, one of many important tips for possessing a fantastic vacation would be to know sufficient before hand to be competent at it. Just knowing a bit of details about camping out may help your camping outdoors journey go away from with no problem. If you are intending any kind of backcountry outdoor camping, absolutely essential bring piece is actually a flame basic starter kit. Should you be in a success situation, blaze is a way to make, keep you comfortable, cleanse water, and indicate for support. Numerous camping out merchants offer fire beginners that you can use when wet and never call for any fuel. Also, attempt creating flame when you are not within a success scenario therefore you know it can be done in the event the need to have arises. Plan accordingly when it comes to foods. It is a trouble to create space with your auto for the food items you want. Nonetheless, suitable sustenance is vital when you are inside the forest. Also, items that are fairly low-cost in your local shop typically possess a higher cost near camping sites. Bringing ample meals ensures that you may cut costs and maintain every person with your household in the very good mood. Check out activities to engage in just before arriving at your destination. This will enable you to search for any offers that could be provided. Also, it may help you be ready if you in fact arrive at your spot. You will discover hiking trails that may be appropriate for every person within your family or eating places which you would get pleasure from. Take only photos and leave only footprints. Which is the rule of thumb when outdoor camping. Use only the natural solutions that you desire and never depart any remnants which you have been camping outdoors when you depart. Pick up all trash, extinguish and include any fireplace pits, bury all human being waste materials, to make the region the place you camped appear exactly as it do once you found it. When you’re getting a brand new tent for your personal camping out vacation, remove it and set it up in your own home prior to going outdoor camping. This will allow you to have the encounter necessary for erecting your tent. Also, this will help to to lessen the difficulty that you have when outside in the forests. After looking at the camping out assistance in this post, no person ought to see camping out inside a bad lighting. Outdoor camping needs to be seen for the amazing activity that it must be, not as a possible hazard. Should you bear in mind what you’ve go through in this article, you should be able to camp properly without any difficulties.

  9. I am no longer certain the place you are getting your info, but good topic. I must spend some time studying much more or figuring out more. Thanks for excellent information I used to be in search of this information for my mission.

Залишити відповідь