Шкідливі поради: 8 причин не читати книжки

Думаєте, в тому, щоб мало читати, немає переваг? А ось і ні. Плюси є! Точно. І навіть більше, ніж ви думаєте.


1. Зате скільки часу зекономите
Навіщо вчитися і читати книжки? І школи вистачить, начиталися. У вас і так занадто мало вільного часу: потрібно все встигнути – прибрати в квартирі, доробити звіт, вкрутити лампочку, зустрітися з друзями. Не до книг тут. Це зовсім не обов’язково. Все потім, у відпустці. Хоча у відпустці хочеться відпочити…Нехай книги почекають до пенсії, ось там часу буде багато – можна і почитати.


2. Вас все влаштовує в житті
Зміни – це для авантюристів. Зробити щось видатне, виконати мрію? Так ніхто не робить! Всі живуть, як люди, і голову собі не забивають. Он Наташка, сусідка з п’ятого поверху, мислить правильно: хобі – примха, роботу – не важку, самоосвіта – а це як? І все у неї добре.


3. Мозок, як у креветки, IQ, як у хлібця
Вражати своєю начитаністю, дбати про культуру мови, підтримувати бесіду – все це зайве. «На кого шарудиш, пакетик?» – вирази в такому дусі раз у раз лунають з ваших вуст? Відмінно. Продовжуйте, ви на вірному шляху. Буквально пару років, і можна буде перейти на лексикон Еллочки-Людоїдки: «Хо-хо», «мрак», «ого!», «парниша».


4. Вам хочеться скоріше забути про все
Доведено: у людей, які багато читають, знижується ризик деменції. Але хвилиночку! Це чудовий шанс. Якщо вам вже набридли родичі й друзі, робота та й життя взагалі, а до старості ви точно не дотерпите, не сидіть склавши руки – будуйте майбутнє прямо зараз. Не читаєте книги – не використовуєте мозок. Швидше б забути все це, правда? Забути, забути, забути, як страшний сон.


5. Уява може відпочити
Що вже гріха таїти: телевізор набагато яскравіший книжок. Більшість книг чорно-білі, а якщо і кольорові, то картинка не рухається – не дуже й цікаво годинами дивитися на цю посередність. Та й букв занадто багато – знову одна «чорно-білість». Напротивагу в телепередачі: картинка, звук, події. А вже як рекламу починають крутити, так і зовсім не відірватися. Уява і фантазія вам не знадобляться: все вже придумано за вас.


6. Рай для любителів самобичування
Довіртеся дядечкові Фрейду: відверто кажучи, вам не подобається відчувати себе ерудованою, розумною, здатною підтримати бесіду людиною. Навпаки, хлібом не годуй – дай відчути себе аутсайдером, людиною, чий світогляд такий же вузький, як стежка вздовж скель. Саме це відчуття більш гостріше. Ви зможете годинами впиватися своєю нікчемністю, жаліти себе і сумувати про марність буття.


7. «Нечитання» розвиває слонячу шкіру
Тонкість людських стосунків, відтінки емоцій і переливи почуттів, гострі соціальні проблеми й емпатія – все це вам не по душі. Треба жити спокійно. А краще байдуже. Моя хата з краю – зручна позиція, а читання книг тільки її розхитує. Співчувати ще почнете. Бр-р-р-р!


8. Книги псують здоров’я
Ви не замислювалися, що книгу не дуже-то і зручно тримати в руках? А якщо в ній сторінок 300 або, того гірше, 500? Ви ж не спортсмен-важкоатлет, щоб біцепс фоліантами качати. Так можна і нашкодити собі. І взагалі, якщо подумати, то книги помітно псують здоров’я. Зір сідає, шия затікає і потім болить, лежачи теж довго не почитаєш – кровообіг порушується (та й сидячи теж). Здоров’я берегти треба!


Загалом, друзі, варто задуматися. Big brother is watching you: не читайте книги ?

На статтю надихнула чудова книга Григорія Остера «Шкідливі поради».
P.S. Всі збіги з реальними особами є випадковими, поради моторошно шкідливі й ні в якому разі не варто їм слідувати ?

Олена Лепіліна

Джерело: blog.mann-ivanov-ferber.ru

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

5 thoughts on “Шкідливі поради: 8 причин не читати книжки

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

Залишити відповідь