Чим завершилося судове засідання щодо позиву Медведчука проти книжки «Справа Василя Стуса»

Чим завершилося судове засідання щодо позиву Медведчука проти книжки «Справа Василя Стуса»

Дарницький районний суд. 10 липня 10 ранку. Біля будівлі зібралися всі, хто хотів підтримати справедливість у судовій справі, яку було розпочато проти книжки «Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР». Аж о 16 стане відомо: суд знову перенесли, на 14 серпня, бо встигли за такий довгий час розглянути тільки перший том справи. Рішення поки не ухвалене, а отже книгу і досі можна придбати.

Судовий позив проти автора Вахтанга Кіпіані і видавництва Vivat розпочався ще рік тому, коли у серпні 2019 року Віктор Медведчук звернувся до суду з вимогою «захистити честь і гідність» у зв’язку з виходом книги «Справа Василя Стуса». Народний депутат і досі хоче заборонити поширення книжки «у будь-який спосіб на будь-якій території». Річ у тім, що книжка доводить причетність Медведчука до засудження Василя Стуса у 1980 році до максимального покарання — 10 років таборів особливого режиму.

«Книжка вже відбулася як подія», — зазначив її автор Вахтанг Кіпіані ще перед засіданням, виступаючи у дворі приміщення суду. — «Суд історії він [Медведчук] вже програв». 

1 236 thoughts on “Чим завершилося судове засідання щодо позиву Медведчука проти книжки «Справа Василя Стуса»

    Добавить комментарий