Надя Кушнир для #ПроЧитання: «Я прокинулася зранку з дивним відчуттям, що мушу намалювати Гуся»

Фото: facebook.com/nadjozna

Надя Кушнир иллюстратор, дизайнер и хозяйка Гуся. Оформила около 33 детских, подростковых и взрослых книг для издательств «Веселка», «Урбино», «Виват», «Кальвария», «Ранок», «Теза», польского издательства и фонда «Fundacja Centrum Badan Polska-Ukraina». Автор книги «Як Гусь свою любов шукав» (издательство «Виват», 2017, под псевдонимом Надьожна).Автор обложек к книгам:

«Позолочена рибка» (Барбара Космовска), «Ляля» (Яцек Денель), «Пекло ввійшло до раю» (Богдан Лебль), «Тирамісу з полуницями» (Йоанна Ягелло), «Зміїна сорочка»  (Григол Робакидзе), «Посмертні записки Браса Кубаса» (Машаду де Ассис), «Де Ойра?» (Тетяна Стус) и других. 


Надя, а расскажите историю возникновения Гуся)?

Він мені приснився. Я прокинулася зранку з дивним відчуттям, що мушу намалювати Гуся. Спочатку він не матюкався і був не зовсім таким як зараз, але люди навколо завжди впливають на нас, тому тепер Гусь такий, як є.

21231734_1907067446223791_3269898742509705706_n

Фото: Разворот книги «Гусь від А до Я»/ facebook.com/vivat.book.com.ua

А Гусь читает книги?)

Гусь читає книжки (див.книжку «Як Гусь свою любов шукав», мінутка реклами :), інакше наврядчи він викликав би такий інтерес. Але ось які книжки читає Гусь, це вже інше питання:)

2017-06-26-03.06.08-1

Вы также создаете обложки для книг. Расскажите, с чего начинается ваша работа?

Робота починається з читання про що ж взагалі книга. Всі книги я б точно не встигла прочитати повністю, але я точно мушу вловити настрій книги. Дуже часто простіше це зробити, прочитавши додатково про самого автора книги. Наголошу, що важливий саме настрій, а не зміст:)

17553638_1922135388065960_3824076501995727504_n

Фото: работы Нади / facebook.com/nadjozna

У вас есть свой # бог_обложек, на кого вы равняетесь, или чьи работы вас вдохновляют?

Я не розділяю окремо богів обкладинок й ілюстраторів, хоч і цілком розумію, що для хорошої обкладинки треба бути більше дизайнером, ніж ілюстратором. Але я завжди більше звертаю увагу на нутрощі книжки, ніж її лице. Якщо ж говорити саме про ілюстраторів, то в мене є улюблені: Емілія Дзюбак і Олівер Джеферс. З українських дуже люблю Оксану Булу (Привіт, Оксана:) та Олену Левську.

Расскажите о последней самой интересной книге, которую прочитали?

Остання прочитана книжка Кримінальний кодекс. Змушена признатися, занятно.

Какие книги у вас сейчас лежат под рукой/на столике у кровати?

Навколо мене більше дитячих книжок, ніж будь-яких інших. Всі перерахувати і назвати важко. З текстових книжок біля мене лежать «Пиши.Сокращай» та Айн Ренд«Чоловік, якого я  купила».

Как вы выбираете книги для чтения?

Переважно я випадково знаходжу якогось автора і перечитую усі його книжки. Для мене це дуже принципово, і поки не перечитаю весь послужний список, до іншого автора не переходжу. Добре, що деякі “недуже” автори не пишуть багато, а то у мене були б проблеми:)

Вы дочитываете книгу, если она вам не нравится?

Дочитую завжди, хоч деколи це триває дуже довго і через силу. Але я вперта.

У вас есть собственная система для чтения (утром или вечером, каждый день по N страниц и т.д.)?

Переважно я читаю, коли кудись їду або перед сном. Змушена признатися, що читаю я не дуже часто, але дуже швидко. Читаю я для себе, тому в мене немає якихось заморочок і обмежених термінів, челенджів.

13680549_1795722104040623_8261646294603449817_n

Фото: facebook.com/nadjozna

Вы любите запах книг?

Терпіти не можу запах книжок. Для мене це було великим стресом на заняттях з реставрації в університеті, і взагалі всі технічні запахи мене більше дратують, ніж тішать.

Закладка или загнутый уголок страницы?)

Електронна книга:)

Расскажите о последней прочитанной книге от которой вы смеялись/плакали?

Не можу згадати назву книги, але там було щось про те, як пояснити старшій дитині про те, що у неї скоро буде хтось молодший і що відбувається з її мамою. Жахлива книжка, я довго сміялася:)

А якщо серйозно, то дуже плакала над Айн Ренд, а саме над її оповіданням про того «Чоловік, якого я  купила». Довго плакала і ще й всім дзвонила і нила, і носом шморгала.

Какой ваш любимый книжный герой или героиня?

Я не дуже переймаюся долею героїв книжок і ніде не визначаю собі улюбленців. Часто мені імпонують більше поганці, тому краще я промовчу:)

У вас есть домашняя библиотека? Сколько в ней книг?

Майже всі мої книги залишилися в квартирі моїх батьків, у них там величезна бібліотека. А зі мною переїхали тільки мої улюблені дитячі книги. Книг надто багато і в батьків, і у мене вдома. Взагалі в моїй родині дуже багато читають, і ми між тих книжок вже не маємо, де пройти. Тому їх кількість знає напевно тільки Бог. Або моя мама, і то я не певна:)

Вы любили читать в детстве? Какая была любимая книга?

Читати в дитинстві я не так любила, як мене змушували. З улюблених авторів Нестайкоі Маршак.

Что последнее советовали кому-либо почитать?

Останнім я радила прочитати книжку «Він знову тут» Тімура Вермеша знайомому. І все заради фрази про напівжирного Гітлера:)


Топ-5 книг на все случаи жизни

От Нади:

1. Конституція України
2. «Маленька господиня великого дому» Джек Лондон
3. «Гордість та упередження» Джейн Остін
4. «The heart in the bottle» Oliver Jeffers
5. «Де Ойра?» Таня Стус

От Гуся: Просто читайте.


Читать: Литературный зоопарк: 15 книг о любимых животных

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

257 thoughts on “Надя Кушнир для #ПроЧитання: «Я прокинулася зранку з дивним відчуттям, що мушу намалювати Гуся»

    Добавить комментарий