5 фактів про Джеффрі Арчера: чим незвичний цей автор

Він продав понад 275 млн примірників у всьому світі. Його книжки — захопливі трилери, історії про сімейні таємниці та історичні містичні розповіді. Йому 80, а він веде твіттер і досі активно спілкується з прихильниками. А ще —  готує до виходу дві нові книги, і це лише цього року. Чим цікавий Джеффрі Арчер, улюбленець британського читача? Ось 5 причин і вам зацікавитися його книжками:

Перед тим, як стати письменником, був членом британського парламенту

У цього письменника взагалі дуже цікавий бекґраунд. В університеті він серйозно займався легкою атлетикою, був головою атлетичного клубу при Оксфордському університеті. У віці 29 років став членом британського парламенту, однак через 5 років, прогорівши з інвестиціями в канадську компанію і збанкрутівши, вирішує покинути роботу на державу. Щоб заробити кошти й виплатити кредиторам, вирішив… почати писати книжки. Ось так і став досить популярним письменником. 

Всі свої книжки він пише від руки

Джеффрі не вміє друкувати на машинці, тому свої книги старанно пише від руки. За шість місяців він може повністю написати перший чорновий варіант; потім він на місяць полишає свій рукопис, відпочиває, щоб більш свіжим поглядом глянути на нього після проходження певного часу. А тоді ще місяць корегує і переписує наново. 

Коли Джеффрі починає писати, він і сам не знає, чим усе закінчиться

Починаючи писати, Джеффрі чітко розписує перші 4-5 розділів, ще 10 приблизно тримає в голові, а от чим закінчиться — взагалі не знає. На думку письменника, якщо він не знає і сам себе тримає в інтризі «Що ж станеться на наступній сторінці?», то і в читача виникатиме таке питання й інтрига. Коли сам не знаєш, то й не видаси ненароком на сторінках спойлерів щодо кінцівки — ось позиція Джеффрі.

Цінує в інших авторах здатність до сторітелінгу

З інших письменників Арчер любить тих, кого можна вважати «сторітелерами», здатними грамотно розповісти історію і занурити в неї читачів. Тож з улюблених книг у нього: 

Створив серію книг про роки у в'язниці

Джеффрі Арчер чотири роки відсидів у в’язниці за зловживання владою. Цей період він згодом описав у нон-фікшн серії книг A Prison Diary, підписавшись FF 8282 (номер, який був у Джеффрі під час арешту). Три книжки — три різні в’язниці, де він був; назви він узяв від «Божественної комедії» Данте (Пекло, Чистилище, Рай). Раєм Джеффрі назвав час, проведений в останній з в’язниць, де був найбільш послаблений режим.

1 304 thoughts on “5 фактів про Джеффрі Арчера: чим незвичний цей автор

    Добавить комментарий