Які книжки дарувати коханим на День закоханих

Що можна подарувати людині, яка не байдужа? Окрім подарунка, який вона давно хотіла, подаруйте також щось символічне — книгу про кохання, таке різне, але обов’язково щире. Пропонуємо вам кілька варіантів, які висловлять всі почуття за вас:

Складно підібрати правильні слова про справжнє кохання? Що ж, тоді чому б не скористатися тими, що вже сказані. Німецькомовні письменники Пауль Целан та Інґеборґ Бахман мали що сказати одне одному в чуттєвих листах. Їхнє кохання було переважно на відстані — йому довелося покинути Відень і переїхати до Парижа, звідки він і надсилає їй сповнені туги рядки. Пора серця — це авторський неологізм Целана, Herzzeit німецькою; досить містке слово, яке виникло в результаті короткого возз’єднання пари в 1949 р. Тож відзначте і свою пору серця цією символічною книгою.

Один з розділів цієї книги досліджує роль голого тіла у збудженні, тож його буде цікаво читати в парі. Що вважалося еротичним в історії людства? Чому інколи повністю покрите тіло може розповісти більше, ніж його відсутність? Як подружитися з власною тілесністю? Мінеке Схіппер — дослідниця у сфері міжкультурних штудій та компаративістики в міфології літератури; вона багато розповідає про суспільні процеси та їх вплив на людське тіло і його сприйняття.

Що значить кохання з наукової точки зору? Виявляється, воно допомагає нам зосередитися на одному об’єкті жадання та не розпилятися постійно в своїй увазі відразу на багатьох партнерів. Як це виходить та звідки наш організм знає, як йому зманіпулювати нашими почуттями? Про це ви дізнаєтеся у цій книзі. 

У цій книзі описано дослідження сексуальної функції людини, які цікавили вчених впродовж кількох століть. Які тільки експерименти не проводилися у цей час — від визначення хімічного складу жіночих виділень до того, чи є здоровим секс зі спеціальними технічними пристроями. Перші дослідження були пов’язані, звісно ж, не стільки з насолодою, скільки з дітонароджувальною функцією та протидією венеричним захворюванням; однак зараз вже доводять зв’язок між сексуальним задоволенням та психічним і фізичним здоров’ям. Детальніше про досить цікаві знахідки вчених у своїй праці, не позбавленій гумору, розповідає американська авторка Мері Роуч.

Сімейство Піз — експерти з мови тіла; вони точно знають, як наші рухи і жести здатні викрити справжні наміри. У цьому виданні мова піде про ті несвідомі сигнали, які ми робимо один одному, коли нам хтось подобається. Нахили тіла, погляд, своєрідні ритуали залицяння, здатні викликати в нас глибоко укорінені відчуття — це все вже було науково опрацьовано, тож досить цікаво після прочитання такої книги помічати реакції власного тіла на кохану людину.

Любов — це не абстрактне поняття і не вирок. Це велика робота над собою, над стосунками, над сприйняттям себе в очах коханої людини та усвідомленням, чим саме ця людина є для тебе. Любов — це свобода, це можливість бути коханим і бути при цьому окремо від стосунків цілісною самодостатньою людиною. Це не має бути трансляція наших травм (хоча дуже часто такий сценарій буває неминучим), а радше — спосіб побачити, як ти можеш жити інакше, відірвано від травми невдалої любові дитинства, пов’язаної з батьками, братами-сестрами чи з першими друзями. Про це і говорить німецький психолог Еріх Фромм, після праць якого простіше і без зайвої метушні починаєш сприймати реальну дійсність, що стоїть за ілюзією Вічного Кохання.

Ця книга — зібрання коротких творів про любов від українських і світових класиків (Ольга Кобилянська, Леся Українка, Юрій Винничук, О.Генрі, Оскар Вайлд тощо), а також 12 сучасних розповідей від Ольги Фреймут. Всі ці історії показують багатоманіття, яким є кохання: божевільне і зцілююче, тихе і галасливо показне, просте і до неможливого заплутане. Чудовий варіант подарунку для тих, хто хоче розкрити коханій людині цілий букет емоцій, що вирують всередині. 

Антологія поезії — дуже романтичний подарунок для тих, хто вміє читати між рядків. У цій книзі ви знайдете вірші про високі почуття від поетів з різних країн. Тут і словацький Мірослав Валек, і український Іван Андрусяк, і перуанський Сесар Вальєхо, і англійський Джордж Гордон Байрон, і навіть італійський Мікеланджело Буонаротті. І любов тут — не лише ніжна й цілюща, а й як у вірші від укладача збірки Бориса Щавурського: 

…то неправда, що любов — це життя
бо любов — то є попіл…

You’re simply the best, better than all the rest
Better than anyone, anyone I ever met
I’m stuck on your heart, I hang on every word you say
Tear us apart, baby, I would rather be dead

Проспівали ці рядки у голові голосом Тіни Тернер? Здається, цю пісню важко не згадати. Американська співачка Тіна Тернер проникливо співала її з кожного радіоприймача у 90-их. А кому вона присвячувала ці слова у реальному житті? Ця книга — історія її кохання, яке здатне на подвиги: коханий чоловік Тіни став донором нирки. Після невдалого першого шлюбу Ервін став опорою, на яку Тіна довго чекала. Такі реальні історії кохання здатні вразити більше за романтичну художню вигадку.