Арундаті Рой написала есе про сутність пандемії, яке увійде до нової книги

Арундаті Рой написала есе про сутність пандемії, яке увійде до нової книги

Письменниця Арундаті Рой (авторка романів «Бог дрібниць» і «Міністерство граничного щастя») написала есе для видання Financial Times під назвою ‘The pandemic is a portal’. Його можна прочитати безкоштовно і без підписки, яка зазвичай необхідна для отримання доступу на цей сайт. Це есе увійде до нової книги Арундаті Freedom. Fascism. Fiction, яка планується до публікації у вересні 2020 року.

У есе письменниця ставить резонні питання: чи думає хтось зараз про щоденні радощі, не оцінюючи їх ризик? Чи наважилися б ми поцілувати незнайомця? А відправити без страху дитину до школи? Чи не здригаємося ж ми тепер від слова «вірусний»? 

Рой також має сумніви щодо того, чи варто порівнювати наш стан з війною: бо хто б тоді був більш підготовлений до такої масштабної війни, як не США, а втім ця країна навпаки виявилася безсилою.

Письменниця багато критикує дії уряду Індії в ці часи. Тепер хвороба бідної людини може похитнути здоров’я багатих; тож межі потроху стираються. Та в Індії це досі непомітно. Багатьох робітників, переважно внутрішніх мігрантів, примусово вигнали з мегаполісів, і їм довелося пішки йти до своїх домівок. Дехто не дійшов; решті багатьом довелося зіткнутися з голодом і хворобами. Часом на шляху траплялася поліція. Потім уряд злякався, що вірус таким чином поширюватиметься ще швидше, і людей змусили повернутися туди, звідки їх лише нещодавно вигнали. Арундаті поспілкувалася з кількома такими знедоленими: вони були нажахані вірусом, змушені ютитися в щільно заселених таборах. І всього таких людей в країні близько 460 млн. А прем’єр-міністр тим часом викладає в мережу відео, де він демонструє асани для заспокоєння.

Та письменниця запевняє: впродовж історії пандемії змушували людей покінчити з минулим і наново уявити свій світ. Цього разу все так само; тож пандемія — це фактично портал, перехід між світами.

Частина відео, де Арундаті зачитує фрагмент свого есе, вже з’явилося в мережі:

288 thoughts on “Арундаті Рой написала есе про сутність пандемії, яке увійде до нової книги

    Добавить комментарий