Розслабся — і читай. Історії для відпочинку до зимового бінґо

Читання не завжди повинне тільки навчати чи збагачувати. Вечірні години або ж вихідні, які ви проведете з книжкою — це ще й чудове перезавантаження і зняття стресу. Навіть якщо ви звикли орієнтуватись лише на топи з рекомендаціями престижних видань і читаєте переважно інтелектуальну літературу, радимо не нехтувати “легким” чтивом. Зверніть увагу на детективи та інші жанрові романи, які розважать, розвантажать, відволічуть від щоденної рутини і — як бонус — захоплять сюжетом так, що ви й не помітите, як надовго загрузли в цьому прекрасно вигаданому світі. Ми підготували для вас 11 таких книжок — для повного релаксу. 

Якщо хочеться розслабитись і добряче посміятися, то кращої книги годі й шукати. Пригоди Ребекки Блумвуд, яка не може спокійно пройти повз будь-який магазин, здатні розсмішити кожного. Неможливо без посмішки спостерігати, як головна героїня вмовляє себе, що покупка нової шалі — то інвестиції в майбутнє. Так само потім неможливо не переживати разом з нею, коли борги по кредитній картці ростуть, як сніжний ком. Може, ця книга здатна навчити нас розсудливіше поводитись з грошима?

Книжка, яка нагадує яблучне пюре: ароматна, затишна, без зайвого цукру, але дуже природно солодка. Ще й сюжет легкий і ненав’язливий. Хоч і не позбавлений моралі.

Маленьке містечко живе стереотипами. Якщо ти Вейверлі, то ти — дивак. Кларк? Маєш насичене сексуальне життя. Гопкінси одружуються з жінками, старшими за себе. А яблуня в саду старого будинку дає магічні плоди.

Чи варто жити так, як тобі визначено? Чи є сенс йти проти долі? Як жити зі страхом втрати? Чи можна в такому випадку прийняти раптове кохання?

Просто книга, яка залишає десь всередині таку м’яку муркотливу грудочку тепла. Чарівна історія про книготорговця, письменників, поліцейського, дитину, представницю видавництва і книжки, книжки, книжки…

Здається, так не буває? Але ти вже наче живеш на острові Аліси разом з усіма героями. Бо це книга, яка дарує надію, а надія потрібна нам усім.

Це, може, і не схоже на експертну рецензію, але ми повинні сказати: Вуді Аллен віджигає 🙂 Хто б не хотів мати талант написати таку збірку маленьких, але дуже містких і саркастичних історій. Ну як пройти повз оповідання з назвою «Семе, ти щось занадто напарфумив свої сподні»?

Вуді пише про їжу, мистецтво, злочини й, головне, про людську дурість вкрай дотепно. І нехай він перетинає межу абсурду, нам досі смішно.

Ви пам’ятаєте свої 18? В когось вони були нещодавно, в когось давненько. В будь-якому випадку буде весело згадати свої перші студентські роки разом з «Фанаткою». Перші кроки самостійного життя, пошуки себе, перші дорослі рішення, перше кохання, сумніви, «серйозні» життєві драми.

Зануритись у бентежну підліткову реальність знов і згадати: життя прекрасне! Які б дорослі проблеми тебе не спіткали.

Третя частина підліткової саги про протистояння срібної еліти з надможливостями й звичайних багрянокрових людей.

Вікторія Авеярд непомітно зачиняє у клітку не тільки головних героїв, а й читачів. Відірватись від напружених пригод вже майже неможливо. Ми потрапили в полон і з нетерпінням очікуємо продовження, щоб дізнатись, чи переборють герої свою долю, чи зможуть зробити правильний вибір.

Хіба роман про кінець світу може бути смішним? Коли на землю приходить Син Сатани і Чотири Вершники Апокаліпсису? Звучить жахливо…

Жахливо смішно, якщо за справу беруться Пратчетт і Гейман. Нам треба лише відкрити першу сторінку і у вирі стрімких подій встигати за пригодами ангела Азерафаїла і демона Кроулі, мисливця на відьом Ньюта Пульциферія і відьми Анатеми Пристрийт. 

Настав час Роберту Ленґдонові розгадувати нові загадки. Цього разу ми рушимо в Іспанію. Наче на власні очі побачимо Саграда Фамілія, Каса Міла, музей в Більбао, музей Ґуґенхайма. І, головне, спробуємо відповісти для себе на важливі питання: хто ми такі, куди прямуємо і звідки. І знову переслідування, таємні коди, релігійні фанатики, спецслужби й жодної хвилини спокою. Ні професорові Ленґдону, ні читачеві.

Бріджит Джонс відома читачам вже понад 20 років, а й досі залишається сучасною жінкою. Вона прагне бути самостійною, самодостатньою і, авжеж, хоче, щоб її любили й поважали. Саме тому ця книга не втрачає актуальності досі. Досі ми зазираємо в її щоденник, спостерігаємо за її досягненнями та невдачами, сміємося з кулінарних здібностей, захоплюємося Марком Дарсі й обурюємося з підлих вчинків Деніела Клівера.

5 днів, 8 героїв, абсурдні діалоги, за якими виглядають глибокі й важливі теми, як-то: любов, релігія, жіночність, вільний вибір, продовження роду.

Кундера, наче художник, бере вугілля і швидкими точними рухами змальовує карикатуру сурмача, який так кохає дружину, що залюбки кидається в обійми інших жінок. Його дружини, що захлинається ревнощами. Лікаря, який намагається вмовити іноземця всиновити його. Медсестри, яка готова піти на все, щоб почувати себе особливою. Дивакуватого і патетичного американця. В’язня у минулому, який усюди шукає знаки долі.

Королева детективу любить грати з читачами в шахи. Вона готує шахову дошку, майстерно розставляє фігури, продумує усі ходи — і гра почалась. Чи зможемо ми дізнатись, хто злочинець, до того, як відкриємо останню главу? Якщо пощастить, то так. Єдине, в чому ми можемо бути впевненими: злочин буде розкрито, місс Марпл чи Еркюль Пуаро дізнаються всі таємниці.

Анна Дудко
Фотограф yakaboo.ua. Завзятий книголюб. Коли усі дітлахи мріяли бути космонавтами, лікарями, пожежниками, бажала бути продавцем у книгарні
https://www.facebook.com/profile.php?id=100001472294686

7 thoughts on “Розслабся — і читай. Історії для відпочинку до зимового бінґо

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

Залишити відповідь