Книжки для родинного читання під час святкових вечорів

Тривають зимові канікули, а це означає, що відпочинок і дітей, і деяких батьків у самому розпалі. Можна проводити його активно, але радимо виділити час для затишних посиденьок удома за спільним читанням. Є книжки, які стануть у пригоді не лише дітям, а й батькам: ми знаємо, що знання часто вивітрюються з голови.

Для родинної читацької розваги Yakaboo відібрало 9 книжок від українських видавництв.

Якщо дитина от-от має піти в садок, і ви боїтеся, щоб цей етап дорослішання не став справжньою травмою, мерщій беріть у руки нову книжку дитячої сімейної психологині Світлани Ройз. «Я сьогодні йду в садок» — це книжка-практикум, у якій розписано та проілюстровано низку важливих ситуацій: від поведінки у спальній кімнаті та спілкування з однолітками до користування спільним туалетом. Малеча зможе погратися фігурками-героями книжки, які йдуть в садок, і провести їх через усю історію, проживаючи її разом. Крім того, для дорослих тут є кілька корисних порад і вправ, як захистити дитину від стресу та негативних емоцій під час не довгої, але важливої дитсадкової розлуки.

Подорож світом через цікаві історичні факти, які часом не знають навіть дорослі — скарб для родинного читання. Дізнатися нового зможуть і батьки, і діти. І якщо останні будуть ділитися несподіваними фактами в колі родини й друзів, то після святкових вихідних ви зможете сміливо розпочинати цікаві історичні дискусії на роботі. Принаймні дивувати колег під час перерви на каву вам точно вдасться. Попереджаємо, що деякі факти можуть вас неабияк шокувати. Для прикладу, швидкість поширення чуми в 14 столітті сягала 40 км на день.

Дітям буває складно ідентифікувати свої емоції та почуття, тож дорослі мають взяти на себе відповідальність пояснити дитині, чому люди відчувають радість, злість, почуття провини, щастя чи сорому. Помічником може стати «Велика книга почуттів» Ґжеґожа Касдепке: збірка оповідань про дітей, які говорять про свої почуття й вчаться давати їм раду. Крім того, коли історії закінчуються, читачі натрапляють на практичні поради щодо того, як зарадити суму чи як підтримати людину. Зрештою, останнім теж буває складно зрозуміти, що вони відчувають і чому.

Що таке бути щасливим? Чи можемо ми не знати, що щасливі? Чи можемо ми думати, що ми щасливі, проте насправді це не так? На ці та низку інших запитань про щастя пропонує дати відповідь Оскар Бреніф’є у книжці «Що таке щастя?». Можливо, як і дитині, вам доведеться запитати себе про це також вперше. Не засмучуйтеся, якщо не вийде відповісти одразу на всі запитання: автор попереджає, що доведеться відмовитися від звичних уявлень про щасливих людей і звернути увагу на те, що всі ми різні й можемо уявляти щастя зовсім інакше.

Книжка-комікс про динозавра на ім’я Болівар та дівчинку Сивіллу — це тепла та затишна історія про дружбу. Водночас — це книжка про віру та щирість, а також про потребу чути своїх дітей і звертати увагу на їхні потреби, навіть якщо на перший погляд вони здаватимуться зовсім не значними. Якщо ви думаєте, що комікс про динозавра Болівара — це швидше забавка для дітей, то швидше за все помиляєтеся: як часто ви звертали увагу на інших людей і намагалися покладатися на чужу думку? Можливо, серед вас теж є такий динозавр, а ви роками цього не помічаєте.

Якщо ваша малеча починає цікавитися, куди з рота зникає їжа, або чому ми чуємо власне серце, саме час брати до рук «Велику книгу про тіло». У цьому ілюстрованому виданні Мінна Лейсі пояснює, як працює наш організм: від найпростіших процесів до складних взаємозв’язків між органами та системами. Як ми чуємо, за допомогою чого ми бачимо колір, як кров рухається по судинах і як зароджується життя — «Велика книга про тіло» може стати родинним заняттям на кілька вечорів. Крім того, для кращого розуміння деяких тем у книжці є чотири великих розгортки. Якщо ви фанат серіалів про лікарів або ж любите книжки Генрі Марша — впевнені, що вам теж буде цікаво розібратися, як працює наше тіло.

Зима — чудовий час, щоб розповісти дитині про активний відпочинок у горах, особливо якщо у родині росте маленький спортсмен. Проте гори — це також окремий унікальний світ зі своїми правилами та жителями. Книжка Дельфіна Гюґе розкаже про рослинний і тваринний світ, основні професії та заняття й допоможе засвоїти правила, щоб безпечно відпочивати в гірській місцевості. Наприкінці кожного розділу читачів чекає вікторина, тож можна буде перевірити, наскільки уважними ви та ваші діти були під час читання.

У цій підбірці «12 місяців» — це книжка для найменших. У ній — кольорові ілюстрації, яскраві деталі та цілих дванадцять розгортів про те, як змінюється природа й діяльність людини в різні пори року. Якщо ви хочете пояснити дитині, чим серпень відрізняється від травня, що роблять люди в грудні й хто прокидається після зимової сплячки у березні — це видання стане гарним вибором. Разом із малечею ви зможете пошукати звірів та птахів, дати назви явищам, які характерні для зими чи літа, а також розповісти про зв’язок людини та природи, який є надзвичайно важливим для нашої планети. Важливо: що старша дитина, то більше вона відкриватиме для себе нового в цій книжці, і більше ви зможете пояснити.

Серйозна розмова між батьками й дітьми може статися за читанням ще однієї книжки Оскара Бреніф’є «Що таке почуття?», яка ставить шість основних запитань про любов, заздрість, самотність, страх та підтримку. Будьте впевнені, що кожне запитання породжуватиме кілька наступних, і вони не закінчуватимуться. У цьому й полягає користь цієї книжки — вона спонукатиме вас задуматися над власним розумінням взаємин із людьми, а також пропонуватиме дитині пізнавати світ через складний спектр емоцій та почуттів, які супроводжують нас усе життя.

Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

637 thoughts on “Книжки для родинного читання під час святкових вечорів

    Залишити відповідь