Дізнайся, хто ти насправді: Топ-15 книг для розвитку особистості

Всі ми щось чули про психологію. Предмет у школі чи університеті, науково-популярні статті на цю тему в улюблених виданнях, згадки друзів або меми психоаналітиків в мережі. Але чи знаємо ми досить фактів про суть цієї науки, яка, давайте будемо відвертими, реально може поліпшити відносини з людьми і з самим собою. І необов’язково закінчувати факультет психології, щоб трохи розібратися, що до чого. Можна, наприклад, почитати книги для саморозвитку особистості. Матеріали, які не залишать представника західної культури без роздумів про свою місію на землі, сформують мотивацію особистісного зростання, стимулюватимуть бажання самовиразитися, реалізувати себе в цьому світі. Ми підібрали найкращі книги з розвитку особистості вам на допомогу.


1.Пол Клейнман «Психологія 101. Факти, теорія, статистика, тести й таке інше»


31_01_07

Цей посібник, або ж міні-енциклопедія з психології, в якій зібрані лаконічні статті-біографії відомих дослідників галузі, інформацію про їхні головні здобутки та проведені експерименти. Пояснено деякі ключові наукові терміни і психологічні розлади. Вчені, яких досліджував автор, працювали наприкінці XIX – на початку XX століття. Тому це радше посібник з основ психології.

Крім того, в книзі безліч тестів, які відповідають одному або кільком методам дослідження людської свідомості та підсвідомості. Якщо ви вивчаєте психологію, то видання знадобиться, щоб пригадати ту чи іншу теорію. Незважаючи на непросту інформацію, текст написаний доступно, у науково-популярному стилі для непідготовлених читачів, тобто не вчених.

Всього в книзі 56 статей з таблицями і малюнками. Деякі з них стосуються фігур дослідників, інші – основних теорій, треті – ключових розладів особистості.


2.Ірвін Ялом «Ліки від кохання та інші оповіді психотерапевта»


31_02_07

Ця книга про розвиток особистості – 10 реальних історій пацієнтів словами психотерапевта. Випадки досить типові і показові: про те, як вилікуватися від нещасливого кохання (так, це дійсно можливо), про проблеми із зайвою вагою і сексуальними домаганнями, а також про багато інших важливих тем. Зрозуміти суть розповідей можна заглянувши в зміст: «Ліки від кохання», «Якби зґвалтування не забороняли», «Померла не та дитина», «Газета», «Дві посмішки», «Три непрочитані листи», «Лікувальна моногамія», «У пошуках сновидіння» і т. д.

Перевагою книги є те, що це не вигадані описи проблем пацієнтів, а реальні історії їх подолання – в діалозі з психотерапевтом. Її варто прочитати вже заради того, щоб зрозуміти, як проходить сам процес психотерапії.


3. Ерік Берн «Ігри у які грають люди»


31_03_07

Цитата Шекспіра «Все життя – театр, а люди в ньому актори» як ніколи набуває сенсу, якщо користуватися в побуті теорією Еріка Берна. Її суть в тому, що у людини є всього три ролі: Дорослий, Батько і Дитина, а також 120 типових сценаріїв поведінки. Сценарії ці не завжди приємні, тому автор книги пропонує анти ігри, які допоможуть уникнути типового фінішу ситуації.

Текст книги для саморозвитку особистості насичений науковими термінами, тому сприймати текст не просто, але воно того варте. Адже пізнання таких фундаментальних праць допомагає збагатити особистість, розігнати таргани в голові. Пан Ерік пояснює концепцію транзакційного аналізу та деякі його теоретичні аспекти. Багато розповідається про види аналізу (структурний і транзакційний) і дій (процедури і ритуали, розваги, ігри), представлено «Тлумачний словник ігор», їхню класифікацію: життєві, подружні, командні, сексуальні ігри та інше. У книзі також детально представлені поведінкові класифікації.


4.Франсуаза Дольто «Боротьба за дитину»


31_04_07Ця книга стане прекрасним другом для батьків, які прагнуть не просто зрозуміти своїх дітей, а й отримати цілісне уявлення про те, що таке дитинство, осягнути цей багатовимірний світ. Автор відкидає стереотипне уявлення про те, що дитячі роки є тільки підготовкою до життя, в той же час – доводить: дитина – це вже сформована особистість, до якої треба ставитися як до дорослого. Що впливає на вашу дитину? Які, насправді, у неї права та обов’язки? Комп’ютер і телебачення, соціалізація в колективі, подолання дитячих комплексів – використовуючи новий підхід до виховання, ви зможете виростити свою дитину успішною і щасливою.


5.Мік Вікінг «Маленька книга люке»


31_05_07

Щастя не має кордонів. Не важливо, де ти живеш, щастя – не територія, а стан душі. А ключі до нього заховані в усьому світі… Саме це доводить у своїй новій книзі Мік Вікінг, засновник Інституту дослідження щастя в Копенгагені.

Подорожуючи по світу, він розкриває секрети щасливих людей. Кожна країна має свій рецепт, головне – знайти його складові. Ділячись порадами від щасливчиків з усіх куточків Землі, автор аналізує, що впливає на формування феномену щастя: від приготування вечері або балаканини з сусідами до найважливіших життєвих пріоритетів. Ця книга – путівник, який допоможе віднайти радість і гармонію в повсякденному житті.


6.Далай-Лама «Книга радости»


31_07_07Цей бестселер за версією The New York Times дає відповідь на питання: як впоратися з гнівом, люттю, горем, відчаєм, зневірою. Світові духовні лідери, лауреати Нобелівської премії миру, Далай-Лама і Десмонд Туту діляться секретами, які допоможуть поглянути на себе і своє життя по-новому. Автори вчать, як досягти духовної гармонії, розповідають про причини виникнення негативних емоцій і про те, як з ними справлятися. Радість закладено в кожному з нас, це почуття не залежить від соціального статусу, матеріального добробуту, сім’ї або кар’єри. Стань щасливим вже сьогодні! З цієї книги з психології особистості ви дізнаєтеся багато цікавого: практичні поради, медитаційні вправи, історії з життя, все те, що надихає і дає можливість змінити життя на краще.


7.Наполеон Гілл «Думай і багатій»


31_08_07Після доленосної розмови зі знаменитим мультимільйонером і філантропом Ендрю Карнегі, ще в студентські роки, Наполеон Хілл вирішує прислухатися до його порад, і на основі життєвих історій багатих і успішних вивести універсальну формулу успіху. Методику, якою зможуть користуватися звичайні люди, які не мають мільйонних статків, але прагнуть досягти подібних фінансових вершин. 13 кроків до багатства і успішності від Наполеона Гілла – це дієвий шлях для кожного, хто вирішив рухатися вперед.


8.Кейт Феррацці «Никогда не ешьте в одиночку»


31_09_07

Нове – це добре забуте старе. І головна заповідь старого кар’єриста про зв’язки, які «вирішують все», перетворилася в сучасний нетворкінг – мистецтво заводити корисні знайомства для ефективного вирішення життєвих і ділових проблем.

Кейт Феррацці – гуру нетворкінгу, американський письменник, професійний оратор і бізнесмен – народився в сім’ї емігранта-сталевара і прибиральниці, але це ніяк не завадило йому вибитися в люди і сьогодні вітатися з президентами і главами урядів могутніх держав світу. Все це – завдяки зв’язкам.

Автор книги закликає ставитися до знайомств, як до соціального капіталу, який поліпшить ваше життя. А ще – не боятися дати більше, ніж можеш отримати, – таке перше правило нетворкінгу. Матеріал видання вчить спілкуватися, а саме спілкування перетворити на успіх.


9.Віктор Франкл «Лікар та душа. Основи логотерапії»


31_10_07Існує безліч ліків від фізичного болю. А чим лікувати душу? До кого звертатися за допомогою в період важких депресій і душевних криз? Чим допомогти, коли здається, що ніхто не підтримає? У цій книзі Віктор Франкл намагається зрозуміти складну природу людської душі і осмислює поняття духу. Це справжні ліки для душі. Щирі поради, переплетені з серйозними науковими досягненнями, допоможуть знайти сенс життя, пізнати себе, заспокоїтися і вилікувати душу. Якщо вас цікавить особистісний ріст, книги подібного характеру вам для прочитання обов’язкові.


10. Брайан Трейсі «Как управляют лучшие»


31_11_07

На відміну від багатьох книг з лідерства, що зображують широку загальну картину, складні теорії і концепції, бестселер визнаного тренера з особистісного розвитку та бізнес-консультанта Брайана Трейсі цілком зорієнтований на конкретну людину – керівника будь-якої ланки бізнесу. Незалежно від того, чи має він на підпорядкуванні десятки людей або десятки тисяч, основні обов’язки менеджера залишаються незмінними – ставити перед собою цілі і впроваджувати інновації, вирішувати проблеми і визначати пріоритети, ставати прикладом для інших, надихати і мотивувати.

Прості, перевірені, практичні кроки навчать, як ефективному лідеру вести кадрову політику, самовдосконалюватися і організовувати власну діяльність, делегувати повноваження і управляти командою, які вирішальні чинники успіху треба враховувати і чому так важливо в бізнесі дотримуватися принципів військової стратегії.


11.Регіна Бретт «Бог дає таланти всім»


31_12_07Безумовно, кожен з нас має свій талант, проте мало хто знає, як його в собі розкрити. «50 уроків» від Регіни Бретт допоможуть знайти своє покликання, наповнити життя натхненням і здоровим глуздом. Автор стверджує, що кожна людина повинна займатися своєю справою, і її просто треба правильно визначити. При цьому, треба любити свою роботу. Адже це не просто діяльність, за яку вам платять гроші, – це вагома частина вашого життя. Тому витрачати свій годинник і дні треба на те, що дійсно робить ваше життя більш змістовним. Прийшов час перетворювати мрії в реальність і самореалізуватися! Зробити ставку на розвиток особистості, книги подібного плану в цьому дуже допоможуть.


12.Річард Вебстер «Как читать мысли любого человека?»


31_13_07

Насправді, ви вже читаєте чиїсь думки, просто не усвідомлюєте цього. Річард Вебстер переконує: це дар від народження, яким володіє кожен! З наступної книги з психології особистості ви дізнаєтеся, як розвинути свої здібності до читання чужих думок, розуміння енергетики, отримаєте практичні поради про те, як розшифровувати невербальні знаки. Як нслідок, навчитеся бачити співрозмовників буквально наскрізь. А це вже серйозний козир перед іншими.

Нескладний практикум дозволяє вдосконалити ваші здібності як на елементарному, так і на просунутому рівні.


13.Джон Грей «Мужчины с Марса, женщины с Венеры»


31_14_07Книгу автор написав з урахуванням досвіду і фактичного матеріалу, якими він опанував, працюючи консультантом подружніх пар. Розкриваючи таємниці безконфліктного існування, допомагаючи усвідомити, що способи спілкування, емоційні потреби і моделі поведінки представників протилежних статей можуть бути надзвичайно різними, Джон Грей вчить, як знайти спільну мову між «представникам різних планет», дає шанс мільйонам сімей зміцнити свої відносини, знайти спільну мову , відновити колишні почуття. Це видання, безсумнівно, буде корисним і пізнавальним як для жіночої, так і для чоловічої аудиторії.


14.Емі Шер «Лучший врач – ваше подсознание»


31_15_07З цієї книги для розвитку особистості ви дізнаєтеся, як знайти шлях до власного істинного «я». Автор, популярний психотерапевт-енергетик, надає вражаючі висновки і корисні спостереження, які перетворилися в практичне керівництво з простими і чіткими кроками. Не лякайтеся, це видання не про хвороби, а про енергетику людини, її емоції. Як правильно ними керувати, як звільнити себе від помутніння свідомості? Що робити, щоб поліпшити своє самопочуття, підняти емоційний фон – змінити своє життя на краще? Кайфувати від кожного прожитого дня? Техніки самолікування, якими автор користувалася сама, забезпечать вам повну владу над собою.


15.Стівен Левітт, Стівен Дабнер «Думай як фрік»


31_16_07Якщо взяти сучасні книги, розвиваючі особистість – ця, безумовно, відноситься до числа кращих. Для успіху в сучасному світі потрібно не тільки знати більше, працювати швидше, але і мислити інакше. Тому виграє той, хто першим знайде небанальне рішення проблеми. Автори Стівен Левітт і Стівен Дабнер пропонують читачам перебудувати образ мислення і в різних ситуаціях застосовувати нестандартні підходи. Вони щедро ілюструють свої аргументи маловідомими фактами з історії, психології, економіки, а іронічний стиль книги, безумовно, не дасть читачеві нудьгувати.


Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

84 thoughts on “Дізнайся, хто ти насправді: Топ-15 книг для розвитку особистості

 1. Thank you a lot for sharing this with all of us you really recognize
  what you are talking approximately! Bookmarked. Kindly additionally consult with my website =).
  We will have a hyperlink trade contract between us

 2. I’m not certain the place you are getting your info, but good topic.
  I must spend a while finding out much more or figuring out more.
  Thank you for excellent information I was in search
  of this information for my mission.

 3. It is perfect time to make some plans for the future and it is time to be happy.
  I have read this post and if I could I want to suggest you some interesting things or suggestions.
  Perhaps you could write next articles referring to this article.
  I wish to read even more things about it!

 4. Hello my family member! I want to say that this article is amazing, nice
  written and include almost all significant infos. I’d like to peer extra posts like this .

  games ps4 allenferguson games ps4

 5. Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point.

  You clearly know what youre talking about, why waste your intelligence on just posting
  videos to your site when you could be giving us something enlightening to read?

 6. fantastic publish, very informative. I’m wondering why
  the other specialists of this sector do not understand this.
  You should proceed your writing. I am confident, you’ve a
  great readers’ base already!

 7. I’m not sure why but this blog is loading incredibly
  slow for me. Is anyone else having this problem or is it a problem on my
  end? I’ll check back later and see if the problem still exists.

 8. hey there and thank you for your information – I’ve definitely picked up anything new from right here.
  I did however expertise several technical issues
  using this site, since I experienced to reload the web site a lot of times previous to I could get
  it to load correctly. I had been wondering if your web hosting is OK?
  Not that I’m complaining, but slow loading instances times will often affect your placement in google and could damage your high-quality score if ads and marketing with Adwords.
  Anyway I’m adding this RSS to my e-mail and could look out for much more
  of your respective fascinating content. Make sure you update this again very
  soon. asmr 0mniartist

 9. Hello there, just became alert to your blog through Google, and
  found that it’s truly informative. I’m going to watch out for brussels.
  I’ll appreciate if you continue this in future. Lots of people will be benefited from your
  writing. Cheers!

 10. Thanks for some other wonderful article. The place else could anyone get that kind of
  information in such an ideal way of writing?
  I’ve a presentation next week, and I’m at the look for such information.

 11. Hi there just wanted to give you a brief heads up and let you know a few of the images aren’t loading correctly.

  I’m not sure why but I think its a linking issue.
  I’ve tried it in two different internet browsers and both show the
  same results.

 12. I believe what you said made a lot of sense. But, think about this, what if you added
  a little content? I mean, I don’t want to tell you how to run your blog,
  however what if you added a post title that makes people want more?
  I mean Дізнайся, хто ти насправді:
  Топ-15 книг для розвитку особистості – Блог Yakaboo.ua
  is kinda vanilla. You should peek at Yahoo’s front page and
  see how they create article titles to get people to click.
  You might add a related video or a related picture or two to get readers interested about everything’ve
  written. Just my opinion, it could bring your posts a
  little bit more interesting.

 13. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

 14. scoliosis
  Pretty section of content. I just stumbled upon your website and in accession capital to assert
  that I acquire actually enjoyed account your blog posts. Anyway I will be subscribing to your feeds and even I
  achievement you access consistently quickly. scoliosis

 15. scoliosis
  I don’t even know how I ended up here, but I thought this post was great.
  I don’t know who you are but definitely you are
  going to a famous blogger if you are not already
  😉 Cheers! scoliosis

 16. Hi, Neat post. There is an issue together with your site in web
  explorer, could test this? IE nonetheless is
  the marketplace leader and a large section of folks will pass over your wonderful writing due to this problem.

 17. Its like you read my mind! You seem to know a lot about this, like you wrote the book in it or
  something. I think that you could do with a few pics to drive the message
  home a bit, but other than that, this is wonderful blog.
  A great read. I will certainly be back.

 18. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 19. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

 20. I just could not go away your site prior to suggesting that I extremely loved the usual info
  a person supply in your visitors? Is gonna be back ceaselessly
  to check up on new posts

 21. It’s really a great and helpful piece of info. I am happy that you shared
  this useful information with us. Please keep us informed like this.
  Thanks for sharing.

 22. I am really impressed with your writing abilities
  as well as with the structure for your weblog. Is this a paid subject matter or
  did you modify it yourself? Anyway stay up the nice quality writing, it
  is rare to look a great weblog like this one these days..

 23. Nice weblog right here! Also your website loads up fast!

  What web host are you the usage of? Can I get your associate hyperlink in your host?

  I want my web site loaded up as fast as yours lol

 24. I was curious if you ever considered changing the page layout of your blog?
  Its very well written; I love what youve got
  to say. But maybe you could a little more in the way of content
  so people could connect with it better. Youve
  got an awful lot of text for only having one or two images.
  Maybe you could space it out better?

 25. Hi there, I do think your blog could possibly be having browser compatibility issues.
  Whenever I take a look at your blog in Safari, it looks fine but when opening in IE, it’s got some overlapping issues.
  I merely wanted to give you a quick heads up! Aside from that, fantastic blog!

 26. Great site you have here but I was wanting to know if you knew
  of any community forums that cover the same topics discussed in this article?

  I’d really like to be a part of online community where I can get advice from
  other knowledgeable individuals that share the same interest.
  If you have any recommendations, please let me know.
  Thanks a lot!

 27. Simply wish to say your article is as surprising. The clarity in your post
  is simply cool and i can assume you’re an expert on this subject.
  Well with your permission let me to grab your
  RSS feed to keep up to date with forthcoming post.
  Thanks a million and please keep up the rewarding work.

 28. Definitely imagine that that you stated. Your favourite justification seemed to be
  on the internet the easiest thing to understand of. I say to you,
  I certainly get irked whilst other people think about worries that they just do
  not understand about. You controlled to hit the nail upon the top and also outlined out the entire thing
  with no need side-effects , folks can take a signal.
  Will probably be again to get more. Thank you

 29. Terrific work! That is the kind of info that are supposed
  to be shared around the web. Disgrace on the search engines for
  now not positioning this submit higher! Come on over and
  visit my web site . Thanks =)

 30. Have you ever considered publishing an ebook or guest authoring
  on other websites? I have a blog centered on the same ideas you discuss and would love to have you share some stories/information. I know my
  audience would enjoy your work. If you’re even remotely interested,
  feel free to send me an e-mail.

 31. Hey would you mind letting me know which webhost you’re working with?
  I’ve loaded your blog in 3 different browsers and I must say this
  blog loads a lot quicker then most. Can you recommend a good
  hosting provider at a reasonable price? Thanks, I appreciate it!

 32. I know this if off topic but I’m looking into starting my own blog and was wondering what all
  is needed to get set up? I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?
  I’m not very web smart so I’m not 100% sure. Any recommendations or advice would be greatly appreciated.

  Cheers

 33. I do consider all the ideas you’ve offered for your post.
  They’re very convincing and can certainly work. Nonetheless, the posts are very brief for
  novices. May just you please lengthen them a bit from next time?
  Thank you for the post.

 34. Oh my goodness! Incredible article dude! Many thanks,
  However I am experiencing difficulties with your RSS. I don’t understand why I cannot join it.
  Is there anybody getting similar RSS problems?
  Anybody who knows the solution will you kindly respond? Thanks!!

 35. Okay, hier ist der Plan. Sie möchten lernen, wie Sie mit Social Media online Geld verdienen,
  oder? Zunächst einmal sollten wir uns vielleicht eine Minute Zeit nehmen und genau besprechen, was es ist und wie Sie es für Sie zum Laufen bringen können. Es
  scheint, als ob es heutzutage überall, wo man hinkommt,
  jemand anderes gibt, der große Behauptungen aufstellt, mit Twitter viel Geld zu verdienen oder seine Liste über
  Nacht mit Facebook zu erweitern. Was sind soziale Medien und
  wie können Sie damit online Geld verdienen?

 36. I was wondering if you ever thought of changing the layout of your website?

  Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better.
  Youve got an awful lot of text for only having one or 2 pictures.
  Maybe you could space it out better?

 37. Thank you, I have just been searching for info about this subject for a long time and yours is the best
  I’ve came upon till now. However, what concerning the bottom line?
  Are you certain in regards to the supply?

 38. Howdy would you mind stating which blog platform you’re working with?
  I’m looking to start my own blog in the near future but I’m having a
  difficult time choosing between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
  The reason I ask is because your layout seems different then most blogs and I’m looking for something completely unique.
  P.S Apologies for getting off-topic but I had to ask!

 39. Excellent post however , I was wondering if you could write a litte more on this topic?
  I’d be very grateful if you could elaborate a little bit further.
  Bless you!

 40. After going over a handful of the blog articles on your
  web page, I seriously like your technique of blogging.
  I bookmarked it to my bookmark webpage list and will be checking back in the near
  future. Take a look at my website too and let me know what you
  think.

 41. Hey there! Someone in my Facebook group shared this site with us so I
  came to give it a look. I’m definitely enjoying the information. I’m bookmarking
  and will be tweeting this to my followers!
  Superb blog and amazing style and design.

Залишити відповідь