Топ 20 книг з психології спілкування

Мистецтво комунікації завжди було потужним інструментом психологічного впливу. І щоб його осягнути, необхідно багато часу приділити вивченню стратегій, методик, теорій і прийомів спілкування. Для цього ми пропонуємо найкращі книги з психології спілкування – прості і зрозумілі кожному матеріали, що втілили багаторічний досвід фахівців області. Дієві практики та поради, що дозволяють стати справжнім гуру комунікації, знаходити з людьми спільну мову, навчитися їх розуміти і добиватися своєї мети за допомогою звичайної повсякденної розмови.


Радислав Гандапас «Камасутра для оратора. 10 глав о том, как получать и доставлять максимальное удовольствие, выступая публично»
(МИФ, 2011)


08_01_08Книга, яка стала біблією публічних виступів для багатьох людей. Автор вклав багатий досвід роботи в області ораторського мистецтва, описавши навички і прийоми мотиваційних публічних виступів. Пропонує незвичайний підхід до майстерності оратора – гендерну концепцію, де виступаючий – це чоловік, а аудиторія – жінка. І тільки від того, як буде поводити себе виступаючий перед публікою, буде залежати його загальний успіх. Дуже важливо говорити по душам з аудиторією, щоб вона знову захотіла зустрітися з вами. Радислав зміг очолити «ораторський Олімп» завдяки своєму бізнес чуттю. Посібник практичне і легко читається завдяки великій кількості порад, метафор і аналогій.


Стів Мартин, Роберт Чалдіні, Ноа Гольдштейн «Психология убеждения. 50 доказанных способов быть убедительным»
(Питер, 2015, пер. Н.Буравова)


08_02_08Уміння переконувати – це ціла наука, нехай більшість і вважає це мистецтвом. У книзі з наукової сторони розповідається про психологічні процеси, які лежать в основі вміння впливати на оточуючих людей. Подані типи висловлювань, яких потрібно остерігатися, щоб запобігти явний або прихований вплив на ваші подальші дії. Вивчаючи посібник з психології переконання, а також впроваджуючи в життя запропоновані тактики і прийоми, ви не тільки зможете в рази ефективніше переконувати оточуючих, але і досить легко будете будувати відносини з іншими людьми.


Артур Шопенгауер «Искусство побеждать в спорах»
(Эксмо, 2015, пер. Юлій Айхенвальд, Ф. Черніговець, Н. д’Андре, Р. Кресін)


08_03_08Багато людей вважають, що саме їм судилося сповідувати істину, іншим не дано. Але чи так це насправді? Вашій увазі пропонується захоплюючий посібник про мистецтво перемагати в усіх дискусіях і конфліктах. Пан Шопенгауер пропонує конкретні рекомендації для досягнення перемоги у будь-якій суперечці. На його думку, для того щоб завжди бути на висоті під час словесної перепалки, не обов’язково декламувати правоту. Важливо просто використовувати правильну стратегію. А таких в даній книзі більше тридцяти.


Ванесса Едвардс «Наука общения. Как читать эмоции, понимать намерения и находить общий язык с людьми»
(МИФ, 2016, пер. Ольга Терентьєва)


08_04_08Комунікація – досить значна частина нашого з вами життя. Але, на жаль, далеко не кожен може назвати себе ідеальним співрозмовником або похвалитися швидким набуттям нових знайомств, ділових партнерів чи й просто звичайних друзів. Завдяки практичним порадам автора, ви зрозумієте, що і як треба робити, щоб завоювати прихильність оточуючих, привернути до себе увагу, впливати на оточуючих на користь собі. Безумовно, книга стимулює до дій. Крім теоретичних даних і наукових досліджень, в ній чимало цікавих фотографій, а також вправ і тестів на розвиток комунікативного досвіду.


Деніел Шапіро «На эмоциях. Как улаживать самые болезненные конфликты в семье и на работе»
(Альпина Паблишер, 2016)


08_05_08Найнебезпечнішим видом конфлікту є емоційний. Він спалахує раптово і погасити його не так вже й просто. Найчастіше даний вид спорів стосується сімейних непорозумінь різних робочих ситуацій, а також зіткнення на релігійному і національному ґрунті. Книга відомого психолога базується на сучасних даних конфліктології, психології та соціології. Шапіро переконаний, що подолати навіть найгостріші суперечки можна. І надає свій покроковий план дій з їх врегулювання. Власну теорію автор підкріплює реальними прикладами залагодження міжнародних конфліктних ситуацій.


Людмила Калабуха «Почніть говорити “НІ”. Як упевнено відмовляти та викликати повагу»
(Мандрівець, 2017)


08_06_08Ця книга – покрокова інструкція з ефективної комунікації. Автор переконаний, що говорити «ні» і відмовляти – життєво важливо! З цієї книги з психології спілкування ви дізнаєтеся, як це робити. Чому? Коли і як треба відмовляти? На ці та інші питання відповіді також є. При цьому, використовуючи методики автора, ви не будете відчувати провину, як це буває, якщо ви комусь у чомусь відмовили. Крім того, методика відмов дозволить вам пробуджувати у клієнта бажання до покупки, допоможе зберегти спокій і впевненість в складних ситуаціях, позбутися від маніпуляторів, а також зберегти відмінні відносини з усіма, хто від вас почув слово «ні».


Патрик Кінг «Стратегії і тактики спілкування»
(#книголав, 2017, пер. Маріанна Восковнюк)


08_07_08

Лаконічний (зручний) формат і гучна назва цього видання красномовно натякають – завдяки цій книзі читач зможе отримати безліч корисної інформації, не витрачаючи багато часу. Книга складається з 18 розділів, кожен з яких уособлює 1 пораду – як досягти бажаного ефекту і стати першокласним співрозмовником. Прочитавши книгу, ви подивитеся на переговори зовсім інакше – не як на рутинну частину життя, а як на процес, яким можна керувати.

Містер Кінг пропонує різні методи і стратегії ефективної комунікації, серед яких є прийоми ефективних суперечок, захисту від невиправданої критики, заманювання незнайомців і налагодження контакту з потрібною людиною. Автор зосереджується на роботі з емоційним інтелектом, а також на загальному розумінні людського спілкування. Вивчивши інформацію книги з психології спілкування детально, ви навчитеся долати емоційні перешкоди, вселити в себе впевненість і зможете впоратися з усіма необхідними інструментами для досягнення успіху.


Кріс Андерсон «Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів»
(Наш формат, 2016, пер. Олександра Асташова)


08_08_08

Ви боїтеся публічних виступів? Вам не вдається сфокусуватися, коли перед вами велика кількість людей!? Перед публікою ви відчуваєте себе некомфортно і розгублено? Прочитайте цю книгу! Перед вами покрокова інструкція з розвитку майстерності виступу і ораторських здібностей на всіх етапах – від задумки спічу і до фінального акорду. Автор наводить безліч прикладів з власного досвіду, дає поради успішного виступу на TED, акцентує увагу на тому, як взагалі створювалася ця платформа і яка її нинішня мета. Якщо ви ніколи не дивилися виступів, ця книга — чудовий стимул.

І пам’ятайте, що успішна презентація себе є ключем до серця аудиторії.


Ден Роем «Говори та показуй»
(Віват, 2017)


08_09_08Ви публічна людина, але жахливо боїтеся виступати перед людьми? Вже тільки одна думка про виступ викликає в тілі тремтіння? Не полінуйтеся прочитати цю книгу. Матеріал вчить кожного творчо підходити до побудови контенту презентації, чітко і ясно викладати власні думки, а найголовніше, не боятися публіки. Автор упевнений, що для спікера публічний виступ має проходити легко, невимушено і, звичайно ж, з бажаним результатом. А для того, щоб все так і було, потрібно опанувати всього лише кілька простих, при цьому потужних авторських інструментамів.


Роберт Чалдіні «Переконання. Революційний метод впливу на людей»
(КСД, 2017, пер. Тетяна Микитюк)


08_10_08

У мистецтві переконання важливо не тільки «Що» і «Як» сказано, але і «Коли» саме. «Привілейований момент», як стверджує сам автор, це той відрізок часу, коли можливість прийняття якогось рішення буде вам на користь. Є безліч інструментів для досягнення цієї миті: правильно поставлене питання, відкрите або приховане нагадування про щось або ж натяк на те, що ви зі співрозмовником близькі.

З книги психологію спілкування можна дізнатися секрети того, яким чином нами маніпулюють кваліфіковані рекламодавці, агенти з продажу, родичі або друзі. За твердженням Роберта Чалдіні, ця допомога не розкриє нічого нового маніпуляторам зі стажем, а скоріше допоможе простим споживачам послуг захистити себе від впливу явного чи прихованого. Всі дослідження, наведені у виданні, реальні (в кінці книги є посилання на них), а факти викладено максимально просто і доступно.


Ем Гріффін «Коммуникация. Теории и практики»
(Гуманитарный центр, 2015)


08_11_08Чудове видання про комунікації з повчальною інформацією і ефективними методиками! У книзі можна знайти поради про те, як перетворити всі тривоги, упередження і страхи в мотивуючі чинники. Всього представлена 31 базова теорія комунікації: хто її зачинатель, слабкі і сильні сторони, ключові концепти, сфери застосування, загальне визначення, принципи роботи і багато іншого. Завдання цієї книги – навчити читача справляти гарне перше враження, висловлювати свою точку зору, відстоювати власні інтереси, а також справлятися зі складними ситуаціями і людьми.


Тайнан «Супермен по привычке. Как внедрять и закреплять полезные навыки»
(МИФ, 2016, пер. Александра Люмина)


08_13_08

Що таке звичка? На це питання багато хто шукає відповідь до сих пір. Одне відомо точно: завдяки цій здатності ми можемо робити багато щоденних справ на автоматі, не витрачаючи на це розумову енергію. І таких дій у людини близько 60%!

Наступний матеріал адресований тим, хто прагне кожен свій день зробити кращим за попередній, а себе – кращою версією самого себе. Автор у доступній формі викладає теорію формування корисних навичок, ефективний практикум щодо впровадження і закріплення популярних життєвих звичок.


Кейт Феррацці «Ваш надійний тил. Як налагодити зв’язки, що приведуть до успіху»
(КСД, 2018, пер. Д. Кушнир)


08_14_08Успішно реалізуватися в житті без людей, яких сміливо можна назвати надійним тилом, дуже складно. Однак завдяки дієвим авторським порадам від нетвокера #1 у світі Кейт Феррацці, кожен зможе оточити себе однодумцями і мотивуючими особами, що сприяє швидшій реалізації задуманих цілей. У досить легкій і невимушеній манері автор відповідає на актуальні питання взаємовідносин з впливовими людьми, виділяє звички, від яких варто позбутися, і навпаки, зміни, до яких потрібно прагнути.


Алан Піз, Барбара Піз «Мова рухів тіла»
(КМ-БУКС, 2017, пер. Наталья Лавская)


08_15_08

На тему психології спілкування книги бувають дуже різні, але ця вже з перших сторінок починає описувати і пояснювати всю суть. А суть тут – мова рухів, яка навіть не сприймається більшістю співрозмовників. Насправді, невербальні складові можуть сказати про співрозмовника дуже і дуже немало.

Книга експертів з комунікацій Алана і Барбари Піз дозволяє дізнатися про співрозмовника більше, ніж він вам розповість – вчить читати думки інших по міміці, жестах і позах. Детально розглядаються знаки рухів кисті, рукостискань, посмішки, поведінки очей, і навіть наявності того чи іншого аксесуара або макіяжу! Володіючи інформацією подібного роду, ви завжди будете знати про опонента більше, ніж є явним.


Гіл Петерсіл «Новый код нетворкинга»
(Альпина Паблишер, 2016)


08_16_08Перед вами безцінне джерело знань про те, як опанувати мистецтво нетворкінгу. Відомий експерт з різних видів комунікації розповідає про таємні прийоми ефективного спілкування, завдяки яким можна швидко стати на шлях успіху, слави і грошей. Прочитавши книгу, ви станете більш уважним і цінним співрозмовником для всіх цікавих вам особистостей. У цьому, до речі, і полягає справжній нетворкінг. Головне, повністю відкритися і почати приймати нову інформацію. Бо саме це є фундаментом для побудови ефективних взаємовідносин.


 Алекс Роулінгс «Как заговорить на любом языке»
(Азбука, 2018, пер. Наталя Шахова)


08_17_08Вивчення нової мови є не тільки захоплюючою розвагою і надзвичайно цікавим процесом, але і нескінченним джерелом розвитку інтелектуальних можливостей. Представлений посібник буде корисним на будь-якому етапі пізнання. Як на початку, коли ви тільки починаєте шукати і вибирати підхід до вивчення, так і в самому кінці навчання, коли толком не знаєш, що робити далі і куди йти. У виконанні автора – свіжі ідеї і несподівані перспективи, а також різні методи та шляхи, що дозволяють набагато швидше і ще й з великим задоволенням опанувати іноземну мову.


Марк Гоулстон «Я слышу вас насквозь. Эффективная техника переговоров»
(МИФ, 2016, пер. Михайло Фербер)


08_18_08Все вимагає практичного застосування. Дана книга цінна тим, що в ній не пропагуються ідеї використання людей, безглуздої конкуренції і придушення потенційних конкурентів. Навпаки, автор говорить про уважність до інтересів інших, глибоку повагу до особистості і про людяність в цілому. Цей посібник є ключем до успішних переговорів. Автор вчить слухати і чути співрозмовника, а також розуміти, чого від вас чекають оточуючі. З книги для розвитку комунікативних навичок ви дізнаєтеся безліч дієвих технік і стратегій, які однозначно варто використовувати в житті. Окремо цікава тема – технології переговорів з терористами і тими, хто прямо зараз наставив на вас пістолет. Унікальні знання, які навряд чи знайдеш у вільному доступі.


Ліза Крон «С первой фразы. Как увлечь читателя, используя когнитивную психологию»
(Альпина Паблишер, 2017, пер. Анастасія Васильєва)


08_19_08На основі сучасних досліджень неврології і когнітивної психології, автор дає слушні поради, як можна сконструювати світовий бестселер. Виявляється, потрібно всього лише ознайомитися з реакціями мозку на той чи інший сюжетний хід. Кожна окрема глава відповідає одному аспекту роботи людського інтелекту з прикладами його практичного використання. Читаючи найкращі книги з психології спілкування, ви навчитеся приваблювати співрозмовника до себе, саме так, як вам те потрібно.


Роберт Грін «24 закона обольщения»
(Рипол Классик, 2012, пер. Є. Мігунова)


08_20_08Чудова книга, яка вчить правилам потужного інструменту впливу – спокусі. Всі люди за своєю природою наділені певною привабливістю, але здатність приваблювати до себе оточуючих потрібно ще й розвивати, бажано, впродовж життя. Для того щоб знайти вміння управляти іншими, зовсім не обов’язково щось змінювати в своєму зовнішньому вигляді або характері. Процес зваблювання є свого роду грою, яка дає можливість завойовувати довіру і переманювати ворогів на свою сторону. Автор стверджує, що усвідомити цю гру дуже просто, потрібно тільки поглянути на світ очима спокусника.


Роберт Чалдіні «Психология влияния. Убеждай, воздействуй, защищайся»
(Эксмо, 2016, пер. Олег Єпімахов)


08_21_08Книга є результатом багаторічної роботи з вивчення прийомів психологічного впливу. Буде корисною всім, хто хоче навчитися уникати пасток маніпуляції, бажає дізнатися, чому люди схильні приймати чужі рішення. Як усілякі громадські маніпулятори провокують нас робити те, що вони хочуть, і як можна розірвати нитку згубного впливу з зовнішнім світом. Автор надає дієві способи впливу на будь-якого опонента, навіть самого освіченого і розумного. Ви дізнаєтеся, як на людей впливають прийоми послідовності, взаємообміну, соціального доказу, авторитетності, прихильності і дефіциту.


Сергій Черевань
Тато в декретній відпустці, майже футбольний хуліган, музикант та засновник веб студії, літературний оглядач та контент-редактор… Різнобічність — то моя фішка. До кожної зі справ підходжу відповідально, тому ніколи не дозволю собі писати неправдиві речі. Читав Гітлера, Пєлєвіна, Гарсію Маркеса. Хочу осягнути всі книги світу. Хоча, це, напевне, перетворило б мене на суперкомп’ютер… Мрійник. Оптиміст-максималіст.

1 859 thoughts on “Топ 20 книг з психології спілкування

    Залишити відповідь