20 найкращих книг про лідерство

Прагнення до кращого, до авторитету, лідерства – важлива потреба багатьох. Ми мріємо почати власний бізнес і бути «начальником самому собі», але при цьому далеко не завжди розуміємо, наскільки це важка робота. Керувати людьми, бути вождем колективу – це ціле мистецтво, в якому безперечно потрібен талант, і далеко не кожному він даний від природи. Та цей талант ви зможете розвинути – варто тільки захотіти! Відома аксіома «хочеш змінити світ – почни з себе» залишається актуальною. Ми підібрали для вас найкращі книги про лідерство, які вчать мислити по-новому, надихають на нові відкриття і якісні зміни.


Брюс Теркел «Усе про них. Розвивайте свій бізнес, фокусуючись на інших»
(Моноліт-Bizz, 2018)


усе про них

Чому у успішних трейдерів справи завжди йдуть тільки вгору? Та тому, що вони орієнтовані, перш за все, на клієнта! Відклавши власні амбіції в сторону. Їх мантра – «все про них».

Книга відомого практика та управлінця демонструє, як працює дана методика впливу, і як нею правильно користуватися. Будучи свого часу важливим радником таких великих компаній, як American Express і Bacardi, Брюс Теркел розкриває досвід своєї роботи, а також фундаментальні основи філософії управлінського підходу, викладаючи власну історію подорожі на шляху до її відкриття.


Алекс Крол «Теорія каст і ролей»
(Book Chef, 2018, пер. Євген Плясецький)


теорія кастЯкщо ви хочете рости, розвиватися, шукаєте сенс життя, бажаєте якось реалізувати себе, проте поки тільки виношуєте ідеї, не знаючи як їх реалізувати, для вас ця література з лідерства буде знахідкою. Відомий візіонер Алекс Крол розповідає, як зрозуміти, ким ви є і заради чого прийшли в цей світ, чого можна прагнути і що ви, в принципі, зможете досягти, якщо працювати над собою, кожен день навчаючись і вдосконалюючись. Своєрідна книга-медитація розширить ваш кругозір і сприятиме набуттю досвіду для подальшого зростання і самореалізації, постановки і досягнення проміжних результатів, ключових цілей.


Джошуа Купер Ремо «Сьоме чуття. Влада, багатство і виживання в епоху мереж»
(Yakaboo Publishing, 2018, пер. Роксоляна Свято)


сьоме чуттяДжошуа Купер Ремо, свого часу наймолодший письменник в історії журналу Time, учень Генрі Кіссінджера і один з керівників компанії Kissinger Associates, у своїй третій книзі запрошує нас розділити з ним амбітне завдання: зрозуміти суть нашого часу. На його думку, епоха, в яку ми зараз тільки вступаємо, буде відрізнятися від сьогодення так само, як епоха Просвітництва відрізнялася від Середньовіччя, і тільки ті, хто володіють т.зв. «Сьомим почуттям», не залишаться на задвірках історії. По суті, ми вже живемо в світі нової влади – влади мереж, одночасно розпорошеної і сконцентрованої. Зі своїми викликами і перевагами, мережева влада не є застрахованою від звичних ієрархічних моделей, і ми можемо стати свідками народження нового деспотизму. На сторінках книги про лідерство можна знайти не один привід злякатися, але Ремо залишає нам простір і для оптимізму, а також досить несподівані пропозиції і відповіді на виклики нової епохи. Відмінний матеріал, що дозволяє не тільки добре адаптуватися в сучасних умовах бізнесу, ринку і життя в цілому. Але і проявити себе як лідер.


Дмитрий Портнягин «Трансформатор. Як створити власний бізнес і почати заробляти»
(Book Chef, 2018, пер. Алла Долгая)


трансформатор

Він – звичайний хлопець з провінційного містечка, який пережив гіркоту втрати близьких, складності нерозуміння з боку безцільних людей, таки зміг вибратися з трясовини, побороти самого себе і оточення, ставши відомим і багатим. Доля автора – яскравий приклад того, «як треба»! З книги з лідерства ви дізнаєтеся про найтонші грані людської душі Дмитра, його недоліки і козирі, а також отримаєте потужний заряд мотиваційної енергії для звершення своїх планів. Автор пропонує 40 простих і ефективних правил досягнення успіху в бізнесі, набуття лідерських якостей – результат багаторічного власного досвіду.

Вчитися на помилках завжди добре, а на чужих – ще й безболісно! Саме це можна зробити, читаючи подібні книги про лідерство.


Андерс Еріксон «Шлях до вершини. Наукові поради про те, як досягнути професіоналізму»
(Наш формат, 2018, пер. Наталя Кошманенко)


шлях до вершини

Якщо ви мрієте досягти вершин професіоналізму, є дві новини – приємна і не дуже. Почнемо з другої. Навіть якщо ви присвятите певній справі дуже багато часу, немає гарантії, що ви будете рухатися вперед. Популярна формула «10 тисяч годин, щоб стати експертом» є неефективною, стверджує психолог Андерс Еріксон. Приємна новина в тому, що шлях до вершини існує і дістатися туди може будь-хто.

Психолог протягом 30 років вивчав історії видатних людей з різних сфер – олімпійських чемпіонів, гросмейстерів, піаністів-віртуозів – і прийшов до висновку, що таємниця криється в здатності вибрати правильну модель навчання і в умінні сконцентруватися на потрібних навичках. На основі фундаментальних досліджень автор пропонує концепцію, як стати експертом в будь-якій справі.


Далай-лама XIV «Шлях лідера. Бізнес, буддизм і щастя у взаємопов’язаному світі»
(ВСЛ, 2018, пер. Алла Ващук)


далай ламаСучасна економіка, поряд з примноженням капіталу, вимагає від лідера вміння приймати найважливіші рішення, доленосні для нього самого, його підлеглих і бізнесу в цілому. Паралельно постає гостра необхідність прищеплення правильних цінностей, що дозволяють змінити світ на краще. Якраз про це книга. Видатний духовний лідер послідовників тибетського буддизму пропонує власні методи ефективного менеджменту на всіх рівнях компанії, і не тільки. Далай-лама стверджує, що, для того, щоб подолати світові проблеми, необхідний лідер, який оцінює ситуацію коректно, і який розуміє взаємозв’язок між діями компанії та їх вплив на світ.


Софія Аморузо «#Girlboss. Как я создала миллионный бизнес, не имея денег, офиса и высшего образования»
(Эксмо, 2018, пер. А.Гардт)


girlboss

Ще одна історія успіху. У цей раз – молодої дівчини, яка всього за 9 років з безробітної перетворилася на власницю бізнесу вартістю понад 100 мільйонів доларів! Ви дізнаєтеся, як Софії Аморузо вдалося зробити свій ритейл таким популярним, що було зроблено для такого інтенсивного зростання. І це при тому, що у автора книги, бізнесмена, не було навіть відповідної освіти! Що вже й говорити про можливість зайняти капітал у друзів або взяти кредит в банку.

Ця книга – суцільний лайфхак на основі особистого досвіду. Мануал з досягнення успіху в ситуації, коли ринок і бізнес в цілому для тебе здаються темним лісом. #Girlboss — джерело мотивації для жінок, бажаючих переформатувати власне життя, домогтися небувалих успіхів у бізнесі та особистому житті.


Леррі Вайдел «Серійний переможець»
(#книголав, 2018, пер. Наталя Палій)


серійнийГенерація свіжих ідей – складний процес, який дається не кожному. Тим не менш, навик цей легко набути. То як же залучати успіх, досягати задуманих цілей? Отримайте відповіді від відомого фінансиста. Автор на прикладах великих спортсменів, мільйонерів, управлінців бізнесу показує, як бути, якщо ти на тільки на шляху до набуття багатства і популярності. У книзі представлено цикл з 5 кроків, до яких вдаються серійні переможці, щоб отримати бажане: прийняття рішення, перевиконання, коригування, доведення справи до кінця, постійне вдосконалення. Звичайні прийоми, які, насправді, працюють. Але, лише тоді, коли підходити до всього з надзвичайною відповідальністю, рішучістю і наполегливістю. Досягайте серійності в своєму бізнесі і менеджменті, використовуючи матеріали цієї книги про лідерство.


Майкл Стеньєр «Коучинг-лидерство. Говори меньше, спрашивай больше и навсегда измени свой стиль управления»
(Эксмо, 2018, пер. Д. Тіліканова)


коучингКниг на тему навчання персоналу, здається, незліченна кількість. І всі вони тлумачать одну і ту ж заїжджену концепцію. Ні, не всі! Ця література пропонує нові підходи і ставить перед собою мету – не просто зробити з менеджера істинного лідера, а справжнього наставника. Методологія складається з набору окремих звичок на кожен день, взявши які на озброєння, можна вийти на якісно вищий рівень управління. Це назавжди змінить ваш стиль управління.


Джим Коллінз «Від хорошого до величного»
(Наш формат, 2017, пер. Оксана Савчин)


vid horoshogo

Якщо ви відчуваєте, що до певного моменту піднімалися вгору, а вже кілька років пробуксовуєте на місці, то ця книга – той червоний прапорець, який покаже, що ви робите не так і куди слід почати рухатися, щоб пробитися до вищої ліги бізнесу. Джим Коллінз пояснює, як вивести компанію, громадські та державні організації та установи з просто хорошого на найвищий рівень. Автор аналізує діяльність і структуру компаній, яким вдалося здійснити прорив; відібрав фірми, які, незважаючи на всі кризи, п’ятнадцять років поспіль показували найкращі результати в своїй області. У їх числі – Gillette, Kimberly-Clark, Philip Morris і інші.

Перед вами настільна книга провідних топ-менеджерів світу з продажами у понад 3 мільйони примірників!


Роберт Грін «Мастера успеха»
(Рипол Классик, 2016)


мастера успеха

Кожна книга цього чудового аналітика, тренера, лідера буквально створює революцію в світі бізнесу! Макіавеллі ХХI століття знає, як досягти успіху, і тепер ділиться своїми секретами з кожним.

Свого часу автор мав контакти з різними знаковими фігурами, спілкування з якими назавжди змінило його життя. Лідерами, від яких можна перейняти досвід, вміння. Адже для того, щоб бути в числі перших, спочатку треба з ними поспілкуватися. І для цього не треба шукати наставників по всьому світу, блукати тисячі кілометрів в пошуках життєвої мудрості. Просто прочитайте цю книгу з топ 10 книг з лідерства.


Ліна Ечеверрія «Креативная революция. Лидерство, которое поощряет творчество и создает инновации»
(Эксмо, 2015, пер. Л. Гібадулліна)


креативная революция

Щоб робота була в радість, проходила швидко, а головне, приносила користь, не обійтися без творчої нотки. Запорука успіху, багато в чому, визначається тим, наскільки добре керівник відчуває ринок, потреби клієнта. Завдання цієї книги про лідерство – навчити вас передбачати потреби ринку і забезпечувати таку атмосферу, в якій кожен елемент колективу зможе реалізувати всі свої творчі здібності.

У книзі детально розглянуті практичні навички лідера, а також приклади того, як їх реалізувати в житті. Вивчивши матеріал, ви будете знати, як знайти однодумців, закоханих у свою справу, як створити інноваційну культуру, в цілому, – стати справжнім лідером.


Річард Бренсон «Мои правила»
(Альпина Паблишер, 2016, пер. Марина Вторнікова)


бренсон

Одна з найкращих книг про правила бізнесу від одного з найвпливовіших підприємців сучасності!

Автор пропонує скористатися його підходами та принципами життя, які в підсумку зробили з нього, проблемного підлітка, що так і не закінчив школу, мільйонера і успішну людину. Справжнього лідера! Бренсон використовує особливі правила, які не дають йому втратити впевненість, мотивацію, віру у власні сили вже протягом багатьох років. Формула феноменального успіху і необхідний драйв для нових звершень – література два в одному!


Видавництво КМ-БУКС «Про лідерство»
(2018)


про лидерствоУспішний менеджер ніколи не зупиняється на досягнутому! Він неодмінно захоче більшого. Якщо ви належите до числа таких управлінців, читайте цю книгу. Матеріал дозволяє розвинути в собі лідерські задатки на прикладі найкращих статей, коли-небудь надрукованих в бізнес-журналі Harvard Business Review. Наведені пояснення та поради універсальні, а тому можуть бути корисні для застосування в будь-якій сфері бізнесу. Зробіть з себе видатного лідера!


Лоїс П. Франкел «Хорошие девочки не становятся лидерами, или 99 способов стать топ-менеджером»
(Вильямс, 2008)


хорошие девочки не становятсяНа шляху до лідерства складнощів, насправді, чимало. Причому, багато які з них виникають з самим собою: нам часто здається, що хтось може впоратися з тим чи іншим завданням краще нас, і тому ми просто віддаємо ініціативу. Як можна стати лідером, якщо кожен раз в чомусь сумніваєшся і намагаєшся знайти відповіді на поставлені питання в оточуючих? Що робити, якщо ви чітко усвідомлюєте: «Я занадто м’якотілий і абсолютно не вмію командувати»?! Ну, для початку, – перестаньте бути хорошим для всіх! По-друге, вам варто прочитати і засвоїти авторські рекомендації, які пропонує дана література з лідерства. Ось він – ключ до вашого успіху!


Ненсі Дуарте «Illuminate. Как говорить вдохновляющие речи и создавать эффективные презентации, способные изменить историю»
(Эксмо, 2016)


illuminateСлово – найпотужніший інструмент, яким може володіти людина! Сказане може як вбити наповал, так і змусити робити неймовірні речі. Віртуозне застосування потрібних слів в кожен окремий момент – найкраще, що можна придумати для комунікації. Насправді, ваші слухачі, будь-то підлеглі, колеги по роботі, виборці або просто опоненти в будь-якому спорі, не повинні підлаштовуватися під вашу манеру викладу інформації. Це ви повинні налаштувати їх на потрібну хвилю! А для цього треба вміти тонко відчувати слухача, видати спіч, який буде резонувати з тим, що вже є в його голові. Звільнитися від монотонної подачі, визначити можливості для виграшного контрасту і потім викликати інтерес і пристрасть. Ця література з лідерських навичок Ненсі Дуарте розповідає, як це зробити.


Дейл Партрідж «Люди чи прибуток. Ламай систему. Живи з метою. Будь успішнішим»
(#книголав, 2017, пер. Наталія Палій)


люди чи прибуток

Люди або прибуток – що є більш важливим в бізнесі і успіху? Автор книги намагається довести, що соціально відповідальний бізнес, гармонія в колективі – це не утопія, а цілком реальні речі. Підхід «війни» в бізнесі більше не є основоположним. На основі власного досвіду, Партрідж розповідає про 7 основних принципів, використовуючи які, йому вдалося організувати багатомільйонний бізнес і наробити шуму на ринку продажів. Він пропонує дієві соціально свідомі моделі бізнесу, які не тільки потрібні для соціуму, а й корисні підприємцям.

Стовп успішності будь-якої справи – правда. Тільки чесність ціниться іншими людьми, і тільки будучи правдивим, ви зможете викликати прихильність до себе і свого продукту. Чому людські відносини в бізнесі треба ставити на перше місце? Дізнаєтеся з цієї книги лідерство.


Володимир Тарасов «Технология лидерства»
(Добрая книга, 2018)


технологія лідерстваУ новій роботі відомого бізнес-тренера, соціального технолога розглядаються практичні інструменти і технології для ефективного менеджменту групою людей у формальній або неформальній організації. Основи лідерства за Тарасовим – соціально-технологічні підходи, застосовуючи які, ви збережете владу в різноманітних ситуаціях і обставинах, завжди отримаєте перемогу в конфлікті і зможете запросто конкурувати за владу. Матеріал дає поживу для роздумів – для переосмислення поточного ходу справ і практичних підходів до управління.


Радислав Гандапас «Харизма лидера»
(МИФ, 2016)


харизма лидераЛідерами сьогодні прагне стати багато хто. Багатьом це вдається за рахунок раціонально продуманих дій і сили волі. Але серед величезної маси людей завжди знаходяться ті, хто володіє ще й дивною силою – харизмою. Що це за властивість і звідки воно береться? Чи зумовлена харизма від народження або може бути результатом точного розрахунку? Як звичайні, на перший погляд, люди перетворюються в лідерів, будують своє власне життя, пишуть історію компаній, а іноді – країн і народів? Яку роль в становленні харизми відіграють сім’я і соціум? Ну і, нарешті, чи можна її – харизму – розвинути? Автор пропонує досить повне дослідження актуальної теми і дає свої відповіді на багато питань про цю цікаву властивість людської особистості і її зв’язок з лідерськими якостями.


Джеймс Дж. Клоусон «Лидерство третьего уровня»
(Альпина Паблишер, 2016)


лидерство третьего уровняОдна з найбільш потужних книг рубрики про найкращі книги з лідерства! Вона про те, як правильно і ефективно управляти людським ресурсом, мати на нього величезний вплив, а також не схибити самому, вірячи у власні сили. Автор стверджує: лідер – це людина, яка підпорядковує собі енергетичні потоки. Отже, яка володіє власною дієвої практикою впливу на оточуючих. Щоб читач зміг зрозуміти, як влаштовані ці потоки, автор пропонує різні концепції. А для закріплення набутих нових навичок – міні-кейси. Працюючи з книгою, ви не тільки дізнаєтеся багато управлінських секретів, але і досить глибоко вивчите психологічні аспекти лідерства.


Сергій Черевань
Тато в декретній відпустці, майже футбольний хуліган, музикант та засновник веб студії, літературний оглядач та контент-редактор… Різнобічність — то моя фішка. До кожної зі справ підходжу відповідально, тому ніколи не дозволю собі писати неправдиві речі. Читав Гітлера, Пєлєвіна, Гарсію Маркеса. Хочу осягнути всі книги світу. Хоча, це, напевне, перетворило б мене на суперкомп’ютер… Мрійник. Оптиміст-максималіст.

133 thoughts on “20 найкращих книг про лідерство

 1. I do accept as true with all of the concepts you’ve offered for
  your post. They’re very convincing and will certainly work.
  Nonetheless, the posts are very quick for beginners.
  Could you please prolong them a bit from next time?
  Thank you for the post.

 2. hello there and thank you for your info – I’ve certainly
  picked up something new from right here. I did however expertise
  several technical issues using this web site, since I experienced to reload the website many times previous to I could get
  it to load properly. I had been wondering if your web
  host is OK? Not that I’m complaining, but slow loading
  instances times will often affect your placement in google and can damage your high-quality score
  if ads and marketing with Adwords. Anyway I’m adding this RSS to my
  e-mail and could look out for much more of your respective fascinating content.
  Ensure that you update this again very soon.

 3. I got this website from my friend who shared with me about this
  web page and now this time I am visiting this site and reading very informative articles or reviews at this time.

 4. I’m truly enjoying the design and layout of your blog. It’s a very easy on the eyes which makes
  it much more pleasant for me to come here and visit more often. Did
  you hire out a designer to create your theme? Great work!

 5. Do you have a spam problem on this website; I also am a blogger, and I was wondering your situation; many
  of us have developed some nice methods and we are looking to trade strategies
  with other folks, please shoot me an e-mail if interested.

 6. I do not even know how I ended up here, but I thought this post was great.
  I don’t know who you are but certainly you’re going to a
  famous blogger if you are not already 😉 Cheers! games ps4 allenferguson games ps4

 7. I don’t know whether it’s just me or if perhaps everybody else experiencing issues with your website.

  It looks like some of the text within your content are running off the screen.
  Can somebody else please provide feedback and let me know if this is happening to them as well?
  This may be a issue with my web browser because I’ve had this happen before.
  Cheers

 8. Thanks on your marvelous posting! I actually enjoyed reading it,
  you are a great author.I will make sure to bookmark your blog and may come back very soon. I want to encourage continue your great work, have
  a nice holiday weekend!

 9. Wonderful beat ! I would like to apprentice while you amend your website, how can i subscribe for a weblog
  web site? The account aided me a appropriate
  deal. I were tiny bit familiar of this your broadcast provided bright clear idea

 10. Howdy! This post couldn’t be written any better! Reading this
  post reminds me of my old room mate! He always kept talking about this.
  I will forward this page to him. Pretty sure he will have a
  good read. Many thanks for sharing!

 11. I like the valuable information you provide for your articles.
  I’ll bookmark your blog and test again here frequently.

  I am moderately sure I will be told many new stuff right right here!
  Best of luck for the following!

 12. Hey There. I found your blog using msn. This is a really neatly written article.
  I will be sure to bookmark it and come back to read more of your useful info.
  Thank you for the post. I’ll certainly return.

 13. Hi, I do think this is an excellent blog.
  I stumbledupon it 😉 I’m going to return yet again since
  I saved as a favorite it. Money and freedom is the best way to
  change, may you be rich and continue to help other people.

 14. Woah! I’m really enjoying the template/theme
  of this blog. It’s simple, yet effective. A lot of times it’s very hard to get that “perfect balance” between usability and appearance.
  I must say you’ve done a very good job with this.
  Additionally, the blog loads extremely quick for me on Safari.

  Excellent Blog!

 15. Wow, amazing blog layout! How long have you been blogging for?
  you made blogging look easy. The overall look of your web site is magnificent,
  let alone the content!

 16. Thanks for your marvelous posting! I certainly enjoyed reading it, you could
  be a great author. I will be sure to bookmark your blog and definitely
  will come back in the future. I want to encourage one to continue your great job,
  have a nice evening!

 17. Thanks for some other informative site. Where else may just I am getting that kind of
  information written in such an ideal means?
  I have a venture that I’m just now working on, and I’ve been on the
  glance out for such info.

 18. It’s really a cool and helpful piece of info.
  I’m satisfied that you just shared this helpful information with us.
  Please stay us up to date like this. Thanks
  for sharing.

 19. I get pleasure from, lead to I discovered just what I was having a look for.
  You have ended my four day lengthy hunt! God Bless you man. Have
  a nice day. Bye

 20. Pretty component to content. I just stumbled upon your site
  and in accession capital to claim that I acquire actually loved
  account your blog posts. Any way I’ll be subscribing on your augment or even I success you access constantly
  quickly.

 21. Spot on with this write-up, I actually think this web site
  needs much more attention. I’ll probably be back again to
  read through more, thanks for the info!

 22. What’s Going down i’m new to this, I stumbled upon this I’ve discovered It positively helpful and
  it has helped me out loads. I hope to contribute & help different users like its helped me.

  Great job.

 23. I appreciate, result in I found exactly what I used to
  be taking a look for. You have ended my four day
  lengthy hunt! God Bless you man. Have a nice day.

  Bye

 24. Hey there, You’ve done an incredible job. I will certainly digg it and personally recommend to my friends.
  I’m confident they’ll be benefited from this website.

 25. Hi there, just became alert to your blog through Google, and found that it’s really informative.
  I am gonna watch out for brussels. I’ll be grateful if you continue this in future.
  Many people will be benefited from your writing. Cheers!

 26. I blog quite often and I genuinely appreciate your information. The article
  has really peaked my interest. I will take a note of
  your blog and keep checking for new details about once a week.
  I subscribed to your RSS feed as well.

 27. Great article! That is the type of information that are meant to be shared across the web.

  Shame on Google for not positioning this post
  upper! Come on over and seek advice from my site . Thanks =)

 28. Very nice post. I just stumbled upon your blog and wished to say that I have really enjoyed surfing around your blog posts.
  In any case I’ll be subscribing to your rss feed and I hope you write again very soon!

 29. Good day! Would you mind if I share your blog with my
  myspace group? There’s a lot of folks that I think would really enjoy your content.
  Please let me know. Thank you

 30. Thanks for any other informative website. Where else could I am getting that type of info written in such a perfect way?
  I’ve a mission that I’m simply now running on, and I’ve been at the look out for such
  info.

 31. Hi! I’m at work browsing your blog from my new apple iphone!

  Just wanted to say I love reading through your blog and look
  forward to all your posts! Keep up the fantastic work!

 32. Wonderful blog! I found it while surfing around on Yahoo News.
  Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News?
  I’ve been trying for a while but I never seem to get there!

  Many thanks

 33. Heya i am for the first time here. I came across this board and I find
  It really useful & it helped me out a lot. I hope to give something back and help others like you aided me.

 34. Hello would you mind sharing which blog platform you’re working with?
  I’m looking to start my own blog soon but I’m
  having a hard time selecting between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
  The reason I ask is because your design seems different then most blogs and I’m looking
  for something unique. P.S Apologies for getting off-topic
  but I had to ask!

 35. I’m now not positive the place you are getting your info, however good topic.
  I needs to spend a while learning much more or figuring out more.

  Thanks for excellent information I used to be looking for this info
  for my mission.

 36. I’m not sure why but this blog is loading extremely slow for me.
  Is anyone else having this issue or is it a issue on my end?
  I’ll check back later and see if the problem still exists.

 37. Wow! This blog looks exactly like my old one!
  It’s on a totally different subject but it has pretty much the
  same page layout and design. Excellent choice of colors!

 38. Thanks on your marvelous posting! I actually enjoyed reading it, you can be a great author.I will make certain to bookmark your
  blog and may come back someday. I want to encourage
  one to continue your great posts, have a nice day!

 39. Heya! I just wanted to ask if you ever have any issues with
  hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing several weeks of hard work due to no back up.
  Do you have any methods to stop hackers?

 40. I don’t even know the way I ended up right here, but I thought this publish used to be good.
  I don’t recognise who you’re however definitely you are going to a famous blogger in the event you are not already.
  Cheers!

 41. An impressive share! I have just forwarded this onto a colleague who has
  been conducting a little homework on this. And he in fact bought me lunch due to the fact that I discovered it for him…
  lol. So allow me to reword this…. Thanks for the meal!!
  But yeah, thanx for spending some time to discuss this matter here on your web
  site.

 42. Excellent web site you’ve got here.. It’s hard to find quality writing like yours these days.
  I seriously appreciate people like you! Take care!!

 43. Thanks , I have just been searching for info about this topic for a long time and yours
  is the greatest I have discovered so far. However, what
  about the bottom line? Are you positive about the supply?

 44. After looking over a number of the articles on your web
  page, I honestly like your technique of blogging.
  I book marked it to my bookmark webpage list and will be checking back in the near
  future. Please visit my website as well and let me know how you feel.

 45. I just couldn’t go away your website before suggesting that I extremely loved the
  usual info a person supply to your visitors? Is gonna be again regularly
  to investigate cross-check new posts

 46. I got this site from my buddy who shared with me
  on the topic of this web site and at the moment this time I am browsing this
  web site and reading very informative posts here.

 47. Good post. I learn something totally new and challenging on websites I
  stumbleupon every day. It will always be exciting to read through content from other writers and use something from other web sites.

 48. I love your blog.. very nice colors & theme. Did you create this website yourself or did
  you hire someone to do it for you? Plz answer back as I’m looking to design my own blog
  and would like to know where u got this from. kudos

 49. Hmm is anyone else experiencing problems with the pictures on this blog loading?
  I’m trying to find out if its a problem on my end or if it’s the blog.
  Any responses would be greatly appreciated.

 50. Hi! I simply would like to offer you a huge thumbs up for the great info
  you’ve got here on this post. I will be returning to your web site for more soon.

 51. Hi there i am kavin, its my first occasion to commenting anyplace, when i read this piece of writing i thought i
  could also create comment due to this brilliant article.

 52. I am not sure where you’re getting your information, but great topic.
  I needs to spend some time learning much more or understanding more.
  Thanks for magnificent info I was looking for this information for my
  mission.

 53. I have been exploring for a little for any high-quality articles or blog posts on this kind of area .

  Exploring in Yahoo I ultimately stumbled upon this
  web site. Reading this info So i am satisfied to exhibit that I have an incredibly good uncanny feeling I discovered just what I needed.
  I most undoubtedly will make certain to don?t fail to remember this web site and provides it a glance regularly.

 54. That is really interesting, You are a very skilled blogger.
  I have joined your rss feed and look ahead to in search of more of your excellent post.
  Also, I’ve shared your site in my social networks

 55. My family members all the time say that I am wasting my time here
  at net, however I know I am getting familiarity everyday
  by reading thes pleasant posts.

 56. Interesting blog! Is your theme custom made or did you
  download it from somewhere? A theme like yours with a few simple tweeks would really make my blog stand out.
  Please let me know where you got your theme. Thanks

 57. Attractive component to content. I simply stumbled upon your site and in accession capital to say that I get in fact
  enjoyed account your blog posts. Anyway I’ll be subscribing on your feeds and even I success you get right of entry to consistently fast.

 58. Hey There. I found your blog using msn. This is an extremely well
  written article. I’ll be sure to bookmark it and return to read
  more of your useful info. Thanks for the post. I will certainly comeback.

 59. Heya i’m for the first time here. I found this board and I find It truly useful &
  it helped me out a lot. I hope to give something back and aid others like
  you aided me. asmr 0mniartist

 60. This design is wicked! You most certainly know how to keep a reader entertained.
  Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost…HaHa!) Wonderful job.
  I really enjoyed what you had to say, and more than that, how you presented it.
  Too cool! asmr 0mniartist

 61. I was recommended this website by my cousin. I’m not sure whether this post is written by him as nobody else know such detailed about my trouble.

  You’re wonderful! Thanks! asmr 0mniartist

 62. We stumbled over here from a different web page and thought I
  might as well check things out. I like what I see so now i am
  following you. Look forward to looking at your web page for a second time.
  asmr 0mniartist

 63. Wonderful blog you have here but I was curious if you
  knew of any user discussion forums that cover the same topics
  talked about in this article? I’d really like to be a part of group where I can get opinions from other
  knowledgeable people that share the same interest.

  If you have any recommendations, please let me know.
  Thank you!

 64. Great blog here! Also your site loads up fast!
  What web host are you using? Can I get your affiliate link
  to your host? I wish my site loaded up as quickly as yours lol

 65. hello there and thank you for your information – I have definitely picked up anything new from
  right here. I did however expertise a few technical issues using
  this web site, as I experienced to reload the web site a lot of times previous to I could get it
  to load properly. I had been wondering if your hosting is OK?

  Not that I am complaining, but sluggish loading instances times will sometimes affect your placement in google and
  can damage your quality score if advertising and marketing with Adwords.
  Anyway I am adding this RSS to my email and can look out for much more of your respective intriguing content.
  Make sure you update this again soon.

 66. Hello are using WordPress for your site platform? I’m new to the blog world but I’m trying to get started and set up my own.
  Do you require any html coding expertise to make your own blog?
  Any help would be greatly appreciated!

 67. certainly like your website but you need to check the
  spelling on quite a few of your posts. A number of them are rife with spelling problems and I to find it very troublesome to tell the truth however
  I will definitely come again again.

 68. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

 69. scoliosis
  Everything is very open with a precise description of the challenges.
  It was truly informative. Your site is useful.
  Thank you for sharing! scoliosis

 70. scoliosis
  I do trust all of the ideas you have introduced to your post.
  They are very convincing and can definitely work. Nonetheless, the
  posts are very quick for starters. May you please extend them a little from subsequent time?
  Thanks for the post. scoliosis

 71. Hey There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article.
  I will make sure to bookmark it and return to read more of
  your useful information. Thanks for the post. I will definitely comeback.

 72. I do agree with all the ideas you have presented on your post.
  They are really convincing and will certainly work.
  Nonetheless, the posts are very quick for novices.

  Could you please lengthen them a little from subsequent time?

  Thank you for the post.

 73. I love your blog.. very nice colors & theme. Did you make this website
  yourself or did you hire someone to do it for you?
  Plz reply as I’m looking to design my own blog and would like to find out where u got this from.
  thank you

 74. Magnificent items from you, man. I have keep in mind your stuff previous to and you are just extremely excellent.
  I actually like what you have got right here, certainly like what you’re saying and the best way during which you assert it.

  You are making it entertaining and you still care for to
  keep it smart. I can’t wait to learn far more from you.
  This is actually a tremendous website.

 75. You could definitely see your skills in the
  article you write. The sector hopes for more passionate writers
  like you who are not afraid to mention how they
  believe. At all times go after your heart.

 76. I absolutely love your blog and find many of your post’s to be exactly I’m looking for.
  can you offer guest writers to write content in your case?
  I wouldn’t mind writing a post or elaborating on a lot
  of the subjects you write related to here. Again, awesome web site!

 77. Hey! Someone in my Facebook group shared this website with us so I came
  to give it a look. I’m definitely enjoying the information. I’m bookmarking and
  will be tweeting this to my followers! Excellent blog and fantastic
  design.

 78. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 79. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

 80. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 81. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 82. Woah! І’m reаlly enjoying tһe template/theme of thіs website.
  It’ѕ simple, yet effective. Ꭺ ⅼot ᧐f times it’s ᴠery difficult t᧐ get tһat “perfect balance” between usability ɑnd vissual appearance.

  І must sаy you’ve ԁone a superb job ᴡith tһiѕ.
  Аlso,tһе blog loads super quick f᧐r mе
  onn Chrome. Excellent Blog!

Залишити відповідь