Як обрати книгу на подарунок та правильно її подарувати

Скоро 14 лютого, а це означає тільки одне — книжкові подарунки. Хтось буде дарувати їх на День закоханих, хтось — до Дня книгодарування, а комусь, можливо, без особливої прив’язки до дат захочеться подарувати історію. От тільки коли даруєш книгу, виникає багато запитань, як саме варто її упакувати, оформити, подати. Та й чи існує взагалі якийсь етикет для дарування книжок? Ми вирішили дізнатися про це більше.

Чи існує взагалі етикет книгодарування

В інтернеті знаходимо немало суперечок про те, чи варто, наприклад, підписувати книжку. В одному блозі автор стверджує, що дарувати непідписану книжку — все одно, що надіслати людині емейл без тексту, з самим лише доданим файлом у прикріпленнях. Він ділиться персоналізованими підписами книг, серед яких «Моєму надзвичайному чоловіку — нехай всі роки нашого шлюбу будуть такими ж щасливими, яким був перший рік. Від довічно тебе люблячої Карен. 8.8.89». Такі жести гарантують, що книга залишиться з вами надовго. Та є й інші випадки. Видання The Guardian опублікувало колонку, де торговець рідкісними книгами Рік Гекоскі розповідає реальну історію, як його знайомий, побачивши у вуличного торговця улюблену книжку авторства Йозефа Рота, взяв її поглянути — і раптово виявив там свій підпис, призначений колишній вже на той момент дівчині. Він купив видання — та викинув його у найближчий смітник. Тож Гекоскі дійшов до єдиного висновку: не пишіть на книжках посвяти і приписи, тільки якщо ви не є їхнім автором і не даєте таким чином автограф. 

Щодо вибору самої теми книги, яка б не зачіпала, тут теж є багато нюансів. У вже вищезгаданій статті The Guardian зазначається, що книжка — найбільш безпечний подарунок, бо коли даруєш, наприклад, светр, він може не підійти, скажімо, за розміром, і тоді це може бути дуже неприємно і образливо. А от з книжками так не буває — тільки якщо ви не даруєте посібник з того, як скинути вагу чи щось у такому дусі.

Тут все відносно, тому з етикету можна порадити тільки одне: купуйте те, що підійде самій людині, а не те, що, як ви думаєте, їй слід прочитати. 

Як обрати хорошу книжку на подарунок

Можливо, це й очевидні ідеї, але коли я побачила їх перелік на сайті Bustle, то чомусь замислилася і вирішила переглянути, а чи правильно все життя обираю книжкові подарунки (мій же метод — щось середнє між тим, як Марі Кондо обирає речі, які приносять їй радість, та думкою про те, що книга чудово виглядатиме на поличці цієї людині, бо в неї жовтий корінець, а якраз жовтих книг в її розставленій за кольорами бібліотечці і не вистачає). От які ж рекомендації надають більш свідомі автори Bustle:

 • Поговоріть попередньо з людиною, якій даруватимете книгу, про якусь літературу, яка особисто вам подобається, і погляньте на реакцію: чи цікавить її така ж тематика? 
 • Перевірте, які нові книжки з’явилися в її улюбленому жанрі
 • Подаруйте прикладну книжку, яка допоможе їй із чимось, що вони планують зробити/навчитися
 • Погляньте, які книжки рекомендує її улюблений автор
 • Оберіть нестандартний, унікальний варіант. Можливо, рідкісне видання улюбленого бестселера чи неочікувано глибоку збірку поезії місцевого автора-початківця
 • Підберіть книгу під хобі людини та її інтереси
 • Якщо людина зазвичай небагато читає і дуже зайнята, подбайте про те, щоб книжка була не надто велика і легко читалася. І навпаки — для затятих книголюбів дуже короткі історії будуть лише легкою “закускою”
 • Подумайте про візуально красиві книжки — колекційне видання, яке приємно розглядати, буде виграшним варіантом
 • Комічні, гумористичні книги можуть викликати усмішку від вашого подарунка
 • Ну і не в останню чергу: продумайте, чи є якась книга, яка б нагадувала про час, проведений разом із цією людиною

Додайте родзинки

Зараз точиться дискусія про те, чи варто запаковувати книжку на подарунок (eco-friendly тенденції говорять нам про те, що краще не варто, а якщо й робити це, то з газет-журналів та іншої друкованої продукції, яку вже не читатимете). Краще продумати ще додатковий сюрприз до книжки. Крім очевидних закладок чи кумедних обкладинок, ще можна подумати про персоналізовані наліпки, які б можна було акуратно клеїти десь на корінець і які би свідчили, що ця книга належить людині (цей варіант підходить, коли даруєш книгу комусь, хто звик давати почитати книжки зі своєї бібліотечки, а потім стикається з тим, що їх забувають повернути).

Можна подумати про якісь корисні пристрої, щось на кшталт прищіпка-ліхтар, який кріпиться на сторінки книжки. Закордоном є навіть цікаві “винаходи”, на зразок спеціального дерев’яного кілочка на палець, який допомагає розігнути сторінки новенької книжки, не пошкоджуючи їх (тут можна подивитися, як це все виглядає). Навіть екоторба, в якій зручно буде носити всі книги з собою всюди, теж буде практичним доповненням.

Будь-яку річ можна зробити літературною. Наприклад, купіть різних свічок і наклейте на них вказівки, під час читання якої з подарованих книг варто запалювати ту чи іншу. 

Наостанок, можна влаштувати літературний квест. Купити книжок на кілька тижнів, запакувати так, щоб не видно було назв, і підписати, яку в який із тижнів варто читати. Чи сховати книжки десь, влаштувавши справжній пошуковий квест з завданнями, мапами і кінцевою точкою — місцем, де ви сховали книгу.

7 thoughts on “Як обрати книгу на подарунок та правильно її подарувати

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

Залишити відповідь