Не стало Леоніда Ушкалова, дослідника творчості Сковороди і Шевченка

Сьогодні несподівано зупинилося серце вченого-літературознавця Леоніда Ушкалова, дослідника-медієвіста, знавця давніх текстів, який багато років присвятив дослідженню життя і творчості Сковороди.

«Неможливо повірити, що пішов за межу Леонід Ушкалов. Світла, яскраво й неповторно талановита людина, видатний вчений. Колись на одній презентації я сказала, що то не є просто: бути в Харкові Леонідом Ушкаловим, згодом у іншій подібній розмові цю думку повторив колега: так нам відчувалося… Але професора Ушкалова дуже бракуватиме і в цілій Україні, і у світовій медієвістиці. Велика втрата», – написала на своїй фейбук-сторінці літературознавиця Елеонора Соловей.

Леонід Ушкалов народився 1956 року на Сумщині, закінчив філологічний факультет Харківського університету. Працював на кафедрі української та світової літератури у Харківському національному педагогічному університеті ім. Григорія Сковороди.

Автор багатьох праць з історії літератури, богослов’я та філософії, серед них «Ловитва невловного птаха: життя Григорія Сковороди», «Нариси з філософії Григорія Сковороди», «З історії української літератури XVII–XVIII століть», «Есеї про українське бароко», «Моя шевченківська енциклопедія: із досвіду самопізнання», «Шевченко від А до Я», «Що таке українська література: есеї», «Література і філософія: доба українського бароко», «Україна і Європа: нариси з історії літератури та філософії» та інших.

Лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії ім. Григорія Сковороди та премії НАН України імені І. Франка за працю «Григорій Сковорода. Повна академічна збірка творів».

Висловлюємо співчуття рідним та колегам Леоніда Ушкалова.