Під подушку сучасним дітям: поєднання традицій і досягнень у святковий вечір

Найочікуваніше свято одночасно для дуже багатьох діток, це, звісно, – день святого Миколая. Усе частіше дорослі ставлять собі за мету виховати дитину так, аби вона розуміла суть усіх свят, і робила виважений вибір, як їй святкувати цей день.

А для того, щоби день не перетворювався на витребування подарунків, а обов’язково мав підґрунтя й підготовку, уже не одна мама розповідала своїм дітям, хто ж насправді такий святий Миколай, що крім хорошої поведінки, вивченого вірша, чи пісеньки треба б іще задуматися про важливе, про щось таке, що торкається всіх.


Якщо вам зручніше слухати, а не читати, тримайте подкаст:

1_15_12


Належна підготовка – половина свята


Серед зимових книжок такі історії містить робота від видавництва Час Майстрів. Це подарункове видання носить назву «Книга, яку треба прочитати до дня святого Миколая». І, оце «до» означає таки «заздалегідь», а не лише в честь свята. Дуже влучно було дати роботі таку назву, бо в ній і мотивація читати, і стимул належно приготуватися до свята.

Як і хотілося би кожному читачеві, який знайомиться зі святом, книжка найпершою дарує розповідь про самого Миколая: з моменту, коли він тільки народився, і навіть ще раніше – з опису родини, з історії його мами й тата.

Далі наведено легенду про його найперший гучний вчинок. Допомогу, яка була надана таємно, але так вчасно й щиро.

Мабуть, це правда, – думав янголик, – я тут новенький. Спершу мушу, як і кожне янголя, повчитися, бо ж іще навіть крил не маю. Але ж тут і я міг би бути корисним.

Непогано розписаний життєвий шлях святого з його найголовнішим вибором – він став єпископом.

Заслуговують щирої уваги й допоможуть створити тиху зимову атмосферу ілюстрації художниці Світлани Рудікової. Водночас книга насправді величезна – створюється хороший настрій, розгортаються роздуми про добро.


Солодощі – це не важко


Книжка в середині має пісню й навіть рецепт незвичайного печива. Ґудзикового. Це пов’язане з оповіданням про ґудзик святого Миколая. Ідея написати таку легенду-здогадку прийшла директорові Видавництва. Бо він часто на Львівщині, особливо в часи зимових ярмарок, не раз чув частинами таку оповідку, і вона його захопила так, що … не могла не стати доповненням до цієї книжки. Печиво, говорять, смачне, бо деякі читачі-малята вже пекли його, і ділилися радістю, що смак у нього справжній, святковий, а робити й самостійно не складно.


Миколай теж пише листи


Книжка малят не відпускає, вона стає поводирем у передтиждень свята. Дітки точно почнуть мріяти, як воно – бути помічником Миколая. Адже в книжці наведена легенда і про них.

Хрусткі від свіжої фарби сторінки надихають дізнаватися про головного героя свята більше. Фінал книжки є досить інтригуючим, адже в ньому розміщено листа ВІД Святого Миколая й читаки вже лише через нього хоч трішки, але підготуються до 19 грудня.

Незвично буде дарувати таку книжку напередодні, але вона того варта – комплексно торкаються всіх основних моментів святкування – тут і про щирість, і про подушки, і про підготовані «чобітки», і навіть про гостинці для Миколая.


Ніша поповнилася


Ця книжка – немов святковий довідник, містить окремі оповідання, вірші, легенди за темою. Можливо, комусь не вистачить одної, зв’язної і всепронизуючої сюжетної лінії, чи героя-дитини, яку напередодні свята спіткають які-небудь випробування і в котрої все щасливо закінчується. Натомість невиправдано багато уваги старовинним саморобним іграшкам, через походження яких робота й зазнала неабиякої критики уважних читачів.

У цілому своє святкове призначення книжка виконує добре, це справді те видання, якого не вистачало на дитячих поличках, бо це не лише вірші й листи до Миколая, а історії, які з різних боків розкривають свято Миколая як добрий, затишний, довгожданий сімейний вечір.


Вибір батьків.ТОП-25 дитячої літератури до Дня святого Миколая


2_15_12

«Тато на зв’язку» – альтернатива традиційним миколаївським книжкам


Вибір щодо наступної книжечки в огляді впав на шалену історію. Яка вчить менше користуватися Інтернетом і цінувати справжню, живу дружбу.

Книжечка з Бельгії потрапила до україномовних поличок через видавництво Читаріум, яке вже не вперше приносить читачам радість перекладами відомих книжок-картинок. Цього разу це дуже сучасна, соціально спрямована, і дуже яскраво намальована повчальна казка «Тато на зв’язку».

Весела пригода, яка сталася із родиною пінгвінів, змусить кожного з нас упізнати себе в діях, які трішки не сумісні із зимовими святами. А саме – зловживання часом перебування в соціальних мережах, замість теплого спілкування з близькими. Автор антиінтернетної розповіді сам і проілюстрував її. Хоча, мабуть, таки спочатку він її намалював.

Філіп де Кемметер любить різноманіття: іноді він малює фарбами, іноді він працює з Photoshop або наповнює портретами свої зошити. Автор та ілюстратор створює дитячі книги та пише статті для дітей та дорослих. У Бельгії Філіп де Кемметер кілька років тому отримав Prix de la Gravure. І його книжка доведе, що талановиті люди мають талант до всього.


Не про подушку й не про ялинку


На поличці огляду його книга «Тато на зв’язку» (“Papa est connecté”) зовсім не випадково. Книжка-картинка була перекладена на іспанську, російську, українську, італійську, корейську, китайську та польську мови.

Цю історію дуже актуально читати в пору сімейних свят. Діти нашої ери страждають від надмірного впливу ґаджетів, але ж також і дорослі, і саме з ними малюкам не вистачає спілкування – живого, близького, повсякденного. Є така думка, що через це сучасні тодлери починають пізніше говорити.

Для того, щоби діти не сприймали повчань відразу негативно, головним героєм своєї усмішки і віртуальної реальності Філіп де Кемметер обрав тата. Тата-пінгвіна. А його син – активне, шалене хлопчисько, що любить футбол та серфінг, навпаки: не розуміє, чому тато не розлучається з комп’ютером ні на хвилину, і навіть іноді не дивиться на сина й на дружину, бо: «О, прийшов новий лист!», «О, у мене новий друг!».

Злощасна мережа Айсбук ще б трохи й точно затягнула би тата через екран. Але, на диво, вимкнувся Інтернет. І тут почалася справжня, повчальна і смішна сімейна пригода для пінгвінів. Тато нарешті був навчений, отримав єдиного, але справжнього друга і провів прекрасний вечір із сім’єю – мрія до святого Миколая, чи не так?

Ілюстрації у Філіпа дуже ретельно промальовані – є і фото шоп-штампи, і графіка, й акварелі, усі об’єкти пов’язані один з одним, багато чого пояснюють і взагалі книжка – навіть напівкомікс. Бо діалоги, буває, прописані в картинках, а щоби зрозуміти всю серйозність ситуації, необхідно вивчити знаки довкола місця пригоди пінгвінів (попередження про лід, айсберг, бочка з вогнем).

Окремо хочеться похвалити перекладача за влучно і красиво підібрані зрозумілі і хвацькі відповідники здавалося б, звичайних слів:«запушений памороззю». А які імена в татових «друзів»: «Айсберг», «Хрум», «Льодяник», «Іглуу». Зачарують читачів і рибки на форзаці. Риби-смайли. Таких іще вчені не знаходили.

Останнім часом у нас удома віє морозцем: мама сердиться на тата.


Катерина Міхаліцина для #ПроЧитання: “Коти в нас поки що не читають, але на книжках…спиться їм дуже солодко”


3_15_12

Третя книжка – це знахідка від Видавництва Старого Лева, повість від чарівної Дзвінки Матіяш для майже дорослих «Марта з вулиці святого Миколая».

Дівчинка на обкладинці, яка не дотягується до гранату – до фрукту, який символізує щось бажане, але не відоме, доросле, таке близьке, але одночасно ще й таке далеке життя. Не розумієш, що з тобою відбувається, чому присутній неприємний нігілізм у діях, усе не так, люди перестають подобатися, а власна поведінка не викликає докорів сумління … відчуваєш, що сам не свій і раніше такого не було, але ж і … якось начхати.


Перехідний вік


Майже дорослі думки, але ще такі не зібрані, не поясненні ніким.

Вчені говорять, що ще довго розвиватися передній частині кори головного мозку  саме там розвивається системність дій, організованість, саме там збирається життєвий досвід і корисно використовується.

Не зважаючи на назву, сама історія не є щоденником про свята, чи виключно зимовою книжкою для періоду канікул. Навпаки в повісті більше весни та літа, і суниць. Але доброта і втілення Миколая в тексті присутні завжди.

Дзвінка Матіяш – майстриня текстів, які заворожують, полонять розлогими, подекуди містичним роздумами, самоаналізом героїв, заглибленням у свою суть, своє бачення світу й переконання щодо всього навколо.

Її історії гармонійно красиві – і кожною частиною розповіді, і загалом.

Уважні читачі й поціновувачі її дорослих творів знайдуть у «Марті», вузлики, які зв’язують повість із «Дорогою святого Якова».


Така різна дружба


Величезний плюс у роботі – через практичну інструкцію про те, як можна дружити з неповносправними людьми. Після Марти центральним героєм повісті є все ж таки, Поліна.

Життєрадісна й молода душею жіночка – інвалід, яка дружить із підлітками, і вони з нею по справжньому дружать. Найвідвертіші розмови трапляються в неї вдома, вона – друг, партнер по грі, вона позитивний смс-хакер, яка не дасть засумувати навіть у дощ після невдалих самостійних робіт на уроках. У них різниця у віці більше ніж на батьківство! Та довіри теж місцями більше.


Допомога і зміни на краще


Допомога близьким, тим, хто потребує підвищеної уваги – лейтмотив повісті.

Інвалід, вагітна мама, художник під час кризи, людина після втрати рідних, жінка після повного розчарування, підліток, якому подобається хтось не взаємно – усі потребують допомоги. І Дзвінка Матіяш своєю історією надихає таку допомогу надавати. І не просто так, а від щирого серця, усвідомивши, відчувши, що тебе потребують.

Міняється протягом п’ятнадцяти місяців головна героїня повісті – Марта. Вона долає труднощі особливого віку, спостерігає, як навколо міняються люди – від нещасних доль, а ще більше – від добра й допомоги.


Серйозність і настрій на свята


Важливим моментом у повісті є висвітлення побажання підліткам шукати себе, чекати, коли своє «Я» зупиниться на милому занятті, і ніколи не розчинятися в іншій людині, завдаючи цим страждань собі. Ось таке доросле правило для майже дорослих читачів. Але від серйозності теми свята не зменшується, бо є навіть окремий розділ «Грудень» і, звісно, довгождане свято:

Пряничного святого Миколая я поставила в себе на письмовому столі. Святий Миколай спирається на стосик із книжками й усміхається в бороду. Невже такого святого Миколая можна з’їсти? Нізащо.

Ця книжка припаде до душі дітям-інтровертам, художникам, самотнім людям, дітям, які чекають на брата чи сестру.


Чому “Марту з вулиці Святого Миколая” варто прочитати всім без винятку


Ось такі різні, але однаково важливі книжки чудово пасують до грудневого свята й зуміють приємно здивувати не лише дітей, а й дорослих.

Збирайтеся разом на читання!

Ірина Варламова
Десь два роки тому в моїх профайлах можна було побачити: юрисконсульт, депутат, помічник керівника... Усе так, певною мірою, і залишається, та зараз моя найголовніша роль - мама. А найбільшим хобі завжди було читання. То ж я заснувала спільноту про читання дітям "Читата: читає мама і тато". Зі своїми дописами можу трапитись вам ще на Барабуці та в блозі Видавництва Старого Лева, у рубриці "Книготерапія" в сумській студентській газеті "Academix". Допомагаю бібліотеці в рідному селі поповнювати фонд та триматися сучасності. Просто так. Мрію відкрити книгарню-кав’ярню з дитячою кімнатою. Мотиваційна література для батьків, дитліт; книги для бізнесу та саморозвитку, історичні романи завжди знайдуться на моїх поличках і сторінках блогу.

47 thoughts on “Під подушку сучасним дітям: поєднання традицій і досягнень у святковий вечір

 1. Simply wish to say your article is as surprising.

  The clearness to your submit is just cool and i can think you’re knowledgeable on this
  subject. Fine together with your permission allow me to snatch your feed to keep updated with approaching post.
  Thank you one million and please continue the enjoyable work.

 2. With havin so much content and articles do you ever run into any issues of plagorism or copyright infringement?
  My blog has a lot of unique content I’ve either written myself or outsourced but
  it appears a lot of it is popping it up all over the
  web without my agreement. Do you know any techniques to help prevent content
  from being ripped off? I’d truly appreciate it.

 3. Woah! I’m really digging the template/theme of this site.

  It’s simple, yet effective. A lot of times it’s very hard to get that “perfect balance” between user friendliness and appearance.
  I must say you have done a great job with this. Additionally, the blog loads
  super quick for me on Chrome. Superb Blog!

 4. I’m truly enjoying the design and layout of your blog. It’s a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for
  me to come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme?
  Fantastic work!

 5. Hello! I simply want to give you a big thumbs
  up for your excellent information you’ve got here
  on this post. I’ll be coming back to your website for more soon. ps4 games allenferguson ps4 games

 6. Does your website have a contact page? I’m having trouble locating it
  but, I’d like to shoot you an e-mail. I’ve got some recommendations for your
  blog you might be interested in hearing. Either way, great site and I look forward to seeing it improve over time.
  ps4 games allenferguson ps4 games

 7. You are so interesting! I do not suppose I’ve read something like that before.
  So good to discover another person with some genuine thoughts on this
  subject matter. Seriously.. thank you for starting this up.
  This website is one thing that’s needed on the internet, someone with some originality!

 8. My brother recommended I might like this website.
  He was entirely right. This post actually made my day.
  You cann’t imagine simply how much time I had spent for
  this information! Thanks!

 9. I’m curious to find out what blog platform you happen to be utilizing?
  I’m having some small security problems with my latest site and
  I would like to find something more safeguarded. Do you have any suggestions?

 10. My brother recommended I might like this blog.

  He was entirely right. This post truly made my day.
  You can not imagine just how much time I had spent for this information! Thanks!

 11. Just desire to say your article is as astonishing. The clarity on your
  put up is simply nice and i can think you are a professional in this subject.

  Fine with your permission allow me to seize your RSS feed to keep updated with imminent post.
  Thanks one million and please continue the rewarding work.

 12. I was wondering if you ever thought of changing the page layout of your blog?
  Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you
  could a little more in the way of content so people could connect with it better.
  Youve got an awful lot of text for only having 1 or two images.
  Maybe you could space it out better?

 13. Pretty section of content. I just stumbled upon your web
  site and in accession capital to assert that I get actually
  enjoyed account your blog posts. Any way I’ll be subscribing to your augment
  and even I achievement you access consistently
  fast.

 14. I believe this is among the so much significant info for me.
  And i’m glad reading your article. But wanna observation on few basic
  issues, The website taste is ideal, the articles is actually
  great : D. Excellent activity, cheers

 15. Write more, thats all I have to say. Literally,
  it seems as though you relied on the video to
  make your point. You obviously know what youre talking about, why
  throw away your intelligence on just posting videos to your
  site when you could be giving us something informative to read?

 16. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

 17. scoliosis
  Great post. I was checking constantly this blog and I’m impressed!
  Extremely useful information particularly the last part :
  ) I care for such information a lot. I was seeking this particular info for a long time.
  Thank you and good luck. scoliosis

 18. scoliosis
  Thanks for ones marvelous posting! I really enjoyed reading it, you will be a great author.
  I will make certain to bookmark your blog and definitely will come back in the future.
  I want to encourage that you continue your great work, have a nice day!

  scoliosis

 19. I am really enjoying the theme/design of your web site. Do you
  ever run into any browser compatibility problems?
  A few of my blog audience have complained about my website not working
  correctly in Explorer but looks great in Opera. Do you have any solutions to
  help fix this problem?

 20. I do not know whether it’s just me or if everybody else encountering
  problems with your website. It appears like some of the text
  in your posts are running off the screen. Can someone else please provide
  feedback and let me know if this is happening to them as
  well? This could be a problem with my browser because I’ve had this happen previously.
  Appreciate it

 21. Thanks for ones marvelous posting! I genuinely enjoyed reading it, you could be a great
  author.I will be sure to bookmark your blog and will often come
  back sometime soon. I want to encourage you to continue your great job, have a nice morning!

 22. I blog quite often and I seriously thank you for your information. This article has truly peaked my interest.
  I am going to bookmark your blog and keep checking for new details about once per week.
  I subscribed to your RSS feed too.

 23. You actually make it seem so easy with your presentation but I find this matter to be
  actually something that I think I would never understand.
  It seems too complex and very broad for me. I’m looking forward for
  your next post, I will try to get the hang of it!

 24. Nice post. I learn something new and challenging on sites I stumbleupon on a
  daily basis. It will always be interesting to read content from other
  writers and practice a little something from other websites.

 25. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 26. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

 27. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

 28. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

Залишити відповідь