10 несподіваних фактів про Павла Дерев’янка

Фото: з фейсбук-сторінки Павла

Павло Дерев’янко дебютував у літературі 2019 року з романом у жанрі темного фентезі «Аркан вовків»; нещодавно також вийшла ще одна книга Павла «Тенета війни». 

Роботу в IT він поєднує з письменництвом і створює світ, де вже понад двісті років існує незалежний Український Гетьманат, що утворився після національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького. Захищає молоду державу містичний Сірий Орден, а його лицарі наділені потойбічними силами та носять на собі прокляття.

Ми ж розпитали Павла про те, ким би міг стати, якби не IT, як він працює над створенням нових творів та чим планує захоплювати читачів в майбутньому.

Якби працював за освітою…

…то був би перекладачем. Кілька місяців жив у Дамаску (ще до війни в Сирії), де навчався в університеті для іноземців, які вивчають арабську мову, але за фахом ніколи не працював.

Книжкою, що сильно вплинула на життєвий шлях, стала…

«Володар перснів». Саме вона відкрила жанр фентезі та закохала у нього, а також проклала дорогу до захоплення з пункту нижче.

Найбільшим хобі Павло Дерев'янко може назвати…

LARP (Live action role-playing) ігри — проте вже кілька років не брав участі в жодній. Якщо пошукати десь на найвищій полиці шафи, то можна знайти стрій польського шляхтича, пістоль та шаблю.

Пише переважно…

…вночі, бо через основну роботу та інші справи часу на творчість майже не лишається. Ще на вікендах, коли пощастить.

Якщо перелічити всі татуювання, то вийде…

…три. Жодної символіки та значення вони не несуть — це просто красиві зображення.

Крім письменства, роботою мрії стала б…

…розробка ігор (усе, що стосується сюжету, персонажів, діалогів, тощо). Відеоігри — новий вид мистецтва та чудовий медіум для оповідання історій.

Найкраще місце для відпочинку…

…гори. Особливо Карпати. Треба поїхати туди у творчу відпустку.

Якби не публікація роману…

…то не мав би профілів у фейсбуці та інстаграмі. Соціальні мережі віднімають забагато часу (саме через це видалив профіль у твіттері, де активно сидів у 2014–2015 роках), але сучасному молодому автору без них складно.

Найбільшим нездійсненим злочином був…

…підпалений сосновий ліс, який встигли вчасно погасити (дітям недарма заборонено гратися з вогнем).

У творчому майбутньому планує…

…не обмежуватися жанром фентезі. Постапокаліпсис, кіберпанк — це також цікаво. Крім того, в роботі зараз сценарій мальопису, про який невдовзі буде офіційно оголошено.

Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

19 thoughts on “10 несподіваних фактів про Павла Дерев’янка

    Залишити відповідь