Топ 10 найкращих книг з ораторського мистецтва

Далеко не кожна людина може впевнено виступати на публіку, не боячись її. Для деяких це просто покарання. Але хоч як не крути, сьогодні існує досить-таки велика кількість професій (і, взагалі, ситуацій), які потребують систематичної публічної комунікації з іншими людьми. Як відомо, контакт і обопільний вплив між виступаючим і аудиторією проходить на досить глибокому психологічному рівні. І щоб бути впевненим, сміливо тримати себе перед слухачами, знати, як можна переконати і правильно подати важливу інформацію, необхідно осягати ораторське мистецтво. Представлені нами кращі книги з риторики і ораторського мистецтва дадуть вам можливість усвідомити головні правила риторики і реалізувати себе як оратора. У них – важлива інформація, яку повинна знати кожна публічна людина, в теорії і на практиці.


Марк Тулій Цицерон «Об ораторском искусстве»


Обложка книги об ораторском искусстве

Захоплююча книга одного з кращих спікерів античності – Цицерона. Він жив в ті часи, коли слово виступає можна було порівняти з мечем в руках воїна, який перебуває на поле бою. Тому зовсім не дивно, чому представлений оратор користувався повагою і шаною між людьми. До цієї книги увійшли два трактату Цицерона про мистецтво мови, в яких він ділиться своїм багатим життєвим досвідом в представленій сфері і методами даного ремесла, а також про ідеальний образ людини-оратора, як ідола того часу. Найкращі книги з історії мистецтв, такі як ці трактати, мають високу історичну цінність, а також величезну силу впливу на розвиток ораторського мистецтва.


Кріс Андерсон «Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів»


03_03_08Ви боїтеся публічних виступів? Вам не вдається взяти себе в руки, коли перед вами велика кількість людей? Тоді книга Кріса Андерсона (людини, що має великий досвід в організації грандіозних спікерських форумів і зміг допомогти не одній сотні молодих і талановитих учених створити найкращі виступи) для вас. Перед вами покрокова інструкція з розвитку майстерності виступів, від задумки і до фінального словесного акорду. Книга складається з кількох розділів, кожен з яких поступово готує читача і ділиться вміннями в сфері ораторства. Автор наводить безліч прикладів з власного досвіду і надає цінні поради успішного виступу на TED, як взагалі створювалася ця платформа, яка її мета. Якщо ви ніколи не дивилися виступів, ця книга — чудовий стимулятор. І пам’ятайте, що успішна презентація є ключем до серця аудиторії.


Радислав Гандапас «Камасутра для оратора. 10 глав о том, как получать и доставлять максимальное удовольствие, выступая публично»


03_04_08У книзі автор виклав свій багатий досвід роботи в сфері ораторського мистецтва. І саме тому дане видання – це ефективне керівництво, яке описує навички ораторської майстерності, прийоми мотиваційних публічних виступів. В основі промов лежить гендерна концепція: оратор – це чоловік, а аудиторія – відповідно, жінка. І тільки від того, як буде вести себе виступаючий перед публікою, буде залежати його загальний успіх. Дуже важливо говорити по душам з аудиторією, щоб вона знову захотіла з вами зустрітися. Радислав зміг очолити «ораторський Олімп» завдяки своєму бізнес чуттю.


Ден Роем «Говори та показуй»


03_05_08Ви публічна людина, але жахливо боїтеся виступати перед людьми? Вже тільки одна думка про виступ викликає мурашки по тілу? Не полінуйтеся прочитати цю книгу. Матеріал вчить кожного творчо підходити до побудови контенту презентації, чітко і ясно викладати власні думки, а найголовніше — не боятися публіки. Автор упевнений, що для спікера публічний виступ має проходити легко, невимушено і, звичайно ж, з бажаним результатом. А для того, щоб все так і було, потрібно опанувати всього лише кілька простих, при цьому потужних авторських інструментів.


Стів Мартін, Роберт Чалдіні, Ноа Гольдштейн «Психология убеждения. 50 доказанных способов быть убедительным»


03_06_08Уміння переконувати – це ціла наука, нехай більшість і вважає це мистецтвом. У книзі з наукової сторони розповідається про психологічні процеси, які лежать в основі вміння впливати на оточуючих людей. Подані типи висловлювань, яких потрібно остерігатися, щоб запобігти явному або прихованому впливу на ваші подальші дії. Вивчаючи посібник з психології переконання, а також впроваджуючи в життя запропоновані тактики і прийоми, ви не тільки зможете в рази ефективніше переконувати оточуючих, але і досить легко будете будувати відносини з іншими людьми.


Артур Шопенгауер «Искусство побеждать в спорах»


03_07_08Багато людей вважають, що саме їм судилося глаголити істину, а іншим не дано. Але чи так це насправді? Вашій увазі пропонується захоплюючий посібник про мистецтво перемагати в усіх дискусіях і конфліктах. Пан Шопенгауер пропонує конкретні рекомендації для досягнення перемоги в будь-якій суперечці. На його думку, для того, щоб завжди бути на висоті під час словесної перепалки, не обов’язково декламувати правоту. Важливо просто використовувати правильну стратегію. А таких найкращі книги з ораторського мистецтва пропонують понад тридцять.


Роберт Чалдіні «Психология влияния. Убеждай, воздействуй, защищайся»


03_08_08

У мистецтві переконання важливо не тільки «Що» і «Як» сказано, але і «Коли» саме. «Привілейований момент», як стверджує сам автор, це той відрізок часу, коли можливість прийняття якогось рішення буде вам на користь. Є безліч інструментів для досягнення цієї миті: правильно поставлене питання, відкрите або приховане нагадування про щось, або ж натяк на те, що ви зі співрозмовником близькі.

З книги можна дізнатися секрети того, яким чином нами маніпулюють кваліфіковані рекламодавці, агенти з продажу, родичі або друзі. За твердженням Роберта Чалдіні, ця допомога не розкриє нічого нового маніпуляторам зі стажем, а скоріше допоможе простим споживачам послуг захистити себе від впливу явного чи прихованого впливу. Всі дослідження, наведені у виданні реальні (в кінці книги є посилання на них), а факти викладено максимально просто і доступно.


Радислав Гандапас «101 совет оратору»


03_09_08Незвичайне видання від всесвітньо відомого знавця мистецтва мови Радислава Гандапаса. У книзі зібрані короткі рекомендації з ефективної підготовки до публічного виступу як для молодих людей, що вперше опинилися перед мікрофоном в залі, так і для зрілих фахівців, які сміливо піднімаються на сцену, але втратили щось важливе в своєму ремеслі. Представлені поради охоплюють всі аспекти: це і робота над собою (промовою, жестами, мімікою), і місце виступу, і, безпосередньо, комунікація з аудиторією. Читаючи найкращі книги з ораторського мистецтва, ви зможете впоратися зі своїми страхами, гідно підготуватися до виступу і зустріти аудиторію.


Сергій Шипунов «Харизматичный оратор. Руководство к курсу «Словесная импровизация»


03_10_08Хочете стати яскравим, харизматичним і успішним спікером? Як це зробити, дізнайтеся читаючи найкращі книги з мистецтва! Ця книга викладає теоретичні основи практично з усіх аспектів ораторського мистецтва. За допомогою слушних порад від пана Шипунова ви нарешті подолаєте страх сцени, зможете навчитися працювати зі своїм голосом, дізнаєтеся більше про жести, міміку і зоровий контакт, а також викоріните різні слова-паразити. Крім того, завдяки книзі ви опануєте ефективними технологіями і прийомами успішної публічної промови, а також звичайного спілкування, і як наслідок, станете душею компанії, зможете захоплююче і цікаво доносити опонентові власну думку.


Патрик Кінг «Стратегії і тактики спілкування»


03_11_08

Лаконічний (зручний) формат і гучна назва цього видання красномовно натякають – завдяки цій книзі читач зможе отримати безліч корисної інформації, не витрачаючи багато часу. Книга складається з 18 розділів, кожен з яких уособлює 1 пораду – як досягти бажаного ефекту і стати першокласним співрозмовником. Прочитавши книгу, ви подивитеся на переговори зовсім інакше – не як на рутинну частину життя, а як на процес, яким можна керувати.

Містер Кінг пропонує різні методи і стратегії ефективної комунікації, серед яких є прийоми ефективних суперечок, захисту від невиправданої критики, привернення уваги незнайомців і налагодження контакту з потрібною людиною. Автор зосереджується на роботі з емоційним інтелектом, а також на загальному розумінні людського спілкування. Вивчивши найкращі книги з риторики і ораторського мистецтва, ви навчитеся долати емоційні перешкоди, вселите в себе впевненість і зможете впоратися усіма необхідними інструментами для досягнення успіху.


Сергій Черевань
Тато в декретній відпустці, майже футбольний хуліган, музикант та засновник веб студії, літературний оглядач та контент-редактор… Різнобічність — то моя фішка. До кожної зі справ підходжу відповідально, тому ніколи не дозволю собі писати неправдиві речі. Читав Гітлера, Пєлєвіна, Гарсію Маркеса. Хочу осягнути всі книги світу. Хоча, це, напевне, перетворило б мене на суперкомп’ютер… Мрійник. Оптиміст-максималіст.

303 thoughts on “Топ 10 найкращих книг з ораторського мистецтва

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

 2. I’ve been surfing on-line more than three hours these days, yet
  I by no means found any interesting article like yours.
  It’s beautiful worth sufficient for me. Personally, if all site owners and bloggers made good content
  material as you did, the net might be much more helpful than ever before.

 3. Hey There. I found your blog using msn. This is a very well written article.
  I’ll be sure to bookmark it and come back to read more of your useful information. Thanks for the post.
  I’ll definitely comeback.

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

 5. I like the valuable information you provide in your articles.
  I’ll bookmark your weblog and check again here frequently. I’m quite
  sure I will learn many new stuff right here! Good luck for the next!

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

 7. Hi there, just became alert to your blog through Google, and found that it’s truly informative.
  I am going to watch out for brussels. I will appreciate if you continue this in future.
  Numerous people will be benefited from your writing.
  Cheers!

 8. Wow that was strange. I just wrote an very long comment but after I clicked submit my comment didn’t
  show up. Grrrr… well I’m not writing all that over again. Regardless, just wanted to
  say wonderful blog!

 9. I’m impressed, I have to admit. Rarely do I encounter a blog that’s both educative and interesting, and let
  me tell you, you have hit the nail on the head. The issue is
  an issue that too few folks are speaking intelligently about.
  I am very happy that I came across this in my hunt
  for something concerning this.

 10. great post, very informative. I’m wondering why the other
  specialists of this sector don’t understand this.
  You must continue your writing. I’m confident, you’ve a great readers’ base already!

 11. I was wondering if you ever thought of changing the structure of your site?
  Its very well written; I love what youve got to say.
  But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better.
  Youve got an awful lot of text for only having one or two images.

  Maybe you could space it out better?

 12. Link exchange is nothing else except it is just placing
  the other person’s weblog link on your page at suitable place and other person will
  also do similar in support of you.

 13. If you are going for best contents like I do,
  only pay a quick visit this site everyday for the reason that it provides
  feature contents, thanks

 14. You are so cool! I do not think I’ve truly read through a single thing like this before.
  So wonderful to discover someone with a few genuine thoughts on this subject.
  Seriously.. many thanks for starting this up. This site is one thing that is required
  on the internet, someone with some originality!

 15. Great blog! Do you have any tips and hints for aspiring writers?
  I’m hoping to start my own website soon but I’m a little lost on everything.

  Would you advise starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many options out
  there that I’m completely confused .. Any ideas? Thank you!

 16. Hi! Someone in my Facebook group shared this website with us
  so I came to give it a look. I’m definitely
  loving the information. I’m bookmarking and will be tweeting this to my
  followers! Terrific blog and amazing style and design.

 17. Very great post. I just stumbled upon your weblog and wished to mention that I’ve truly enjoyed surfing around your weblog posts.
  After all I will be subscribing for your rss feed and I
  hope you write again very soon!

 18. Pretty portion of content. I just stumbled upon your site and in accession capital
  to assert that I get actually enjoyed account your weblog posts.
  Any way I will be subscribing in your augment or even I fulfillment you
  get right of entry to consistently fast.

 19. Hmm is anyone else having problems with the images on this blog loading?I’m trying to find out if its a problem on my end or if it’sthe blog. Any feed-back would be greatly appreciated.

 20. I have to thank you for the efforts you’ve put in writing this blog. I’m hoping to check out the same high-grade blog posts from you later on as well. In fact, your creative writing abilities has encouraged me to get my own, personal blog now ;)|

 21. What i do not understood is if truth be told how you are not actually much more smartly-liked than you might be right now. You are so intelligent. You understand thus significantly in the case of this matter, made me personally imagine it from numerous varied angles. Its like women and men aren’t fascinated unless it is something to do with Lady gaga! Your personal stuffs great. All the time deal with it up!|

 22. May I just say what a relief to discover someone that really knows what they’re discussing on the internet. You actually realize how to bring an issue to light and make it important. A lot more people should check this out and understand this side of the story. I was surprised that you are not more popular since you surely have the gift.|

 23. You could definitely see your enthusiasm within the article you write. The sector hopes for even more passionate writers such as you who aren’t afraid to mention how they believe. At all times go after your heart.|

 24. I will right away take hold of your rss as I can not find your email subscription link or e-newsletter service. Do you have any? Kindly allow me understand so that I may subscribe. Thanks.|

 25. Thanks on your marvelous posting! I truly enjoyed reading it, you might be a great author. I will remember to bookmark your blog and definitely will come back very soon. I want to encourage you to continue your great job, have a nice afternoon!|

 26. After I originally left a comment I seem to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now whenever a comment is added I recieve four emails with the same comment. Perhaps there is a means you are able to remove me from that service? Thank you!|

 27. Hello There. I found your blog the use of msn. That is a very well written article. I’ll be sure to bookmark it and come back to read more of your helpful information. Thanks for the post. I’ll definitely comeback.|

 28. Hello, you used to write fantastic, but the last several posts have been kinda boring… I miss your tremendous writings. Past several posts are just a bit out of track! come on!

 29. Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates. I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this. Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.|

 30. An outstanding share! I’ve just forwarded this onto a co-worker who has been conducting a little research on this. And he in fact bought me lunch because I discovered it for him… lol. So let me reword this…. Thank YOU for the meal!! But yeah, thanks for spending time to talk about this subject here on your web page.|

 31. Good day! I know this is kinda off topic however
  I’d figured I’d ask. Would you be interested in exchanging links
  or maybe guest writing a blog article or vice-versa? My website discusses
  a lot of the same topics as yours and I think we could greatly benefit from each other.
  If you’re interested feel free to shoot me an e-mail.

  I look forward to hearing from you! Excellent blog by the way!

 32. Sweet blog! I found it while surfing around on Yahoo News.
  Do you have any suggestions on how to get listed
  in Yahoo News? I’ve been trying for a while but I never seem to
  get there! Thanks

 33. Hi there, I discovered your web site by the use of Google while searching for a comparable subject, your website got here up, it seems to be great. I’ve bookmarked it in my google bookmarks.

 34. Greate post. Keep writing such kind of information on your site.
  Im really impressed by your blog.
  Hey there, You have performed an excellent job.
  I’ll certainly digg it and for my part suggest to my friends.
  I’m confident they will be benefited from this site.

 35. Hi there outstanding blog! Does running a blog similar to this
  require a large amount of work? I’ve very little understanding of coding however I
  had been hoping to start my own blog soon. Anyway, should you have any ideas or techniques for new blog owners please
  share. I understand this is off topic however I just wanted to ask.
  Thanks!

 36. Hello! I could have sworn Iíve been to this blog before but after looking at some of the posts I realized itís new to me. Anyhow, Iím definitely happy I discovered it and Iíll be bookmarking it and checking back regularly!

 37. Thanks , I’ve recently been looking for information approximately this topic for ages and yours is the greatestI’ve came upon so far. However, what concerning the bottomline? Are you sure about the supply?

 38. Thanks , I’ve recently been looking for info about this topic for a while and yours is the best I’ve found out till now. However, what about the conclusion? Are you positive concerning the supply?

 39. Aw, this was an incredibly good post. Taking a few minutes and actual effort to generate a great article… but what can I say… I hesitate a lot and don’t seem to get nearly anything done.|

 40. Thanks for the marvelous posting! I quite enjoyed reading it, you happen to be a great author. I will remember to bookmark your blog and may come back someday. I want to encourage you to definitely continue your great posts, have a nice day!|

 41. I want to to thank you for this great read!! I definitely loved every bit of it. I have got you saved as a favorite to check out new stuff you postÖ

 42. Hey there! I just wanted to ask if you ever have any issues with hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing several weeks of hard work due to no data backup. Do you have any methods to stop hackers?|

 43. Great beat ! I would like to apprentice while you amend your web site, how can i subscribe for a blog site?
  The account helped me a acceptable deal. I had been tiny bit acquainted of this your broadcast provided bright clear idea

Залишити відповідь