Топ-10 книг про податки і оподаткування

Топ-10 книг про податки і оподаткування

Проблеми оподаткування та організації податкового обліку традиційно привертають до себе підвищену увагу вчених і практиків, оскільки в цій сфері перетинаються інтереси держави і регіонів з інтересами суб’єктів господарювання та громадян – платників податків. Гармонізація та підтримки балансу цих інтересів дозволяє створити необхідні умови для забезпечення підйому економіки, соціальної стабільності в суспільстві і підвищення добробуту населення. Наступна добірка – книги з оподаткування – дозволяє максимально зблизити бухгалтерський і податковий облік, зменшуючи трудозатрати фахівців галузі обліку, дає цінні знання про податкове законодавство України, знайомить з нормативними та інструктивними актами, наказами, ефективними методиками податкового обліку малих і великих підприємств.


І.В. Ткаченко «Заповнення електронних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: методичні рекомендації»
(Центр навчальної літератури, 2018)


mediamodifier_image (10)З 1 вересня 2016- го року Національне агентство з питань запобігання корупції запустило систему електронної декларації, і сьогодні дані про майно і доходи подає більше 1 мільйона чоловік. Це держслужбовці, приватні особи, підприємці, посадові і службові особи органів місцевого самоврядування, публічні особи і депутати всіх рівнів, керівники державних організацій, установ і підприємств, військові посадові особи, поліцейські та інші. Ці методичні рекомендації покликані допомогти суб’єктам декларування заповнити та подати електронну декларацію будь-якого типу, оскільки вони розроблені на основі системного аналізу існуючого масиву законодавства, що стосується запобігання корупції та фінансового контролю. З книги про податки ви зможете ознайомитися з прикладами, схемами і посиланнями на нормативно-правові акти, на основі чого зможете легко, а головне, грамотно заповнювати електронну декларацію.


Сергій Сарана «Податкові режими в Україні»
(Талком, 2016)


mediamodifier_image (11)Монографія присвячена комплексному дослідженню питань правового регулювання податкових режимів в контексті Податкового кодексу України з огляду на їх сучасний стан та перспективні напрямки розвитку. У ній розкриваються питання законодавчого закріплення ознак і складу податкових режимів, а також обґрунтовується необхідність розширення останнього, з огляду на його законодавчий і науково-практичний аспект. Також докладно розглянуті окремі податкові режими, в тому числі їх законодавче регулювання, на підставі чого внесено пропозиції щодо створення системи податкового права на основі податкових режимів. Книгу буде корисно прочитати учням вишів, аспірантам юридичних напрямків, юристам, підприємцям і власникам бізнесу, а також всім, чия сфера діяльності безпосередньо пов’язаний з податковим правом. 


Світлана Позова «Бухгалтер, которому доверяют»
(Баланс-Клуб, 2016)


mediamodifier_image (12)Унікальне видання, створене на основі багаторічного досвіду бухгалтерської справи українських фахівців. Книга стане відмінною платформою для тих, хто тільки опановує науку, а також тим, хто хоче йти в ногу з часом, бути успішним бухгалтером, якому довіряють. Основні теми книги: як зробити відділ бухгалтерії доступним і корисним іншим відділам компанії, як побудувати і з чого почати нову роботу. Розглядаються тонкощі взаємодії і побудови відносин бухгалтера з керівником підприємства, а також прийоми ефективного управління часом. Книгу також буде корисно почитати директорам компаній, менеджменту з персоналу, тим, хто хоче розібратися в тонкощах бухобліку і максимально його оптимізувати.


Сергій Молчанов «Налоги за 14 дней. Экспресс-курс»
(Питер, 2016)


mediamodifier_image (14)Багато людей будуть здивовані, але вивчаючи податкову справу, можна отримувати справжню насолоду! Автор у простій, доступній і дуже цікавій формі викладає суть податкової системи. Книга складається з теоретичної частини, а також 186-ти наочних прикладів і більше 80-ти завдань з відповідями на засвоєння. Практичний матеріал підкріплений широкими коментарями. Найкращий матеріал з оподаткування від викладача навчальних програм АССА та МВА! На допомогу всім, хто став на шлях податкової діяльності або вже давно стоїть в лавах податківців і бажає систематизувати, примножити власні знання.


Т. Мединська, О.Чабанюк «Спеціальні податкові режими: загальні положення, облік і звітність. Навчально-практичний посібник»
(Алерта, 2017)


mediamodifier_image (15)З книги про податки ви дізнаєтеся про організацію та методику стягнення єдиного податку, ознайомитеся із загальними положеннями, правилами обліку і звітності в контексті діючих нормативно-законодавчих актів з урахуванням останніх змін в Податковому кодексі України на 2017-й рік. Книга складається з 4-х розділів з вичерпним матеріалом для 4-х різних груп суб’єктів, які підлягають оподаткуванню: дрібних підприємств, індивідуальних підприємців, а також аудиторів, фінансистів, бухгалтерів, працівників фіскальної служби, викладачів і учнів на економічних, фінансистських і юридичних спеціальностях.


Видавництво «Алерта».«Гармонізація податкового та бухгалтерського обліку в контексті оподаткування прибутку підприємств. Монографія»


mediamodifier_image (16)

У книзі досліджено теоретичні аспекти обліку фінансових результатів діяльності підприємства в системі бухгалтерського обліку та для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств. Проаналізовано фіскально-адміністративні аспекти з податку на прибуток підприємств в Україні. На основі практичних прикладів систематизовано основні відмінності у визначенні податкового і бухгалтерського прибутку відповідно до норм Податкового кодексу України та положень (стандартів) бухгалтерського обліку, в т.ч. в частині нарахування амортизації. Розраховано відстрочений податок на прибуток. Здійснено аналіз зарубіжного досвіду моделей співвідношення бухгалтерського та податкового обліку з податку на прибуток з акцентом на Німеччині та США. Визначено напрямки гармонізації податкового та бухгалтерського обліку з податку на прибуток підприємств в Україні та оцінено вплив інновацій на доходи бюджету країни (в частині амортизації) і норми, що закріплюють відповідальність за правопорушення в сфері оподаткування.

Видання розраховане на науковців, практиків, викладачів, студентів, магістрантів, аспірантів, працівників центральних органів виконавчої влади, які цікавляться питанням обліку податку на прибуток та фінансових результатів діяльності в площині бухгалтерії.


Доброскок О.В. «Податковий контроль та його ефективність. Навчальний посібник»
(Алерта, 2012)


mediamodifier_image (17)Навчальний посібник підготовлено відповідно до програми з нормативної навчальної дисципліни «Податковий контроль», включеної до навчального плану підготовки фахівців за спеціальностями «Облік і аудит», «Оподаткування», «Фінанси». У книзі розглянуто теоретичні основи податкового контролю, методики проведення основних видів податкового контролю, критерії та показники ефективності контрольних дій податкової служби. Охарактеризовано основні причини правопорушень в сфері оподаткування і види відповідальності платників податків за порушення податкового законодавства. З книги з оподаткування можна дізнатися про деякі важливі моменти кадрової політики податкової служби України. Матеріал буде корисний студентам економічних вузів, аспірантам, викладачам вузів, а також фахівцям-практикам з податкового контролю.


Андрій Гартвич «Индивидуальный предприниматель. Налоги и прочие платежи»
(АйСи Групп, 2016)


mediamodifier_image (18)Хороша книга про податкову «співпрацю» держави і приватних підприємців, що дає вичерпну інформацію про податки, збори, а також внески на страхування, що мають обов’язковий характер. Окремо автором розібрані податкові режими, які можуть взяти собі на озброєння підприємці. Книга рясніє посиланнями на нормативні акти, з акцентом на внутрішню логіку законодавства і адекватність економічного сенсу. Подібні книги з податкового обліку – найкращий матеріал для підприємців-початківців.


Дмитро Гарний «Актуально об ответственности бухгалтера»
(Книги для бизнеса, 2008)


Безумовно, одна з головних осіб будь-якого підприємства, фірми або компанії – бухгалтер. Без цієї прискіпливої і дріб’язкової, на перший погляд, людини всі гроші компанії розійшлися б незрозуміло куди, а про різні штрафи і неустойки і говорити не варто. Бухгалтери зі стажем напевно знають, що одного лише розуміння дебету і кредиту в їх роботі недостатньо. Набагато важливіше знати інші особливості, спеціальні речі, крім того, ще й постійно вдосконалювати власні знання. Оскільки податкове законодавство має властивість змінюватися, важливо встигати відслідковувати всі ці зміни. Про всі новітні тенденції бухгалтерського світу ви дізнаєтеся з даної книги про податки. Отримайте цінні знання, що дозволяють привести ваше підприємство до процвітання, ведення найбільш ефективної фінансової політики.


Альона Петрищева «Правильно ведем учет услуг. Аренда. Комиссия. Экспедирование»
(Фактор, 2014)


З цієї книги з податкового обліку ви дізнаєтеся, як коректно вести облік надання та отримання найпоширеніших послуг. У подробицях описано, як працювати з орендарями, надавати послуги посередництва і транспортних перевезень. До кожного виду діяльності додається детальний опис правових аспектів, а також порядок податкового та бухобліку того чи іншого виду послуг з боку всіх учасників договору. Книга обов’язкова до прочитання всім, хто вирішив зайнятися своєю справою, бажає розібратися в податковому законодавстві, а також вивчає фінанси, бухгалтерію, економіку.


Сергій Черевань
Тато в декретній відпустці, майже футбольний хуліган, музикант та засновник веб студії, літературний оглядач та контент-редактор… Різнобічність — то моя фішка. До кожної зі справ підходжу відповідально, тому ніколи не дозволю собі писати неправдиві речі. Читав Гітлера, Пєлєвіна, Гарсію Маркеса. Хочу осягнути всі книги світу. Хоча, це, напевне, перетворило б мене на суперкомп’ютер… Мрійник. Оптиміст-максималіст.

3 190 thoughts on “Топ-10 книг про податки і оподаткування

    Залишити відповідь