Олена Березовська про «9 місяців щастя»: «Моя книга – це власне своєрідний збірник всього того, чим живе вагітна жінка: її страхи, переживання, міфи»

Олена Березовська – лікар-дослідник, акушер-гінеколог, засновник і керівник Міжнародної Академії Здорового Життя (International Academy of Healthy Life). Олена Петрівна координувала та брала участь у більш ніж 50 науково-дослідницьких проектах. За плечима авторки вже 27 років досвіду та 9 книг. А цієї весни на полицях українських книгарень з’явився посібник для вагітних «9 місяців щастя», який  рекомендує доктор Комаровський.

19_7_04

11 квітня у Києві відбулася презентація книжки «9 місяців щастя». Ми відвідали подію та поспілкувалися з автором, щоб розповісти вам усе найцікавіше про творчість, книжку та власне 9 місяців щастя.


Ви вже лікар з поважним досвідом та авторитетом. А що спонукало вас почати писати та видавати книги?

Насправді писати я почала давно. Перші книги були більш філософського, морального характеру, про зміст життя. А от власне з медициною я зв’язалася тоді, коли вже виїхала до Канади. Я почала спілкуватися з колегами, обговорювати діагнози, отримувати велику кількість запитань від українських жінок. І власне тоді я підмітила абсолютно інший підхід у діагностиці лікування, з нав’язуванням непотрібних аналізів і ліків. Саме це співчуття до жінок і підштовхнуло до написання сперших статей. Але коли я побачила, що питання повторюються – то вирішила створити книгу. Спочатку написала «Готування до вагітності», тоді «Настільний посібник для жінок», який згодом і перейшов у «9 місяців щастя», потім в Україні ще видали книгу «Тисяча запитань і відповідей  гінекології».


«9 місяців щастя» анонсована, як книга спростування міфів. Чому саме цю тему взяли?

У цій книзі є багато інформації як про норму так і відхилення при вагітності. Пояснюються різноманітні діагнози. За кордоном всю цю інформацію жінка може отримати у свого лікаря, або ж знайти відповіді на свої запитання у літературі, якої теж багато. В Україні ж, на жаль, цього немає. І коли жінка починає шукати інформацію в Інтернеті – вона часто натрапляє на неправдиві факти, те що ми називаємо міфами. І шкода, що багато таких міфів поширюються самими лікарями. Часто медики просто залякують жінок якимись застарілими діагнозами. Моя книга – це власне своєрідний збірник всього того, чим живе вагітна жінка: її страхи, переживання, міфи. І в той же час – це пояснення фізіологічної норми. Пояснення «що ж таке вагітність» через призму сучасного акушерства. Тут перераховані майже всі найрозповсюдженіші діагнози. Кожна майбутня мама може прочитати, як правильно їх діагностувати, лікувати і як правильно вести вагітність при певних діагнозах.


За яким принципом підбирали теми та міфи для книги?

Перш за все я старалася будувати книгу на сучасних поглядах акушерства, тому використовувала  багато сучасної науково-дослідницької літератури. Крім того, я отримую надзвичайно багато листів, іноді за день мені надходить від 200 до 500 повідомлень із запитаннями  від жінок. Тож я чудово знала  з якими проблемами стикаються наші жінки і в яких напрямках є багато міфів. Тому я намагалася зробити поєднання прогресивних знань з тими міфами, які існують.


Чи можете навести приклади таких міфів?

Найперший міф, який я розвіюю: «Вагітність – це хвороба». Вагітність не є хворобою! Здається, що про це всі знають. Але українська жінка приймає до 15 різноманітних препаратів протягом 9 місяців. І для кожного цього препарату є пояснення. А насправді при здоровій вагітності не потрібно ніяких ліків. Винятком є хіба що фолієва кислота на початку вагітності.

19_8_04

Другий міф: «Сьогодні немає нормальних вагітностей». Нібито сьогодні всі жінки мають якісь проблеми. Насправді це не так. Тому, що погляд на норми вагітності змінився протягом останніх десятків років.

Також я ввела поняття «комерційного діагнозу». Це може бути неправдивий або застарілий діагноз. Або ж правильний діагноз але застарілий підхід  з використанням великої кількості непотрібних аналізів і ліків. Також сюди ж можна зарахувати й розповсюджений діагноз «гіпертонус матки». При цьому його в світі ніде не існує.


Чи корисною буде книга для тих, хто вже народжував?

Мені пишуть жінки, які вже народжували і йшли через стреси. А коли вони почали читати книгу – то розуміли, що всі ті страхи були нав’язані. І наступну вагітність вони носять зовсім інакше – тому що вже отримали знання, вони контролюють ситуацію, не бояться. Адже жінка не повинна боятися свого стану.


«9 місяців щастя» книга не нова, просто вона вперше виходить українською. А над чим працюєте зараз?

Зараз працюю над декількома проектами одночасно. Але в першу чергу вийде книга про безпліддя та проблеми з зачаттям. Крім того, планую видати книги про інфекційні захворювання та на тему раку. А також найближчим часом хочу розкрити тему менопаузи. Загалом у мене в планах близько 50 найменувань, з яких поки що реалізовано лише п’яту частину. І крім медичної теми, хочу попрацювати над історичним роман чи детективом.


ТОП- 5 книг, які б ви радили прочитати кожному?

Оскільки живу в Канаді – то багато читаю англійською. Серед прочитаних останнім часом найбільше вразили:

 1. The Emperor of All Maladies: A Biography of Cancer, авторSiddhartha Mukherjee
 2. From Eve to Dawn, A History of Women in the World, авторMarilyn French
 3. Search Inside Yourself, авторChade-Meng Tan
 4. Emotional Intelligence: Why It Can Matter More Than IQ, авторDaniel Goleman
 5. Love 2.0: Finding Happiness and Health in Moments of Connection, авторBarbara L. Fredrickson

Читати: Здоров’я, виховання й розвиток: книги для мам

Читати: 75 стратегій на 200 сторінках? Стати супермамою? Дайте мені цю книжку, негайно! #ЧитаємоРазом: Супербатьки


Придбати книжку в Yakaboo

Катерина Савенко
Люблю читати. Особливо осінніми вечорами, загорнувшись у теплу та м’яку ковдру. Перевагу надаю художнім романам на основі реальних подій. Хоча, не проти й динамічного детективу чи професійної нон-фікшн літератури, адже вчитися ніколи не пізно. А ще обожнюю спілкуватися з творчими людьми, готувати і танцювати.

12 thoughts on “Олена Березовська про «9 місяців щастя»: «Моя книга – це власне своєрідний збірник всього того, чим живе вагітна жінка: її страхи, переживання, міфи»

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

Залишити відповідь