Письменниця Олександра Орлова: «Я не оригінальна — мене надихає майже все довкола»

Фото з особистого архіву Олександри Орлової

Письменниця, перекладачка, колумністка та педагогиня системи Монтессорі Олександра Орлова вже 7 років мешкає у передмісті Сіетла у штаті Вашинґтон. Але при цьому її книги активно виходять в українських видавництвах, а сторінка в Instagram заворожує барвами світлин. Тож ми вирішили поспілкуватися з Олександрою про творчість, перспективи для дитячої книжки та героя багатьох фото кота Ешера. 

Свою письменницьку діяльність ви розпочинали як дитяча письменниця, а нещодавно вийшла книга «Чайна книжка. Історії про чай і не тільки». Коли вирішили взятись за літературу для дорослих та як довго над нею працювали?

Найіронічніше те, що деякі оповідання з цієї книжки писалися задовго до більшості моїх дитячих текстів. З малою прозою для дорослих я «дружу» ще зі студентських часів. Що ж до тематики, то я віддавна люблю чай і свого часу навіть писала матеріали та статті для фахових видань на чайну тематику, а різні художні настроєві замальовки просто вносила у рукопис, який поступово перетворився на проект «Чайна книжка». Мені кортіло вкласти у цю збірку багато досвіду, натхнення і мандрів, але у певний момент я зрозуміла, що коли не доведу до пуття всі свої «чайні» примітки, есеї та історії, роститиму рукопис у столі чи не все життя. Тож я, наскільки мала змогу, зачинилася від світу на місяць, пила чаї, писала і редагувала оповідання до книжки, аби таки показати її видавцеві. Особливість цієї збірки в тому, що, коли рахувати від старту створення, вона створювалася понад десять років, але невідривно і найбільш плідно я працювала над нею протягом лютого-березня саме торік.

Про що книга «Чайна книжка. Історії про чай і не тільки» і яким уявляєте її читача чи читачку?

Очевидно, що ця книжка про чай, але примітка «не тільки» — також важлива, оскільки це історії про людей — дуже різних за віком, заняттями, долями, місцем і часом перебування, симпатіями, мріями. У книжці зринає чимало реальних подій, ретроспектив, історичних фактів, не надто відомих на загал. Попутно ж, оповідання об’єднує тільки чайна тематика, вона може виступати тлом, зринати епізодично чи заповнювати собою весь простір історії. Там де дозволяє формат, читач отримує ще й певну довколачайну інформацію. Для заповнення інших технологічних чи історичних прогалин, я додала так звані «Чайні коментарі» в кінці книжки.

На етапі створення збірки найвірогіднішою цільовою аудиторією мені бачилися читачі, залюблені у чай і коротку прозу. Та реальність виявилася набагато розмаїтішою: книжку читають вельми далекі від вигадливих чаювань люди, і заповзято відкривають для себе нові чайні обрії, читають жінки і чоловіки, люди молоді і старші, ті, хто шукає розради у затишному читанні і ті, хто цінує профільну інформативність.

Зараз ви живете у США, але продовжуєте вести письменницьку та журналістську діяльність українською. Як така відстань впливає на роботу? З якими труднощами доводиться стикатися?

Журналістську діяльність дійсно можна вважати моєю профільною (за першою освітою я саме журналістка), але тривалий час перед від’їздом у США я була цілком занурена у педагогічний процес. Переїзд і візовий режим (я не мала права працювати перші чотири роки) вивільнили величезний часовий простір і певний потенціал, а за фактом, дали мені змогу здійснити давню мрію — написати книжку. Поступово до літературного аматорства доєдналися дописи у блогах, статті, переклади, затим я стала слухачкою навчального курсу дитячої літератури, тож до творчості підходила вже більш фахово, почала писати і англійською також.

Питання відстані часом створює певний дискомфорт, адже основний спосіб ведення справ і перемовин — це електронне листування. Грає свою роль і десятигодинна різниця у часі. Треба завше пам’ятати, що українські дедлайни закриваються на день раніше, мати під рукою календар українських державних свят. Звісно, аби провести презентацію, записати інтерв’ю у радіоефірі, мені потрібно, або не лягати спати, або прилетіти в Україну. Останнє частіше, ніж раз чи два на рік я собі дозволити не можу.

Що надихає?

Робота зі словом, як така. Мені подобається ритміка і милозвучність, яку здатний отримати текст. Метафоричність і глибина месиджів, які можна у нього вкласти. Природа, люди, тварини, зміна сезонів, свята, найсвіжіші враження і вкриті серпанком часу спогади. Я не оригінальна — мене надихає майже все довкола.

Який взагалі робочий день української письменниці у США?

На жаль (чи на щастя), не всі мої дні присвячені письменству. Останні роки я також працюю з нелітературними перекладами, але навіть вони не вимикають в мені перманентну і щоденну спостерігачку й нотувальницю ідей та образів. Нині я працюю з художніми текстами не зі стихійного натхнення, а за розкладом, приділяючи час конкретним проектам, збору матеріалів, власне творчому письму, редагуванню. Мені здається, в такому режимі працює переважна більшість авторів по обидва боки океану.

Які тенденції в дитячій літературі сьогодні прослідковуються в США? Які з них хотіли би бачити в українських книгах?

Тут треба одразу зауважити, що американський літературний ринок колосально великий і урізноманітнений. Щомісяця у кожній літературній ніші з’являється стільки новинок, що за всіма прослідкувати вкрай важко, але тенденційно все більш-менш зрозуміло: американського видавця (і читацьку аудиторію) не лякають, а ваблять експерименти, лаконічність, відвертість, болючість і глибинність тем. Те, що, у більшості своїй, досить табуйоване чи не надто зрозуміле в Україні. 

Американці давно оцінили надзвичайну багатофункціональність книжки-картинки. Тут нескладно зустріти книжку одного вірша, одного речення/вислову/слова, навіть книжку без слів. В той же час, українських батьків відверто лякає малослівний формат. Також у США напрочуд популярні літературні перекази (скажімо, кавери казок), біографії та історичний фікшн у форматі тієї ж таки picture book, дитячі комікси, що ідеально допомагають дітям «розчитуватися».

Цікаво, що велику частку українського ринку складає перекладна дитяча література, у США ж уже понад століття акцент тримається саме на локальному продукті, є певний відсоток англомовної літератури інших географій і зовсім крихти іншомовних перекладів.

Ви працювали педагогинею за методом Монтессорі і деякі з ваших книг є білінгвами. Тож цікаво дізнатися вашу думку, як наявність в домашній бібліотеці таких книг впливає на розвиток дитини?

Білінгва дає дуже помічне унаочнення тексту і сенсів двома мовами. В Монтессорі-педагогіці є поняття «інтуїтивне читання», коли дитина бачить перед собою картинку, скажімо, з рибою, а під нею є напис «риба», оперуючи з картинкою, вона запам’ятовує і образ слова, поступово засвоює його, а згодом впізнає вже в іншому, неунаочненому контексті. Схожа схема у практиці читання успішна і з білінгвами. Якщо ж його супроводжує слухання ріделаудів батьків чи вчителів, в дію вступає ненав’язливе запам’ятовування на слух, до того ж, не відірване від граматичних і стилістичних конструкцій. Друга цільова аудиторія, яку варто мати на увазі при теперішній відкритості кордонів, — власне діти-білінгви. В іншій країні, чи у двомовній родині, передувати в читанні для них може навіть іноземна, тоді книжка стає опорою у засвоєнні саме української мови.

А що найскладніше в роботі над перекладами дитячої літератури? Чи можете згадати якийсь приклад, коли дійсно виникли труднощі?

Я так люблю перекладати тексти для дітей, що складнощі, зазвичай, перетворюються на азартні виклики. Скажімо, коли англомовна книжка сповнена вигуків, звуконалідувань, омонотопей, доводиться неабияк погратися з алітераціями й асонасами, характернішими для української. Основна ж проблема моїх перекладів полягає в тому, що нерідко я роблю їх не на замовлення, а просто тому, що текст дуже сподобався і «проситься» в переклад. Прилаштувати його видавцеві — ось, де справжній челендж.

Чи можете виділити якісь відмінності між українськими та американськими юними читачами? Можливо у їхніх вимогах до книг чи їхньому сприйнятті?

Діти по обидва боки океану так само допитливі, непосидючі, щирі, емоційні, люблять мультики, ігри, жарти і смаколики. Ясна річ, є локальні особливості, традиції, що накладають відбиток. Більшість наших друзів — емігранти з різних куточків світу, а їхні діти є мультикультурними, кількамовними носіями. Вони чудово асимільовані і дуже цікаві.

Тутешні малюки більш відкриті до расового, національного розмаїття, толерантніші до особливостей, оскільки всіляка дайверсіті для них є нормою. Відповідно, книжки, що торкаються інакшості, прийняття, самоідентифікації легко знаходять свого читача.

Переважній більшості дітей будь-якої географії непросто «розчитуватися». Приходить той момент, коли всі літери, читання по складах і навіть читання слів уже позаду, а тепер усе це треба об’єднувати у речення, але не просто механічно, а з розумінням сенсу. Це дійсно сповнений стресу процес, який у США покликані долати і спеціальні книжки, і спеціальні активності в садочках, школах та бібліотеках (на зразок, читання дітьми книжок собакам-терапевтам). Мені здається, саме ініціативи та підходи у, так званому, «прищепленні» дитині любові до читання в Україні та США дуже відрізняються. Чи спрацьовують вони на сто відсотків — звісно ні, але, принаймні, винахідливості і творчості їм не бракує.

Чи є у вас як педагога й дитячої письменниці свої рецепти, як зацікавити малечу книгою?

Для початку я пропоную визначити, якою темою захоплюється дитина. У когось це — динозаври чи транспорт, в інших — принцеси, мандри, пірати, коти. Якщо тема книжки збігається з інтересами дитини, або дитина якимось чином асоціює себе з персонажами чи місцем подій — це вже закладає цікавість до книжки. Не можна недооцінювати магію читання дитині вголос, спільного розглядання ілюстрацій, обговорення сюжету. Звісно, швидше і практичніше самостійно придбати дитині книжку в інтернет-магазині або крамниці, але спільний похід у книгарню чи бібліотеку може додати азарту малозацікавленому у читанні малюкові. 

Судячи по вашим профілю у соцмережах, фотографія — це ваша стихія. Чи плануєте видати альбом або ж проілюструвати власними фото книгу?

Стихія — так, але я вважаю свої світлини надто аматорськими, аби покладати на них якісь особливі плани. Насправді, я люблю фотографувати, тому що це — чудовий спосіб відпочити від текстів, не позбавляючи себе втіхи творчості. Не менше я полюбляю, скажімо, шиття руками, але воно потребує більше вільного часу, його не поєднаєш із мандрами.

Свою сторінку Instagram ви розділяєте з котом Ешером. А чи є в нього перспектива стати героєм однієї з ваших книг?

Відверто кажучи, цей профіль починався саме як Ешерів, але цей дуже харАктерний і самодостаній кіт не надто любить позувати, тож довелося долучатися. 🙂

Ешер дійсно вже став героєм однієї моєї дитячої книжки. Це англомовний і дуже мистецький проект, який, я сподіваюся, незабаром знайде собі видавця.

Якою бачите дитячу книгу через 10 років?

Думаю, книжки ставатимуть більш інтерактивними, кастомізованими, ймовірно, виграватимуть новими технологічними можливостями і форматами. Однак, я певна, що класика, гарна ілюстрація, цікавий наратив залишаться канонічними.

Над чим працюєте зараз?

Щойно погодила остаточні редакторські правки до дитячої книжки про парфумерію, що, вірогідно, вийде друком наступного року. Мені дуже пощастило з людьми, які вичитували і вичитують цей текст. Вірю, що з нього вийде прекрасна книга. Наразі працюю над збіркою оповідань для дорослих і маю кілька ідей та нотаток для дитячих проектів. Зокрема, для продовження повісті «Нечуй невмирущий», що побачила світ цього літа у видавництві «Ранок». Ексклюзивно, можу навіть поділитися/створити інтригу назвою: «Розшукується Нечуй!»

І наостанок, продовжіть, будь ласка, фразу «Must read для інтелектуальної людини – це…»

Мені не хочеться обмежуватися якимись прізвищами і назвами. Чи може інтелектуальна людина, прочитавши певний перелік книжок, вважати себе довершеною? Думаю, для такої людини must read нескінченний.

Проте, тих, кого, особисто, зараховую до літературних майстрів, все ж таки, назву: Томас Манн, Хуліо КортасарСомерсет МоемУрсула К. Ле ҐуїнКадзуо ІшіґуроМарґарет ЕтвудЕлізабет Страут.

Катерина Савенко
Люблю читати. Особливо осінніми вечорами, загорнувшись у теплу та м’яку ковдру. Перевагу надаю художнім романам на основі реальних подій. Хоча, не проти й динамічного детективу чи професійної нон-фікшн літератури, адже вчитися ніколи не пізно. А ще обожнюю спілкуватися з творчими людьми, готувати і танцювати.

134 thoughts on “Письменниця Олександра Орлова: «Я не оригінальна — мене надихає майже все довкола»

 1. After I initially left a comment I appear to have
  clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now
  on every time a comment is added I get four emails with the exact same
  comment. Perhaps there is a way you are able to remove me from that service?
  Appreciate it!

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 3. Hi there, i read your blog occasionally and i own a
  similar one and i was just wondering if you get a lot of spam feedback?
  If so how do you stop it, any plugin or anything you can recommend?
  I get so much lately it’s driving me mad so any help is very much appreciated.

 4. Hi there, I discovered your web site by means of Google even as looking
  for a similar matter, your website got here up, it appears good.
  I’ve bookmarked it in my google bookmarks.
  Hi there, just become alert to your weblog through Google, and
  located that it’s truly informative. I am going to
  watch out for brussels. I will appreciate in case you proceed this in future.
  Many other folks will likely be benefited out of your writing.
  Cheers!

 5. I am curious to find out what blog system you are using?
  I’m having some minor security issues with my latest blog and I would like
  to find something more secure. Do you have any suggestions?

 6. I was suggested this website by my cousin. I am not sure whether this post is written by him as no one
  else know such detailed about my difficulty. You’re wonderful!
  Thanks!

 7. What’s Happening i am new to this, I stumbled upon this
  I’ve found It absolutely useful and it has helped me out loads.
  I’m hoping to give a contribution & help other customers like its
  helped me. Good job.

 8. Have you ever thought about creating an ebook or guest authoring on other
  sites? I have a blog based upon on the same subjects you discuss and would
  love to have you share some stories/information.
  I know my subscribers would appreciate your work.
  If you are even remotely interested, feel free to shoot me an email.

 9. I blog quite often and I truly thank you for your
  information. The article has really peaked my interest.
  I’m going to book mark your blog and keep checking for
  new details about once a week. I opted in for your Feed too.

 10. Hi there! I know this is somewhat off topic but I was wondering which blog platform are you
  using for this website? I’m getting fed up of
  Wordpress because I’ve had issues with hackers and I’m looking at alternatives for another platform.
  I would be great if you could point me in the direction of a good platform.

 11. Incredible! This blog looks just like my old one! It’s on a totally different subject
  but it has pretty much the same page layout
  and design. Great choice of colors!

 12. I like the helpful information you provide in your articles.
  I will bookmark your blog and check again here regularly.
  I’m quite certain I’ll learn many new stuff right here!
  Good luck for the next!

 13. Heya i am for the first time here. I came across this board and
  I find It truly useful & it helped me out much. I hope to give something
  back and aid others like you aided me.

 14. Thanks for another magnificent article. The place else may just
  anybody get that kind of information in such a perfect method of writing?

  I’ve a presentation subsequent week, and I’m at the search for
  such information.

 15. Hello There. I found your blog using msn. This is a really well written article.
  I will be sure to bookmark it and return to read more
  of your useful info. Thanks for the post. I’ll certainly return.

 16. We are a group of volunteers and opening a new scheme in our community.

  Your web site offered us with valuable information to work on. You have done an impressive job and our whole community will be grateful to you.

 17. This design is wicked! You definitely know how to keep a reader amused.
  Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost…HaHa!) Fantastic job.
  I really loved what you had to say, and more than that, how you
  presented it. Too cool!

 18. My brother recommended I may like this blog. He was once totally right.

  This put up actually made my day. You cann’t believe
  simply how much time I had spent for this information! Thanks!

 19. Definitely believe that which you stated. Your favorite reason seemed to be on the net the simplest thing to be aware of.
  I say to you, I definitely get irked while people consider worries that they just don’t know about.
  You managed to hit the nail upon the top and also defined out the whole
  thing without having side-effects , people could take a signal.

  Will likely be back to get more. Thanks

 20. First of all I want to say wonderful blog! I had a quick question which I’d like to ask if you do not mind.
  I was interested to know how you center yourself and clear your head before writing.
  I’ve had difficulty clearing my thoughts in getting
  my ideas out. I truly do enjoy writing but it just seems like the first 10 to 15 minutes
  are usually wasted simply just trying to figure out how
  to begin. Any suggestions or hints? Thank you!

 21. I just like the valuable info you provide to your articles.
  I will bookmark your blog and take a look at again right here regularly.
  I am reasonably sure I will learn many new
  stuff right right here! Best of luck for the next!

 22. I blog frequently and I really appreciate your content. The article has
  really peaked my interest. I’m going to take a note of your site and keep checking for new information about once per week.

  I subscribed to your RSS feed too.

 23. I think what you typed made a great deal of sense. However, what about this?
  what if you added a little information? I am not suggesting your content isn’t solid, but what if you added a
  title to possibly get people’s attention? I mean Письменниця Олександра
  Орлова: «Я не оригінальна — мене надихає
  майже все довкола» – Блог Yakaboo.ua is
  a little vanilla. You ought to peek at Yahoo’s home page and note how they create news
  titles to get people to click. You might try adding a video or a picture or
  two to get readers interested about everything’ve got to
  say. In my opinion, it could bring your blog a little
  bit more interesting.

 24. I believe everything said made a ton of sense.
  However, what about this? suppose you wrote a catchier post title?
  I mean, I don’t wish to tell you how to run your blog, however
  suppose you added a title that makes people desire more? I mean Письменниця Олександра Орлова: «Я не оригінальна
  — мене надихає майже все довкола» – Блог Yakaboo.ua is a little plain. You ought to
  glance at Yahoo’s front page and watch how they create
  post titles to grab viewers interested. You might try adding a
  video or a related picture or two to get readers
  interested about what you’ve written. Just
  my opinion, it would make your posts a little livelier.

 25. An outstanding share! I have just forwarded this onto a co-worker who has been conducting a little
  homework on this. And he actually bought me breakfast simply because I discovered it for him…
  lol. So allow me to reword this…. Thanks for the meal!!
  But yeah, thanx for spending some time to talk about this topic here on your site.

 26. Greetings! This is my first visit to your blog! We are a collection of volunteers
  and starting a new project in a community in the same niche.
  Your blog provided us beneficial information to work on. You have done a
  wonderful job!

 27. I do trust all the concepts you have presented to your post.
  They’re really convincing and can certainly
  work. Nonetheless, the posts are very short for newbies. Could
  you please extend them a bit from next time? Thank you for
  the post.

 28. На веб-сайте GG.Bet есть раздел “Казино”,
  где можно играть в виртуальные
  слоты, блэкджек, баккара, рулетку.
  Все игры здесь доступны как в платном, так и в
  бесплатном демо-режиме.

  У лицензионных слотов высокий RTP, хороший уровень волатильности.
  Во многих игровых автоматах
  есть специальные символы, бонус-раунды, накопительные джекпоты.

 29. That is really fascinating, You’re a very skilled blogger.
  I’ve joined your feed and look forward to in the hunt for extra of your excellent
  post. Also, I’ve shared your website in my social networks

 30. Hi! I just wanted to ask if you ever have any issues with hackers?
  My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing a
  few months of hard work due to no backup. Do you have any methods
  to stop hackers?

 31. Wonderful site you have here but I was curious if you knew of
  any user discussion forums that cover the same topics discussed here?
  I’d really like to be a part of group where I can get feedback from other experienced individuals that
  share the same interest. If you have any suggestions, please let me know.

  Appreciate it!

 32. Hi I am so grateful I found your site, I really found you by accident, while I was
  searching on Aol for something else, Anyways I
  am here now and would just like to say kudos for a tremendous
  post and a all round interesting blog (I also love the theme/design),
  I don’t have time to go through it all at the minute but I have book-marked it and also added in your RSS
  feeds, so when I have time I will be back to read much more, Please do keep up the fantastic work.

 33. I was curious if you ever thought of changing
  the structure of your blog? Its very well written; I love what youve got to say.
  But maybe you could a little more in the way of content so people could connect
  with it better. Youve got an awful lot of text for only having
  one or two images. Maybe you could space it out better?

 34. Its such as you learn my thoughts! You seem to know a lot approximately this,
  like you wrote the guide in it or something. I think that you just can do with a few p.c.

  to drive the message home a little bit, but instead
  of that, this is great blog. An excellent read.
  I’ll certainly be back.

 35. Hello! I realize this is kind of off-topic but I needed to
  ask. Does running a well-established blog such as yours require a massive amount
  work? I am brand new to blogging but I do write in my diary daily.
  I’d like to start a blog so I will be able to share my experience and feelings online.

  Please let me know if you have any kind of suggestions or tips for new
  aspiring blog owners. Thankyou!

 36. Hello There. I found your blog using msn. This is a
  very well written article. I’ll make sure to bookmark it and come back to read more of
  your useful info. Thanks for the post. I’ll definitely return.

 37. Hey! This is kind of off topic but I need some guidance from an established blog.
  Is it hard to set up your own blog? I’m not very techincal but
  I can figure things out pretty fast. I’m thinking about creating my
  own but I’m not sure where to begin. Do you have any tips
  or suggestions? Thank you

 38. I’ve been surfing online more than 2 hours today, yet I never found any interesting article like yours.

  It is pretty worth enough for me. In my opinion, if all webmasters and bloggers made good content as
  you did, the net will be a lot more useful than ever before.

 39. Hey there are using WordPress for your site platform? I’m new to
  the blog world but I’m trying to get started and set up my own. Do
  you need any html coding expertise to make your own blog?
  Any help would be really appreciated!

 40. Hi, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was just
  curious if you get a lot of spam responses? If so how do you reduce
  it, any plugin or anything you can advise? I get so much lately
  it’s driving me crazy so any support is very much appreciated.

 41. Excellent blog you have here but I was curious about if you knew of any discussion boards that cover the
  same topics talked about in this article? I’d really love
  to be a part of community where I can get
  feedback from other knowledgeable individuals that share the same interest.
  If you have any recommendations, please let me know.
  Thank you!

 42. Helpful info. Fortunate me I discovered your website accidentally, and I’m surprised why this accident didn’t took place
  earlier! I bookmarked it.

 43. Do you mind if I quote a few of your posts as long as I provide credit and sources back to your
  website? My website is in the very same niche as yours and my
  visitors would definitely benefit from a lot of the information you provide here.
  Please let me know if this ok with you. Thanks a lot!

 44. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 45. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 46. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 47. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 48. I do not know whether it’s just me or if perhaps everyone else experiencing issues with your blog.
  It appears like some of the written text within your posts are running off the screen. Can someone else please comment and
  let me know if this is happening to them as well? This could be a issue with my internet browser because I’ve had this
  happen before. Cheers

 49. It’s appropriate time to make some plans for the future and it’s
  time to be happy. I have read this post and if I could I wish to
  suggest you some interesting things or tips. Perhaps you could
  write next articles referring to this article.
  I desire to read more things about it!

 50. Excellent weblog here! Additionally your website so much up very fast!
  What host are you the usage of? Can I get your associate hyperlink on your host?
  I want my website loaded up as fast as yours lol

 51. My brother recommended I may like this blog.
  He was once entirely right. This put up truly made my day. You can not believe simply how so much time I had spent for this information! Thanks!

 52. When someone writes an paragraph he/she retains
  the plan of a user in his/her mind that how a user can understand it.
  Thus that’s why this piece of writing is great. Thanks!

 53. Hi there, just became aware of your blog through Google,
  and found that it’s really informative. I am gonna watch out for brussels.

  I will be grateful if you continue this in future. Many people will be benefited from your writing.

  Cheers!

 54. This is really great information I ever read had. This will very helpful for me and for new users. Thanks for this great article. I am Minecraft gamer and I like to play it. Here I have BSL Shaders pack for minecraft world, in which you can get many different shades.

Залишити відповідь