
Днями у Clubhouse відбулося обговорення теми «Забудьте про work & life balance» за мотивами книги Мортена Ельбека «Одне життя. Як ми розучилися жити змістовно». Вибрали для вас цікаві моменти з дискусії.
Мортен Ельбек, автор книжки «Одне життя. Як ми розучилися жити змістовно» стверджує, що життя людини шкідливо ділити на приватне та роботу, адже ми народжуємося і помираємо однією людиною, а не окремо «працівником», «батьком» чи «матір’ю». Наповнення життя сенсами обговорювали під час дискусії «Забудьте про work & life balance», яку ініціювали партнери та друзі Yakaboo Publishing – консалтингова група One Philosophy.
Серед спікерів були:
- Наталія Попович, засновниця консалтингової групи One Philosophy та перекладачка книги «Одне життя».
- Софія Опацька, декан-засновниця та голова наглядової ради Lviv Business School (LvBS), проректорка з науково-педагогічної роботи Українського католицького університеут UCuniversity
- Віктор Лях, президент Фонду «Східна Європа».
- Олеся Жулинська, експертка зі стратегічних і корпоративних комунікацій, репутаційного менеджменту та сталого розвитку.
Публікуємо кілька цікавих думок, які були озвучені під час розмови.

Наталія Попович, засновниця консалтингової групи One Philosophy та перекладачка книги «Одне життя»
- «Ми вже бачимо готовність великий компаній і бізнесів орієнтуватися не тільки на цифрові показники і прибуток, а на те, якою ціною цей прибуток здобувається».
- «Людині необхідно зупинятися і перезапитувати себе: хто я є. У більшості біографій видатних людей ми читаємо, що вони були успішними засновниками бізнесу, чи науковцями, чи письменниками, але дуже рідко – про інші ролі тих людей: мати, сестра, подруга тощо. Розуміння ким ми є – це постійний процес і він триває протягом всього життя людини».

Софія Опацька, декан-засновниця та голова наглядової ради Lviv Business School (LvBS)
- «Межі між роботою і приватним життя – не існує, все єдине. Коли я прийняла цей факт, то мені стало набагато простіше і цікавіше».
- «Часто у житті ми використовуємо протиставлення або-або – робота або життя, наприклад. Звісно, у прийнятті принципових рішень воно є логічним. Проте, коли ми говоримо про вибір якості життя, ми маємо використовувати і-і».

Віктор Лях, президент Фонду «Східна Європа»
- «Одне життя» – книжка про цілісність людини, яку не можна розділити. Навпаки, у ній наголошується на багатовимірності особистості: хто ти як людина і визначає тебе»
- «В гонитві за постійним провадженням великої кількості ініціатив, потрібно зупинятися, виділяти час на рефлексії, подивитися, куди ти рухаєшся і що залишилося позаду. З одного боку, у сучасному житті є великий соціальний пресинг: робити швидше, «на завтра», щоб тебе всі знали як першого, інноватора. Але, з іншого боку, ми втрачаємо змістовність, яка є не тільки людською складовою, а, як справедливо зазначає Мортен Ельбек у книжці, є «економічною складовою». Змістовність життя людини забезпечує соціальний капітал».
- «Можна досягнути певних перемог і результатів, якщо питання змістовності відсунути на другий план. Але у довгостроковій перспективі без розуміння змістовності праці перемог буде все менше і менше».
«Встигнути все неможливо! Мортен слушно відзначає тенденцію про «швидкість як новий ідол». Гнатися за новими пректами, ініціативами, не проводячи аналіз попередньо зробленого, не отримуючи задоволення – схема, яка зіпсує щастя людини».
«Якщо змістовність має економічну складову, вона має стати пріорітетом держави».

Олеся Жулинська, експертка зі стратегічних і корпоративних комунікацій, репутаційного менеджменту та сталого розвитку.
«Нарешті люди почали говорити про те, що для того аби бути щасливими, ми повинні, перш за все, думати про зміст, який несемо у роботі, і яке маємо призначення. Коли людина починає жити змістовно, вона починає абсолютно по-інакшому мислити про свою роботу й розглядати її, як можливість змінити країну на краще».
«work & life balance» є однією з найнебезпечніших концепцій, бо вона обманом нас намагається переконати, що життя можна розділити. А це неправда, адже не можна розділяти себе, бо наслідком стане когнітивний дисонанс. Сенс нашого життя – віднайти його зміст і призначення. Сучасне суспільство вимагає, щоби людина приносила обов’язкову користь, через що дуже мало людей дивляться в середину й, відповідно, вони готові на великі вчинки».
- «Професійний успіх – це не єдине мірило щастя і успіху загалом. Варто пам’ятати, що успіх для кожного є особистим і кожний повинен його визначати відповідно до своїх внутрішніх критеріїв».
- «Зависокі вимоги заганяють нас й ми перестаємо насолоджуватися життям, забуваємо про те, що нам приносить задоволення. Варто, особисту реалізацію сприймати як насолоду, а поразку – як цінний досвід. Тоді життя буде прекрасним!»