6 книг від Барака Обами, щоб зрозуміти Африку

Загальновідомо, що 44-ий Президент США Барак Обама обожнює читати, і в його бібліотеці легко знайдуться книжки на будь-яку тематику. На своїй сторінці у Facebook політик часто викладає літературні підбірки і пояснює, що цікавого можна винести з тієї чи іншої книги.

Цього тижня Барак Обама здійснює робочу поїздку на африканський контент, де виголосить промову на честь століття з дня народження Нельсона Мандели та проведе зустріч з талановитою молоддю. У зв’язку з цим він вирішив згадати про своїх найулюбленіших африканських письменників, які зображують світ реалістично, глибоко і правдиво, так що читати їх важко, але від того не менш цікаво. Пропонуємо і вам поглянути на добірку африканських письменників, про яких варто знати.


number-one


Чинуа Ачебе «Things Fall Apart»


17_23_07

Чому Обама рекомендує:

«Справжня класика світової літератури; цей роман описує ситуацію боротьби корінного суспільства з засиллям іноземного впливу, що має різні прояви — від християн-місіонерів до британських колонізаторів. Шедевр, надихнувший не одне покоління письменників в Нігерії, в Африці та й у всьому світі».


number-two


Нгугі Ва Тхіонго «A Grain of Wheat»


Чому Обама рекомендує:

«Хроніка подій, що привели Кенію до незалежності, та захоплююча історія того, як переломні моменти історії відображаються на житті та відносинах окремих людей».


number-three


Нельсон Мандела «Довгий шлях до свободи»


Чому Обама рекомендує:

«Життя Мандели було однією з найяскравіших віх ХХ століття. Ці епохальні мемуари описують його життєвий шлях від невеличкого містечка до років революційної діяльності, тривалого ув’язнення і врешті-решт до його становлення як президента, що об’єднав країну, як лідера, як міжнародного кумира. Ця книга є обов’язковою для прочитання усім, хто хоче зрозуміти історію — а потім піти і почати її творити».

17_24_07

number-four


Чімаманда Нґозі Адічі «Американха»


17_25_07

Чому Обама рекомендує:

«Історія від одного з найкращих сучасних письменників про двох нігерійців, що намагаються влаштувати своє життя в США та Великобританії, підіймає універсальні питання расової ідентичності і почуття належності, досвіду проживання африканської діаспори закордоном та пошуку власної індивідуальності і домівки».


number-five


Гішам Матар «The Return»


Чому Обама рекомендує:

«Прекрасно написані мемуари, де майстерно поєднано акуратний екскурс в історію Лівії та ретельне авторське розслідування у пошуках свого батька, що зник у в’язниці в часи правління Каддафі».


number-six


Бен Роудз «The World As It Is»


Чому Обама рекомендує:

«Так, у Бена в жилах не тече африканська кров. Та мало хто ще може поглянути на світ моїми очима так, як він. Бен — один з небагатьох, хто залишився зі мною з моменту мого першого президентського терміну. Його мемуари є одним із найбільш осмислених свідчень того, який підхід ми мали до зовнішньої політики, і однією з найзахопливіших історій про те, як це в дійсності — впродовж 8 років служити американському народові у Білому домі».Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

9 thoughts on “6 книг від Барака Обами, щоб зрозуміти Африку

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

Залишити відповідь