Що найчастіше читають учасники челенджу на Goodreads, читацькі поради від Обами — та інші новини тижня книжкового світу

Розповідаємо про тижневі цікавинки в світі книг.

 • Шошана Зубоф. The Age of Surveillance Capitalism: The Fight for a Human Future at the New Frontier of Power — книга про новий тип капіталізму, створений технічними корпораціями
 • Вільям Делраймпл. The Anarchy: The Relentless Rise of the East India Company — історична книжка про Британську Ост-Індійську компанію, яка вийшла з-під контролю.
 • Кейсі Сеп. Furious Hours: Murder, Fraud and the Last Trial of Harper Lee — письменниця Гарпер Лі проводила справжні дослідження злочинів, але одне з них так і не змогла втілити на папері. Її робочі замітки знайшла й опублікувала Кейсі Сеп. 
 • Бернардін Еварісто. Girl, Woman, Other — книга лауреатки Букерівської премії 2019.
 • Девід Троєр. Heartbeat of Wounded Knee: Native America from 1890 to the Present  — історія корінних народів США.
 • Дженні Оделл. How to Do Nothing: Resisting the Attention Economy — авторка книги ставить собі питання: що є в сучасному світі продуктивністю та чому ми забороняємо собі залишатися людьми.
 • Валеріа Луїзеллі. Lost Children Archive —  Роман про кризу на кордоні Мексики та США, депортації та міграцію. Сім’я подорожує по США, слідкуючи паралельно за новинами про кризу. Однак розлад намічається не лише між двома країнами, а й між самим подружжям.
 • Браян Вашинґтон. Lot: Stories — юнак намагається знайти своє місце в округу Г’юстон (США). Книжка порушує соціальні питання та тему ідентичності. 
 • Саллі Руні. Normal People — книга про стосунки між людьми, яких постійно тягне один до одного, однак вони продовжують спілкуватися з іншими і відкрито не виказують своїх симпатій.
 • Адам Джонсон. The Orphan Master’s Son — хлопчика-сироту відібрали служити шпигуном в Північній Кореї. Про що він думає? Яка його доля? Чи врятує свою кохану від лап смерті? 
 • Сара М. Брум. The Yellow House — мемуари про життя в одному маленькому будиночку, в якому тісниться сім’я з 13 дітьми; про Б-гом забитий район в США, про який складали легенди, та про місце, куди після урагану Катріна вже не можна повернутися
 • Патрік Р.Кіффі. Say Nothing: A True Story of Murder and Memory in Northern Ireland — тероризм у Північній Ірландії 70-их зображено в цій книзі крізь призму особистих травм
 • Альберт Вудфокс. Solitary — Історія чоловіка, який понад 40 років відсидів в одиночній камері за злочин, якого не скоював.
 • Бен Лернер. The Topeka School — гумористична історія про юнака, який постійно втрапляє в комічні ситуації. Наприклад, залазить вночі через вікно у будинок своєї дівчини — і, виявляється, плутає домівки.
 • Джиа Толентіно. Trick Mirror — есеї про сучасну культуру та роль у ній самообману.
 • Сьюзан Чой. Trust Exercise — історія про подружжя, в якому партнери походять з сімей з різним достатком, та негаразди їхнього спільного життя.
 • Джесс Волтер. We live in Water — збірка скаркастичних оповідань про власні пошуки себе: крізь розчарування, залежності та провали.

Видання BookMarks зробило незвичну добірку 2019 року: найбільш розгромних книжкових рецензій

BookMarks розповів про найбільш їдкі, саркастичні та в цілому негативні рецензії на книжки у 2019 році. 

Наприклад, в цій рецензії на новий роман від авторки «50 відтінків сірого»  Е.Л.Джеймс The Mister рецензентка з видання The Atlantic зазначає: «The Mister — не просто поганий роман. Він поганий настільки, що змушує сам часопростір сколихнутися, трошки, в міру того, як слова на сторінці переміщуються в калейдоскопі повторень та прихованої між рядків реклами…». Про новий роман The Cockroach Ієна Мак’юена в The New York Times рецензент написав таке: «Це настільки “беззубий” і збляклий текст, що читачі втікатимуть від нього катастрофічно довжелезними караванами». Весь перелік критичних підсумків читайте тут.

Листи Т.С.Еліота до музи вперше покажуть громадськості

1131 лист американського поета, драматурга, Нобелівського лауреата Томаса Стернза Еліота та його музи Емілі Гейл вперше виставлять на огляд громадськості. Листи зберігалися в запломбованих ящиках і, за заповітом Емілі Гейл, могли бути оприлюднені лише через 60 років після смерті того з них двох із Томасом, хто помре пізніше. Він помер у 1965 році, вона — у 1969. Історія листування, яке тривало з 1930 до 1956 року, вмістилася в 12 коробок. Дослідники зможуть отримати доступ до матеріалів у бібліотеці Принстонського університету. Окрім історії кохання Еліота і Гейл можна буде детальніше дізнатися про читацькі й письменницькі вподобання автора, його думку про тодішні тенденції. Для англомовних дослідників літератури роль оприлюднення цих листів вже порівнюють з масштабним рок-концертом.

Названо книжки, які найчастіше читали учасники челенджу від Goodreads

Читацький челендж Goodreads, в якому взяли участь 4,3 млн користувачів сервісу у 2019, назвав книжки, які найчастіше читали учасники. Суть челенджу полягає в тому, що в січні користувачі зобов’язуються прочитати певну кількість книжок, які думають, що осилять, а потім, завдяки залишеним на книжки рецензіям, їм зараховуються ці книги в омріяну цифру. Отже, які книжки в рамках цього читацького змагання читали найбільше:

У розділі Історичні романи:

У розділі Сучасна художня література:

У розділі Містика і трилери:

У розділі Класика:

У розділі Нон-фікшн:

23 thoughts on “Що найчастіше читають учасники челенджу на Goodreads, читацькі поради від Обами — та інші новини тижня книжкового світу

  Залишити відповідь