Перші дні 2019 року принесли нам немало цікавого. За традицією, пропонуємо книжкові новини, на які варто звернути увагу.
Барак Обама опублікував список книжок, які він рекомендує
Екс-президент США Барак Обама на своїй офіційній сторінці в instagram розповів про книги, які йому сподобалися в 2018 році та які він рекомендує до прочитання. Серед названих — «Becoming» Мішель Обами, «Американха» Чімаманди Нґозі Адічі, «Things Fall Apart» Чинуа Ачебе, «Довгий шлях до свободи» Нельсона Мандели.
Мішель Уельбек видав нову книгу — її надрукували тиражем у 350 тисяч
Уельбек — доволі скандальний автор, не так давно він назвав Трампа «найкращим американським президентом» та оголосив підтримку такому явищу як Брексит. Його нова книга Serotonin — про чоловіка середнього віку, який страждає від депресії та вживає антидепресанти. Вони підвищують рівень серотоніну, але від цього страждає лібідо головного героя. Особиста трагедія розгортається на тлі більш масштабної, якою Уельбек вважає глобалізацію.
Видання National Geographic назвало найкрасивіший книжковий магазин у світі
Аргентинський книжковий магазин Ateneo Grand Splendid розташовується в колишній будівлі театру. У 1919 році тут танцювали запальне танго, тепер же — велично стоять книжкові полички.
Марі Кондо закликала позбуватися від непотрібних книжок — медіа відреагували критично
Епізод програми про прибирання з письменницею, авторкою книги «Викинь мотлох із життя» Марі Кондо спричинив обговорення в медіа щодо того, чи варто позбавлятися від книг, які вже прочитав. Особливо всіх вразив момент, коли письменниця зазначила, що залишати варто лише ті книги, які особливо близькі серцю, назвавши цифру «не більше 30». З Марі не погодилися більшість медіа, розпочавши широкомасштабну дискусію про те, що книги, все ж, не варто прирівнювати до одягу чи колекції милих дрібничок.
Щоб заохотити дітей до читання школа в США прикрасила коридори гігантськими обкладинками книг
Коли учні школи в штаті Іллінойс повернулися з зимових канікул, на них очікували величезні книжки, немов розкидані по коридорах.
Побачивши таке незвичне оформлення у соцмережах, інші викладачі надихнулися і виклали свої варіанти. Наприклад, оформлення шафок у вигляді корінців серії «Гаррі Поттера», «Голодних ігор» чи «Гобіта».
9 thoughts on “Чому не варто позбуватися книжок: 5 книжкових новин тижня”