Розповідаємо про найцікавіші відкриття цього книжкового тижня: нові незвичні книги, акції та премії.
NASA створили книгу зі знімками географічних об'єктів з космосу
Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) видало книгу під назвою Earth («Земля»), в якій налічується 168 сторінок з фотографіями Землі, відзнятими з супутника. «Ця книга є результатом взаємодії науки й мистецтва», — зазначається на сайті проекту. — «Ми обрали ці зображення тому, що вони надихають. У них розповідається історія планети, якій вже понад 4,5 млрд років і на якій завжди можна побачити щось новеньке… Вони показують: що б не вигадала людська уява, що б не створив митець, мало що зрівняється за фантастичністю та захопливістю з тим, яким вже є наш світ».
Книга коштує $53 (майже $75 для покупців поза межами США), але також має і безкоштовну електронну версію, яку можна переглянути тут.
В Україні видали перформативну книгу про Майдан
Митець Всеволод Ковтун видав арт-книгу з елементами перформансу до п’ятої річниці Майдану — «ВІДЛІК». Вона вийшла в обсязі у всього 22 примірники в українській поліграфії.
«Світлини – демонстративне відсторонення автора, рух у напрямку, я б сказав, скануючої камери «Сталкера». Водночас книга – з перформанс-складовою, що витікає з прямого бажання залучити читача не лише до спостереження», — зазначає Всеволод на своїй сторінці у Facebook. Сторінки з фотокартками з окупованих міст у книзі не закріплено, тому під час перегляду вони буквально випадають з неї.
Всеволод — автор вже відомого проекту «УКР.ИТТЯ», присвяченому бомбосховищам України.
В італійській книгарні дітям дають книги за пластикові пляшки та бляшанки
В рамках ініціативи NON Rifiutiamoci в Італії книгарня Ex Libris Cafe організувала систему «підвішених книг» — волонтери надають книгарні книги, які власники потім віддають дітям до 14 років за кожні 2 принесені одиниці для переробки (1 пластикова пляшка + 1 бляшанка). Таким чином книгарня дбає про екологічність, а також залучає дітей до читання.
Письменник Джош Баррі 9 років писав книгу, друкуючи за допомогою носа
Служба BBC опублікувала відео про Джоша Баррі — письменника з церебральним паралічем, якому довелося 9 років писати свою книгу, набираючи на клавіатурі носом, бо інші кінцівки в нього паралізовані. Його книга Adapted — автобіографія про пошук себе та подолання страхів. За ці 9 років у житті Джоша багато що змінилося — зокрема він став журналістом, має свій розважальний сайт з інтерв’ю та репортажами, веде активний спосіб життя. Своєю книгою автор хоче підвищити увагу до людей, які мають ту саму хворобу, що й він.
5 книг українських авторів номіновано на премію «Ангелус»
На здобуття Літературної нагороди Центральної Європи «Ангелус» 2019 номіновано 105 книг, з яких 5 — польські переклади творів українських авторів.
Книги у списку:
- Катерина Бабкіна – «Соня»
- Олександр Бойченко – «Ваші, наші та інші»
- Юрій Винничук – «Танго смерті»
- Андрій Любка – «Кімната для печалі»
- Петро Яценко – «Львівська сага»
«Ангелус» — літературна відзнака, яку вручають щороку з 2006 за найкращу прозову книгу, опубліковану польською.
10 thoughts on “Книга-перформанс, історії в обмін на сміття та видання від NASA: книжкові новини тижня”