Розповідаємо про головні новини тижня книжкового світу.
We've been doing amazing author events @CocteauCinema since we reopened. Dozens of terrific, award-winning writers have appeared at the JCC to speak, read, and sign their books...and now all those books are all available in a bookstore here in Santa Fe: https://t.co/WXM7GNIUPn pic.twitter.com/buiVjoECdH
— George RR Martin (@GRRMspeaking) December 14, 2019
Автор «Гри престолів» відкрив свою книгарню
Джордж Р. Р.Мартін відкрив книгарню Beastly Books в місті Санта-Фе (штат Нью-Мексико, США). Приміщення відкрилося навпроти кінотеатру Jean Cocteau Cinema, який письменник теж придбав у 2013 році. Письменник так пояснив необхідність у відкритті книгарні: «Десятки вражаючих відзначених винагородами, популярних письменників приходили в кінотеатр, щоб виступити, провести читання чи підписати свої книжки… Автори наукової фантастики, детективних розповідей, історичної літератури, романтичної прози, трилерів, масової літератури, книг для молоді, нон-фікшну тощо та журналісти… Цей список може тривати нескінченно. І всі ці люди підписували для нас книжки. Та було проблемою, що в холі кінотеатру було замало місця, щоб ці книжки з автографами потім представляти. Саме через це ми й відкрили книгарню прямо навпроти кінотеатру».
Оголошено найкращу українську дитячу літературу 2019 року
Проєкт «BaraBooka. Простір української дитячої книги» оголосив найкращі українські дитячі та підліткові видання 2019 року.
Переможцями стали:
- Дебют року у прозі: Таня Поставна, «Коли я була лисицею», іл. Марія Фоя (Віват)
- Поетична книжка року: Катерина Міхаліцина, «Дмухавка та інші пухнасті вірші», іл. Юлія Пилипчатіна (ВСЛ)
- Книжка-картинка року: Галина Малик (текст), Грася Олійко (ілюстрації), «Піратський маршрут» (ВСЛ)
- Перша книжка малюка: Світлана Дідух-Романенко (текст), Марина Кізілова (ілюстрації), «Раз, два, спи… Перша сонна лічилка» (Моя книжкова полиця)
- Книжка року на вік 9+: Настя Мельниченко, «Що знаходять в Хрулях», іл. Олена Мишанська (Теза)
- Підліткова книжка року: Валентина Захабура, «Лепрекони» (ВСЛ)
- Пізнавальна книжка року: Юля Смаль, «Лесеві історії. Експериментуй і дізнавайся», іл. Наталія Олійник (ВСЛ)
- Пізнавальна книжка року: Юлія Ярмоленко, «Малечі про інтимні речі», іл. Мар’яна Гілевич (Талант)
- Пізнавальна книжка року: Леонід Ушкалов, «Сковорода від А до Я», іл. Людмила Стецькович, Володимир Стецькович (ВСЛ)
- Родинна книжка року: Світлана Ройз, «Я сьогодні йду в садок», іл. Інна Черняк (#книголав)
- Соціальна книжка року: Надія Степула, «Петрик і фонтани», іл. Ольга Селищева (Основи)
- Вибір читачів: Наталка Біда, Антоніна Оксанич, Олександра Сидорченко, «Спілкування з дитиною в малюнках» (ГО «Батьківська спілка»)
Деякі книги також отримали спецвідзнаки:
- Спецвідзнака «За найкращу серію книжок для дітей»: Серія «Цікава Україна» (Крокус)
- Спецвідзнака «За збірку авторських казок»: «Фонтан казок. Сучасні українські казки» (Фонтан казок)
- Спецвідзнака «Мультимедійне видання року»: Жак Жаб’є (текст), Наталія Кудляк (ілюстрації) «Людина-восьминіжка» (Маміно)
- Спецвідзнака «За промоцію дитячого читання»: Олександра Коваль (Український інститут книги).
Переклад книги українського письменника потрапив до довгого списку премії від американського PEN
PEN America Literary Awards оголосили довгі списки, серед яких збірка обраних віршів Сергія Жадана What We Live For, What We Die For: Selected Poems, надрукована в Yale University Press у перекладі Вірляни Ткач і Ванди Фіппс. Книга потрапила в номінацію PEN Award for Poetry in Translation, яка вручається за будь-яку поетичну збірку, перекладену з іншої мови англійською. Переможець у цій номінації отримає $3 тис.
Нідерландська бібліотека стала найкращою будівлею у світі у 2019 році
На фестивалі World Architecture Festival, який відбувся в Амстердамі, в одній з найголовніших номінацій «Найкраща будівля року» перемогла нідерландська публічна бібліотека LocHal library. Заклад розташований у колишньому приміщенні заводу з будівництва локомотивів; над ним працювали відразу три архітектурні бюро.
Приміщення висотою в 15 м поділяється на кілька зон, одна з яких — дитяча, де крім книг також представлені розмальовки для розваги юних читачів.
Посмотреть эту публикацию в Instagram2019's World Building Of the Year. Really proud. __ #lochal #buildingoftheyear
Публикация от Asmaa (@asmaainpictures)
Посмотреть эту публикацию в InstagramПубликация от Fanis Avgerinos (@fanisaura)
Посмотреть эту публикацию в InstagramПубликация от Emma Watson (@emmawatson)
Емма Вотсон ховає по всьому Лондону книжки
Акторка Емма Вотсон, яка зіграла роль Герміони у серії фільмів про Гаррі Поттера, промотує читання книжки «Маленькі жінки» Луїзи Мей Олкотт. Емма зіграла роль в екранізації книжки (2019 рік, режисер — Ґрета Ґервіґ) і тепер в рамках участі в масовій кампанії від неприбуткової організації The Book Fairies ховає її примірники у Лондоні біля пам’ятників видатним жінкам. Всього Емма розмістила 122 книжки з наліпками «Прочитай і передай далі», а також заміткою від самої акторки.
У рамках масштабної акції передбачається, що по всьому світу буде заховано 2 тис. примірників в 38 країнах (включно з Німеччиною, Австралією, США, Південною Африкою, Гонконгом).
А також:
- В Шотландії є можливість попрацювати в справжній книгарні, заплативши 400 фунтів за проживання у кімнатці над книгарнею. Приміщення можна зняти на ресурсі airbnb, проєкт називається The Open Book. Робота в книгарні є вибірковою опцією, примушувати ніхто не буде (бо це неоплачувана праця), однак продавцем-консультантом там дозволяють побути, втіливши свої давні мрії. Будівля знаходиться у місті Вігтаун, де при населенні в 1000 людей знаходиться 15 бібліотек.
10 thoughts on “Емма Вотсон ховає книги, а автор «Гри престолів» створив книгарню: новини тижня книжкового світу”