Фільм-концерт Жадана і неопублікований твір Стейнбека: новини тижня книжкового світу

Розповідаємо про найцікавіше, що трапилося у книжковому світі за останній тиждень цього липня.

Знайдено досі не відоме оповідання Стейнбека

Ще не відоме широкому загалу оповідання американського письменника Джона Стейнбека (відомий такими творами як «Про мишей і людей» та «Грона гніву») було знайдене редактором літературного видання Strand. В 1950-их Стейнбек жив у Парижі і вів у відомому Le Figaro колонку «Американець у Парижі». Для колонки він якось написав коротеньку історію Les Puces sympathiques (букв. «Милі блошки») про шеф-кухаря, який в погоні за отриманням відзнаки Michelin вигнав на вулицю свого улюбленця, кота Аполло, і щоб потім помиритися з ним, приготував найсмачнішу страву з надзвичайним ароматом та вийшов з нею в дощ на пошуки друга. 

Історія містить всього 1500 слів; Стейнбек писав ці колонки англійською, і для видання вони перекладалися французькою. Тепер The Strand вперше опублікує англомовну версію оповідання.

 

Популярна читацька ініціатива Soar with Reading розпочала масштабний проект в Нью-Йорку

Американська авіакомпанія JetBlue впровадила у Нью-Йорку ініціативу Soar with Reading. У 5 районах міста в тих місцях, де жителі найменш заможні, відтепер стоятимуть автомати з безкоштовною дитячою літературою. Кожні два тижні автомати поповнюватимуться новими книжками. На проект JetBlue вже закупили книжок на $3,5 млн. 

У Дубліні відкриють Музей ірландської літератури

20 вересня готується до відкриття Музей ірландської літератури (MoLI). Ініціаторами відкриття закладу стала Національна бібліотека Ірландії та  Університетський коледж Дубліна. 

У дворі музею буде розташовано живописний сад, де росте дерево, біля якого Джеймс Джойса фотографувався зі своїми однокурсниками в день випускного. На сайті музею можна отримати доступ до радіостанції, що транслюватиме програми про ірландську літературу. Засновники планують також проводити освітні події з фахівцями у сфері мистецтва та створити літературне кафе.

Знімуть фільм-концерт із Сергієм Жаданом

Проект «роздІловІ» за участі Сергія Жадана, що являє собою перформанс з поєднанням читання віршів, музичного супроводу, шумів та відеоряду, перетвориться на фільм-концерт «роздІловІ наживо». Сергій Жадан вже назвав такий новий формат «комунікативним джазом». Репетиції перед зйомками проходять у Мистецькому Арсеналі і процес створення кінострічки планують завершити в жовтні. Фільм матиме на меті зафіксувати проект у тому вигляді, якій він наразі має.

Щоб розшифрувати стародавні тексти, почали використовувати штучний інтелект

Фахівець Мюнхенського університету Енріке Хіменес почав розшифровувати давні месопотамські тексти, написані клинописом, використовуючи штучний інтелект. Експерти створюють наразі базу даних з понад 15 тисяч шматочків дощечок з текстом, і штучний інтелект дозволить у базі розмістити їх по черзі та допомогти прочитати давні зашифровані послання.

112 thoughts on “Фільм-концерт Жадана і неопублікований твір Стейнбека: новини тижня книжкового світу

    Залишити відповідь