Супергерої з пелюшок: Книги про незвичайних дітей

Вони милі, вони чарівні, іноді лякаючі. Вони допитливі, сильні, хоробрі. Але усі вони – дуже дивні діти. Ми підготували добірку книжок, героями яких є незвичні персонажі дитячого віку.

На околиці міста серед стандартних новобудов стоїть Сірий Будинок, у якому живуть Сфінкс, Сліпий, Лорд, Курець, Шакал Табакі та багато інших. У дітей, що живуть в цій книзі, немає імен, лише клички. Кожен персонаж з першої своєї появи чіпляє за душу, кожен має свою харизму і свою енергетику. Будинок сповнений таємниць і загадок, відповіді на які приховані у минулому та майбутньому.

Мабуть, сучасним дітям Том Сойер та його друзі можуть здатися справжніми диваками. Але їхні пригоди знайдуть відгомін у будь-якій бунтівній душі. Ця книжка залишається цікавою як для дітей, так і для дорослих. У ній піднімаються такі важливі теми, як расові упередження, проблеми батьків і дітей, нерозумність людського натовпу. Ця книжка стане важливою сходинкою для розуміння добра і зла, дружби, відповідальності, свободи. І навчить, що, незалежно від обставин, головне – залишатися порядною людиною.

Ця невелика книжка про маленького хлопчика, який народився… без обличчя. 27 операцій за 10 років життя дали йому якусь подобу звичайної зовнішності й полегшили життя. Прийшов час соціалізуватися. Хлопчик йде у школу. А ви ж знаєте, діти жорстокі…

Книга дуже мила і не акцентує на людський жорстокості. Вона про силу духу і справжню дружбу. Щиро раджу читати її як дітям, так і дорослим.

Книжка про 11-річну дитину, яку, здається, у власній родині ніхто не любить. Вона отримує запрошення у школу, про яку не знає ніхто в її світі. Та школа може подарувати родину, дружбу, розуміння.

Аж тут на шляху трапиться таємничий злодій, який зник багато років тому, але досі жахає місцевих, і який, здається, трошки схибленій на цій дитині. Нічого не нагадує? Ви не повірите, але ця книжка зовсім не схожа на Гаррі Поттера! Взагалі дивовижно – з такою зав’язкою написати абсолютно іншу пригоду. Але Джессіці Таунсенд це вдалося!

Головний герой з дитинства слухав розповіді дідуся про неймовірні дива і розглядав чудернацькі фотографії з неймовірними людьми на них. Дівчинка, що літає, дуже сильна жінка, лячні брати-клоуни — дідусь розповідав про них, як про своїх друзів. Звісно, коли Джейкоб виріс, він здогадався, що фото — лише підробка, а розповіді лише казки… Чи все це правда? Можливо, відповідь криється у притулку дивних дітей?

Чудова, зворушлива і дуже тонка історія великих пригод юного героя, який через вроджений розлад аутистичного спектра бачить світ іншим. І попри те, що книжка починається з жорстокості, вона дуже життєстверджувальна. Неможливо не захопитися сміливістю і вірою в майбутнє хлопчика, якого так багато що лякає у повсякденному житті.

Досить незвична історія для жанру підліткового фентезі. Вона підіймає глибокі проблеми соціальної нерівності, розмірковує над тим, що формує людину і ким би ми стали без того виховання, яке отримали. А також торкається деяких політичних проблем і їх рішень.

І, головне, у своїй суті є доволі феміністичною, адже тут йдеться про сильних жінок і сильні, хоч не завжди правильні, рішення, поряд з якими – рефлексуючі чоловіки, які не можуть визначитись, на який бік стати.

Мері Леннокс виросла у таємничій і невідомій Індії. Вона звикла спілкуватись зі слугами, а не з однолітками. Вона не знала материнської любові. Все це зробило Мері дуже дивною дівчинкою. 

Колін теж дивний хлопчик, його дитинство пройшло у зачиненій кімнаті. Все життя він вважав, що смертельно хворий, і очікував на смерть.

Ця парочка зустрінеться і врятує один одного від самотності і злоби на весь світ. Вони подарують друге життя таємному саду і принесуть радість у старий похмурий дім.

Аліса — одна з найдивніших дівчаток у світовій літературі. Ну хто ще кинеться у невідому нору за білим кроликом, спокійно відреагує на раптову зміну свого зросту, як ні в чому не бувало буде розмовляти з великою гусінню і головою Чеширського кота, грати у крикет за допомогою фламінго? Ви, наприклад, змогли б так?

Анна Дудко
Фотограф yakaboo.ua. Завзятий книголюб. Коли усі дітлахи мріяли бути космонавтами, лікарями, пожежниками, бажала бути продавцем у книгарні
https://www.facebook.com/profile.php?id=100001472294686

6 thoughts on “Супергерої з пелюшок: Книги про незвичайних дітей

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

  4. 349675 459046I discovered your blog post internet web site on the search engines and appearance several of your early posts. Always maintain the top notch operate. I additional the Feed to my MSN News Reader. Seeking forward to reading much a lot more on your part down the line! 902249

Залишити відповідь