Книга рецептів з роману «Фелікс Австрія» та інші новини тижня книжкового світу

Розповідаємо найцікавіші події тижня у книжковому світі.

Найкраща американська література 2019: В США назвали лауреатів National Book Awards

Щорічно в США проводиться нагородження премії National Book Awards за різними номінаціями. У 2019 році 20 грудня премії вручались вже в 70-ий раз. Лауреатами стали:

  • в номінації «Художня література»: Сьюзан Чой за книгу Trust Exercise (історія про подружжя, в якому партнери походять з сімей з різним достатком, та негаразди їхнього спільного життя)
  • в номінації «Нон-фікшн»: Сара Брум The Yellow House (мемуари про життя в одному маленькому будиночку, в якому тісниться сім’я з 13 дітьми; про Б-гом забитий район в США, про який складали легенди, та про місце, куди після урагану Катріна вже не можна повернутися)
  • в номінації «Поезія»: Артур Цзе зі збіркою Sight Lines
  • в номінації «Перекладна література»: Ласло Краснагоркаї Baron Wenckheim’s Homecoming у перекладі Оттілі Малзета 
  • в номінації «Література для молоді»: Мартін Сендлер 1919: The Year That Changed America
На премію було подано 1712 заявок.

За мотивами роману «Фелікс Австрія» випустять кулінарний записник

За мотивами бестселеру Софії Андрухович «Фелікс Австрія» та його екранізації «Віддана» випустять кулінарний записник «Галицькі смаколики» з традиційними стравами Галичини ХІХ-ХХ ст. «Карасі на єврейський манер», «Рогалики», «Грибівка з пенцаком», «Мізерія», «Різдвяний борщ з крепликами», «Налисники» — ось лише деякі з рецептів, що увійдуть до видання і якими поділилася відома кулінарна блогерка пані Стефа (дослідниця галицької кухні Маріанна Душар). Книга буде оздоблена фото з фільму, на яких видно наїдки і смаколики. 

Лише один день в кінотеатрах України покажуть фільм «Розділові Наживо» з Сергієм Жаданом

Лише 11 грудня в кінотеатрах можна буде побачити фільм-концерт «Розділові Наживо», екранізацію мультидисциплінарного проєкту «роздІловІ», в якому беруть участь Сергій Жадан, Оля Михайлюк, Олексій Ворсоба, Томаш Сікора та Сергій Пілявець. У фільмі знято останній виступ учасників проєкту в Києві; більше в такому складі і форматі команда не працюватиме. Проєкт «роздІловІ» являв собою перформанс, що об’єднував вірші, музику та відеоряд. 

Американський актор придбав улюблену книгарню, яка була на межі закриття

Лін-Мануель Міранда, актор, відомий грою у бродвейському мюзиклі «Гамільтон» та у фільмі «Мері Поппінс повертається», придбав у Нью-Йорку книгарню, що була на межі закриття. Книгарня The Drama Book Shop, яка спеціалізується на продажу книг про театр, акторське ремесло, музику тощо мала закриватися через неспроможність 84-річної власниці сплачувати за оренду. 

Книгарня працює з 1917 року. Актор зізнається, що це місце надихнуло його в підлітковому віці стати актором — а згодом і допомогло розпочати кар’єру, тому він і врятував його від закриття. Тепер Міранда офіційно є власником закладу. 

10 thoughts on “Книга рецептів з роману «Фелікс Австрія» та інші новини тижня книжкового світу

    Залишити відповідь