Нові книжки ваших улюблених авторів: підказки для бінґо

19-й пункт весняного бінґо від Yakaboo ставить перед учасниками завдання прочитати книжку улюбленого автора. На щастя, українські видавництва з початку року не припиняють тішити читачів цікавими й красивими новинками. У нашій сьогоднішній добірці — 9 різнопланових прозових книжок від авторів бестселерів.

Мало є авторів, яких у світі люблять так, як неперевершену королеву класичного детективу Аґату Крісті. Ця англійська письменниця написала понад 60 романів, яких лише в оригіналі — англійською мовою — продано вже мільярд. Навіть ті, хто не читав її книжок, напевне бачив екранізації блискучих розслідувань бельгійця-гурмана Еркюля Пуаро чи бабусі-розумаки міс Марпл.

Проте на сторінках її найновішого перекладу українською ви не зустрінете цих героїв. «Останній сеанс» — це збірка химерних оповідань, і аж ніяк не детектив. До книжки увійшло 20 історій про надприродне в найширшому розумінні цього поняття. Привиди, пророче люстро, душі, медіуми, боги та Гончак Смерті, — ось лише кілька персонажів цієї збірки. Може, саме зараз варто познайомитися з інакшою Аґатою Крісті?

«Квіткову серію» романів британських авторок від «КСД» продовжив дебютний твір наймолодшої з сестер Бронте Енн. Роман розповідає про життя дівчини на ім’я Агнес, родина якої раптом втратила статки. Тож нашій героїні конче потрібна робота, а в XIX столітті варіантів у жінок її класу було небагато. Агнес влаштовується гувернанткою в заможну родину.

Вона щиро вірить у те, що виховувати дітей — її покликання. Проте двійко жорстоких дітлахів Блумфілдів змушують її в цьому засумніватися. Агнес звільняють. Виховання чотирьох дітей її наступних роботодавців — теж непростих — вдається дівчині краще. Саме завдяки роботі в Мерреїв Агнес знайомиться зі священиком Уестоном, який збурює у ній найніжніші почуття. Та згодом через трагічні обставини Агнес змушена повертатися додому, так і не дізнавшись, чи вони взаємні. Звісно ж, на читачів роману чекає хепі-енд. А це те, що треба в ці нервові карантинні дні, правда ж?

Після 40 років блискучої кар’єри, нині кожен роман короля жахів стає бестселером. Але пише він не лише романи: в статтях і лекціях про доробок Стівена Кінга нерідко лунає думка, що деякі його коротші твори — оповідання та повісті — особливо вражають своєю майстерністю. Армія шанувальників письменника точно знає збірку його оповідань «Коли впаде темрява»— щойно вийшло її перевидання українською. До книжки, вперше виданої в 2008 році, увійшло 13 оповідань зі спільним знаменником — містикою. Одне з них присвячене тому, що таке сни, інше — одвічному питанню, чи є життя після смерті. В ще одному Стівен Кінг переосмислює «користь» від бігу, а іншому — небезпеку телефонних дзвінків…

Книжка «Коли впаде темрява» — хороша можливість познайомитися з різноплановою короткою прозою легендарного американського письменника, тим паче, що далі знайомство можна продовжити «Серцями в Атлантиді» чи «Чотирма сезонами».

Вже четвертий роман Кадзуо Ішіґуро — британського письменника японського походження, лауреата Нобелівської премії з літератури 2017 року вийшов українською. «Художник хиткого світу» — це історія митця Оно Масудзі, який втратив в Другій світовій війні дружину та сина. Тепер він — колись знаменитість, художник, який мав своїх учнів та послідовників, не малює. А лиш повсякчас повертається думками в роки своєї молодості, блукаючи ними, мов парками, і згадуючи окремі епізоди. Але сьогодення кличе до себе: Оно потрібно видати доньку заміж. А для цього необхідно зректися минулого, в якому так важко зрозуміти, де межа між зрадою та відданістю. Центральною темою роману є пам’ять — індивідуальна та колективна. Автор порушує питання, чи можна її позбутися чи хоч якось відкоригувати, й якою є відповідальність митця в історії. Цей роман 1986 року — глибока й медитативна проза, і, як завжди в Ішіґуро, добрий ґрунт для розмірковування читача.

Вийшов друком другий роман циклу «Варта» з серії «Дискосвіт» справжнього чарівника британської літератури Террі Пратчетта, який має безліч фанів по всьому світу. У книжці «Озброєні» розповідається про чергову кризу Нічної сторожі. Триває пошук новобраців: до лав варти прийняли гнома, троля та жінку! Капітан Ваймз вирішив зосередитися на особистому житті, тож його підлеглі гостро потребують нового керівника. А тим часом в Анк-Морпорку одне за одним стаються геть незвичайні убивства, скоєні загадковою зброєю. А ще назріває черговий державний переворот. Читачі «Озброєних» дізнаються, як впораються з цими викликами працьовитий капрал Морква і компанія.

Нерідко поціновувачі творчості Пратчетта радять починати своє знайомство з ним з цього циклу: адже це навправду захопливі детективи, сповнені фірмового гумору письменника. Вони дозволяють втекти від реальності й водночас замислитися про деякі суспільні проблеми. Цикл розпочинається романом «Варта! Варта!», і, до речі, незабаром буде екранізований. За це взялися «BBC Studios» і компанія «Narrativia», яку створив сам Террі Пратчетт.

Головним героєм цього роману американського прозаїка Курта Воннеґута став відомий читачам і з інших його творів Кілґор Траут. На конґресі наукової фантастики цей навдивовижу плідний письменник знайомиться з бізнесменом Двейном Гувером — і, звісно ж, починаються пригоди. Однак, як завжди це буває в книжках Воннеґута, сюжет — це тільки вершина айсберга. Важливіші спостереження автора про світ, в якому ми живемо, і його численні в «баги», які можуть призводити до страшних трагедій. А ще бачення письменником людської природи — її прекрасних і потворних проявів, про які Воннеґут пише він не лише з по-справжньому гострою сатирою, а й дуже афористично. Романи цього автора цікаві ще й тим, що у них він розповідає факти зі свого життя, і пише дуже просто. Мабуть, саме завдяки такому фірмовому стилю він став добрим друзякою читачів із різних країн світу.

Цікаво, що «Вавилонська бібліотека» видала «Сніданок чемпіонів» у справді креативному оформленні. Роман має тверду дзеркальну обкладинку без написів, а в комплекті йдуть наліпки для індивідуального оформлення книжки.

В українському перекладі вийшла вже четверта частина детективної серії «мами Гаррі Поттера» Джоан Ролінґ, яку вона пише під псевдонімом Роберта Ґалбрейта. В «Убивчому білому» приватні детективи Корморан Страйк та Робін Елакот беруться одразу за дві справи, які напозір не пов’язані. Одна стосується плутаних спогадів похорону, баченого в дитинстві божевільним хлопцем Біллі, а друга — шантажу міністра культури Об’єднаного королівства Джаспера Чизвела. Утім виявляється, що родина першого працювала на другого, а злочин, який погрожує розкрити шантажист, стосується їх усіх.

Для розслідування Робін доводиться вдавати з себе стажерку в парламенті — тому й читачі «побувають» в будівлі з баштою Біг Бен. А Страйку — мітингаря-противника Олімпіади-2014. Ця справа змусить їх уночі копати в лісових хащах, ходити на світські заходи за участі королівської родини й «вписки» неформалів… І, звісно ж, знову наражати свої життя на небезпеку. А ще — розбиратися в почуттях до своїх колишніх половинок і одне одного. В «Убивчому білому», як і в попередніх романах серії, стосунки детективів турбують читачів не менше, ніж розслідування злочинів.

Джоан Ролінґ уже здала видавництву рукопис п’ятого роману. Він називатиметься «Проблемна кров» (Troubled Blood) і вийде в Британії наприкінці вересня. Поки чекаємо перекладу — саме час подивитися міні-серіал «Strike» від BBC за першим трьома частинами цієї серії.

У романі «Розшифровка» британська авторка повертається до подій Другої світової війни, про яку йшлося й в її попередніх книжках «Життя за життям», «Руїни Бога» та «За лаштунками в музеї». Головна героїня цієї історії Джульєтта Армстронґ у 18 років волею випадку потрапила на роботу в контррозвідку МІ-5. Розшифровуючи розмови британських колег і фашистських прибічників (деякі приклади розшифровок навіть представлені в книжці), вона дізнається про державні таємниці й злочини.

Коли війна лишається позаду, страшні спогади частково відступають і виглядає на те, що життя Джульєтти налагоджується. Тепер вона працює в BBC. Але згодом виявляється, що її минуле не можна перегорнути, як сторінку книжки: за деякі дії в юності героїні доводиться сплатити свою ціну. Як і згадані вище романи Кейт Аткінсон, цей сповнений психологізму: авторка показує, якими понівеченими стають люди, переживши таке потрясіння, як війна.

Новинка від авторки романтичних бестселерів Джоджо Мойєс переносить читачів в провінційне містечко американського штату Кентуккі в 1930-ті роки. Вони знайомляться з тамтешніми реаліями разом із головною героїнею Еліс — молодою англійкою, яка щойно вийшла заміж за красеня-американця й переїхала на його батьківщину. Однак вона геть не так уявляла своє нове життя: не зі свекром за тонкою стінкою спальні, нудними гостинами сусідів і численними претензіями до її поведінки. Еліс рятує улюблена робота в кінній бібліотеці. Тепер більшість її днів минає в подорожах горами й долинами: вона та ще троє жінок розвозять книжки родинам, які живуть далеко від цивілізації і нерідко бідують. У місті ж усе все крутиться довкола шахти, керівник якої думає лиш про власне збагачення, а не життя та здоров’я людей. Це, разом з доленосним рішенням Еліс, призводить до головного конфлікту роману, який тримає читача в напрузі.

«Подаруй мені зірку» — це книжка про дружбу, любов та силу жіноцтва в боротьбі за справедливість. Цей роман, присвячений усім бібліотекаркам світу, як і кожна добра романтична комедія, забезпечить читачу затишний вечір.

Катерина Толокольнікова
Київська журналістка, книголюбка та авторка блогу про читання What are you reading?. Для свого блогу запитую у незнайомців із книгами у руках, що саме вони читають і які враження у них викликає книжка. Обожнюю подорожувати по Україні та світу. Тому й героїв блогу знаходжу в різних містах та країнах.
http://what-are-u-reading.blogspot.com

17 thoughts on “Нові книжки ваших улюблених авторів: підказки для бінґо

 1. Howdy, i read your blog occasionally and i own a similar one and
  i was just curious if you get a lot of spam comments?
  If so how do you protect against it, any plugin or anything you
  can advise? I get so much lately it’s driving me crazy so any support is very much appreciated.

 2. Hi there! I could have sworn I’ve been to this blog before but after browsing through a few of the
  articles I realized it’s new to me. Nonetheless, I’m certainly pleased I
  found it and I’ll be bookmarking it and checking back frequently!

 3. An impressive share! I have just forwarded this onto a coworker
  who was doing a little homework on this. And he
  actually bought me breakfast simply because I stumbled upon it for him…
  lol. So let me reword this…. Thanks for the meal!!
  But yeah, thanks for spending some time to discuss this matter here
  on your website. games ps4 185413490784 games ps4

 4. hi!,I like your writing very so much! share we keep up a correspondence
  extra about your article on AOL? I require an expert in this space to unravel my problem.
  Maybe that is you! Looking ahead to peer you.

 5. My brother recommended I might like this blog.
  He was entirely right. This post truly made my day.
  You can not imagine simply how much time I had
  spent for this information! Thanks!

 6. An impressive share! I’ve just forwarded this onto a colleague who had been conducting a little homework on this.
  And he actually ordered me breakfast simply because I discovered it
  for him… lol. So let me reword this…. Thank YOU for the meal!!
  But yeah, thanks for spending some time to discuss this subject here on your website.

 7. I got this site from my pal who informed me on the topic of this web page and at the moment this time I am visiting this web site and reading very informative posts at
  this place. asmr 0mniartist

Залишити відповідь