Найкращі українські трилери року. Суб’єктивний топ трилероїда

Кожною п’ятою прочитаною книгою у 2018 році у мене був трилер, а це, зачекайте, трохи більше тридцяти. Приємно, що нарешті вагоме місце серед них посіли книжки українських авторів, кожна з яких виявилась пристойним чтивом, а деякі — справжніми перлинами.

Психіатр Андрій Левинський перебуває на межі зриву, тому друг-кардіолог примусово відправляє його у відпустку. Чоловік вирушає у Карпати, до хатини, яку йому залишили дід і баба. Але там він не знаходить обіцяного спокою, адже сільський побут тривожить низка страшних злочинів: таємнича смерть війта збурює громаду, та, як виявляється, стає тільки початком великої інтриги, яка зацікавить навіть Інтерпол. А розслідувати злочини будуть психіатр Левинський та його товариш-слідчий Белей.  

Білий Попіл – хутір, де панують забобони і таємниці. Приватний детектив Тарас Білий, якого наймають розслідувати вбивство панночки, стикається з зачиненими дверима, недомовками та натяками, які тільки заплутують його. Злочин оповитий містичною аурою у кращих традиціях гоголівського “Вія”, але ж мусить бути якесь логічне пояснення, його й намагається знайти Тарас Білий. “Білий Попіл” – перший за багато років український детектив у стилі нуар, який безумовно заслуговує на вашу увагу.

У Піщаному зникають люди. Їх не знаходять, але одного разу випадково натрапляють на тіло молодика Євгена – хлопця Яни, з яким дівчина втекла з дому. Мати починає пошуки зниклої доньки, але в поліції до її слів не надто прислухаються, тому вона підключає до справи колишнього міліціонера Вадима Чотара, який має особистий інтерес у розкритті зникнень людей біля Піщаного. Його вабить закинутий пансіонат, який вже давно зажив слави лихого місця. 

Дві паралельні історії, два далеких світи химерно сплітаються у психологічному трилері. Сучасність і початок минулого століття зустрічаються у містечку Ж., щоб стати трагедією для родини Казимири – страшна почвара переслідує єдину доньку. Мара нападає, коли дорослих немає поруч – хто полює на дитину? Тим часом авторка показує іншу сюжетну лінію: приречене кохання служниці і пана. Ці історії якось пов’язані, але яким чином і коли вони перетнуться? 

Вам подобаються трилери, у яких сюжет кілька разів стає з ніг на голову? “Пластилін” — один з таких. Під час святкування дня радіо гине цілий колектив. Колишній колега Віталик Кекс прагне розшукати винуватця і помститись за товаришів. Він робить багато нелогічних кроків, плутається під ногами у поліції і все більше і більше заплутується у розслідуванні. Він свято вірить, що наближається до розгадки, але це черговий вибрик його інтуїції. Кінцівка вас відверто шокує.

Однойменний військовий бойовик став хітом у кіно. Бойове завдання – знайти і затримати крота, ворожого розвідника, який навів сепаратистів – вони знищили всіх, хто їхав у маршрутці до Веселого. Команда Антона Саєнка, яка працює під прикриттям саперів, має вистежити Ходока – одіозну постать у російській армії. Для Антона Саєнка операція стає дуже особистою, адже Веселе – його рідне село, де він знає кожен перелаз, та це не рятує розвідників від зради та смертельної небезпеки. 

Життя Олега Кобзаря вмить змінюється, коли вранці він бачить у своїй квартирі бездиханне тіло і одразу стає підозрюваним номер один. Колишньому поліцейському доводиться ховатись не тільки від колишніх колег, а й від найманців, які прагнуть його вистежити. Щоб позбутись загрози, Кобзареві потрібно самому знайти вбивцю. Йому важко впоратись самотужки, та несподівано він знаходить союзницю – слідчу Віру Холод, яка вірить у невинуватість Кобзаря.

Юна дослідниця Інга їде до Млинника, щоб краще ознайомитись з творчість таємничого етнографа Ґустава Калігуси. Дівчина ще не підозрює, що запрошення від краєзнавців наразить її на величезну небезпеку. Вона мимоволі підпише контракт кров’ю та вже не зможе втекти з провінційного містечка. Фольклорні мотиви, містика та ритуали, і раптом Інга перестає відрізняти реальність та фантасмагорію світу Калігуси. Що такого ховає його кабінет і як з нього вибратись? 

Книжка, яка схожа на гостросюжетний серіал, кожна серія закінчується на найцікавішому моменті. Дітьми Сашко, Антон, Марічка і Катя присягли, що будуть щасливими та не ворогуватимуть, але доросле життя внесло свої корективи. Сашко — тепер Алекс — виїхав з батьком до США і став банкіром. Марічка здобуває достаток вродою. Катя та Антон живуть у громадянському шлюбі. Вони знову зустрічаються через два десятки років. Зламана присяга стає початком кінця для одних, інші ж знаходять своє “все буде добре”.

Бурштинова лихоманка – топова тема у медіа, але літературні твори їй ще не присвячували. Перша спроба влучає одразу в ціль. Сонячний камінь змінює людей, позбавляє людяності, годує все те нице, що ховається у сутінках свідомості. Корумпована система, мафія, яка має з цього зиск, та прості люди, які вибирають незаконний бізнес, щоб годувати сім’ї та сподіватись на краще життя. Місцеві легенди та наївне мистецтво – ось ще одна важлива деталь з бурштину. 

Найсвіжіший роман від майстра технотрилерів. Цього разу Макс Кідрук підготував для нас авіакатастрофу. Він стикає в салоні літака дуже різних пасажирів: українку, яка мріє знову побачитись з чоловіком-атовцем, і росіянина, який згадує кохану, що була на сумнозвісному боїнгу, збитому сепаратистами; футболіста та політика… дітей, які подорожують вперше. Літак злітає і починає тріщати. Вже зовсім скоро він лежатиме підтятим птахом серед гір, а ті, хто вціліє, боротимуться за виживання. 

Новий роман франківського письменника розповідає про загадкову пожежу у будинку коваля. На згарищі знаходять обгоріле тіло. Але це не коваль Борис Циганчук, а невідомий. Поліцейський Артем Нагорняк дізнається, що коваль кількома днями раніше повіз свої роботи до Франції на виставку, куди його запросив знайомий професор. Майору потрібно з’ясувати, хто загинув у вогні? І хто ж цей таємничий професор Вознесенський, обличчя якого ніхто не бачив…

Юлія Дутка
Трилероїд, інтроверт та психоаналітик-аматор. Ви хочете про це поговорити? За фахом - журналіст, та більше тяжію до редагування. Люблю соло-подорожі, важкий метал, м’яке світло, волохатих корів, Скандинавію та бензопили. Мрію попестити ісландських коників та потиснути руку Чакові Поланіку.
http://tarels.blogspot.com/%20

8 thoughts on “Найкращі українські трилери року. Суб’єктивний топ трилероїда

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

Залишити відповідь