Читання на вихідні: готуємось до книжкової зими

Листопад навіває думки про зимову сплячку. Але не піддавайтесь, бо хто спить, той не читає! Ось вам 10 жвавих і динамічних книжок і книженцій, щоб вистояти у протистоянні з ведмежим сонним синдромом. 

«Пацієнт» – класичний приклад скандинавського детектива з моторошними подробицями та трилеровим настроєм. Тут є все, що подобається любителям жахливчиків: закинута психіатрична клініка, одержимий лікар, харизматичні хворі, а ще таємниче зникнення дівчини-красуні. І все це на тлі холодних норвезьких фйордів. Знайти правду і справедливість намагається журналістка в декреті Кайса, якій поза тим доводиться боротись за життя з важкою недугою. 

Вік підвищеного ризику – саме так можна схарактеризувати небезпечний підлітковий період, коли ти вже не зовсім дитина і ще геть не дорослий. Постійна тяга до пригод, перепади настрою, істерики та скандали. Підліткам дуже потрібне розуміння і Джес Шаткін покаже, як зробити крок назустріч, побачити механізм прийняття рішень на межі між ризиком та дурістю, а ще вивчити об’єктивні причини, чому ж так відбувається, чому цей період такий складний навіть для дуже люблячих сімей.

Його називають найвідвертішим коміксом для дорослих. Він саркастичний і безпардонний у своїх пошуках спасіння та проповідування слова Божого через усю Америку. Заради Бога, це – найепічніша подача найбільш традиційної інституції у світі – церкви. Тільки не ставтесь до неї надто серйозно, бо сатира – тільки засіб. Смаковитий переклад без цензури робить цю книжку особливо гурманською. А якщо вам мало графічного роману, то зверніть увагу на однойменний серіал.

Так, ці два томи неможливо осилити за одні вихідні, але до кінця року цілком, тому що гостроязикого прем’єра читати цікаво. Черчилль пише тонко та гармонійно, пересипаючи свої спостереження влучними зауваженнями, багато з яких стали афоризмами. Безпосередній учасник найбільшої кризи ХХ століття, який з висоти свого політичного олімпу бачив більше, розповідає про стратегічну кухню союзників. Мемуари Черчилля – не тільки багатий біографічний матеріал, а й потужний історичний документ.

13 коротких історій від сучасних українських авторів – трепетних та бентежних, спогадів і вигадок. В дитинстві все сприймається по-іншому, тож ця збірка – весела і трохи сумна подорож у минуле з найкращою компанією – улюбленою лялькою. Автори: Iван Андрусяк, Оксана Луцишина, Лариса Денисенко, Людмила Тарангул, Богдана Матіяш, Маріанна Кіяновська, Дзвінка Матіяш, Галина Вдовиченко, Галина Крук, Ірина Савка, Олена Гусейнова, Вікторія Амеліна, Дорж Бату.

Збірка містичних оповідань-учасників конкурсу фентезійних історій «Брама-2017». У цьому томику 27 творів, ретельно відібраних журі з понад 500. Серед авторів і вже відомі, і літератори-початківці, для яких «Багряні ночі» стали друкованим дебютом. Збірка дуже різна, адже авторів не обмежували за тематикою фентезі: тут є і чорні чаклуни, і добрі світлі, і дитячі казкові історії, і навіть епічні полотна з надприродного світу – магія на будь-який смак.

Про свій Vogue розповідає легендарна редакторка та ікона стилю Александра Шульман, яка керувала гламурним часописом у його сотий рік (і 25 років загалом!). Ця книжка – іронічний та щирий залаштунковий репортаж, який показує майстрів своєї справи та невтомних шукачів нового у моді. Життя творців глянцю геть не глянцеве, і потрібно важко працювати, щоб не хибити у шаленому світі медіа та берегти читачів. Приємний текст доповнюють власні фото ікони стилю.   

Якщо у вас ліві погляди, то в капіталізмі ви вбачаєте світове зло. Дослідник з Кембриджа Ха-Юн Чанґ, однак, вважає, що поки кращої економічної системи не існує. І покаже, наскільки мало насправді обивателі знають про економіку капіталізму. Його 23 тези, чи то пак приховані факти, описують, як розвиток капіталізму впливає на процвітання країни та чи може зробити бідних багатшими. Розуміння процесів дає можливість керувати капіталізмом та отримувати максимальні результати.

«Вчення Дона Хуана» – перша частина відомої саги антрополога та засновника вчення Тансегріті Кастанеди. Вона химерна та містична, і з тих книжок, які перевертають світосприйняття. Кастанеда розвиває жанр діалогів та переносить читачів до Мексики, і там разом з шаманом Які переступить поріг іншого, езотеричного світу, повного магії та ясності. «Вчення Дона Хуана» стало поштовхом для формування нового покоління шукачів, які готові до «переходу».

У минулому – морський котик, зараз – успішний керівник великого бізнесу Брендон Вебб розповідає, як використовувати військову стратегію по-цивільному та досягати максимальної ефективності. Спецпризначенці вміють долати труднощі та працювати у важких умовах, тому чому б не перейняти їхній досвід у щоденному житті та у побудові власної справи. «Приціл» – персональний майстер-клас не тільки з прийняття рішень, а й з кризового менеджменту для тих, хто хоче змінитись.

Юлія Дутка
Трилероїд, інтроверт та психоаналітик-аматор. Ви хочете про це поговорити? За фахом - журналіст, та більше тяжію до редагування. Люблю соло-подорожі, важкий метал, м’яке світло, волохатих корів, Скандинавію та бензопили. Мрію попестити ісландських коників та потиснути руку Чакові Поланіку.
http://tarels.blogspot.com/%20

8 thoughts on “Читання на вихідні: готуємось до книжкової зими

    Залишити відповідь