Що читають українські музиканти: ТНМК, Kozak System, Karna та інші

Що читають музиканти? Ми розпитали учасників музично-історичного фестивалю «Під Покровом Тризуба» — лідерів гуртів ТНМК, Kozak System, Karna та інших — про книжки, які вони зараз читають.

Вокаліст гурту ТНМК Фагот (Михайлюта Олег):

«Катя і принц Сіаму», авторів Наріси Чакрабонґсе, що є онукою Катерини Десницької, та дослідниці Ейлін Гантер. Біографія написана за матеріалами унікальних архівних документів: щоденників, листів, фотографій і містить цінні відомості з історії Сіаму та України.

Вокаліст гурту ТНМК Фоззі (Сидоренко Олександр), у якого, до Книжкового Арсеналу виходить власна нова книжка «Червоні хащі»:

«Альтист Данилов» Володимира Орлова – це фантастичний роман російського радянського письменника. Головний герой Данилов при цьому володіє надприродними («демонічними») здібностями, які іноді застосовує у повсякденному житті. Зокрема, він може переміщатися в будь-яку точку простору зі швидкістю думки, літати в хмарах, любить «купатися в блискавках».

kozak system

Вокаліст рок-гурту Kozak System Іван Леньо:

«Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього» Юваля Ной Харарі: «Книга описує історію людства з еволюції видів людини в кам’яній добі до XXI століття. Книгу прочитав з надзвичайним інтересом. Автор оригінально і нестандартно подає нам історію виникнення і розвитку людства. Текст вільнодумний і часто виходить за межі класичної еволюційної біології. Можливо, не всім сенсаційним висновкам чи твердженням варто довіряти, але те, що сюжет захоплює і тримає і примушує думати і аналізувати отриману інформацію – це абсолютно точно».

Вокаліст рок-гурту Karna Олексій Ярош:

«Трипільська культура. Спогади про золотий вік» Бурдо Наталія та Відейко Михайло: «кожному українцю треба розуміти “звідки ми?”, “де наші корені?”, “хто ми є, як нація?”. Артефакти, знайдені археологами і досліджені науковцями, є найбільш правдивими фактами історії, їх не заміниш і не переробиш».

Вокаліст метал-гурту Motanka Віктор Жалнін:

«Ілюстрована історія України» Леонід Осауленко та Олександр Ковалевський:

«Книга перевернула, а подекуди підтвердила мої переконання і ще більше вселила віру та любов до рідної землі та повагу до древнього, унікального народу – українців. Дякую долі, що я українець!»

Бас-гітарист гурту Motanka Сергій Ходорчук:

Екхарт Толле «Сила моменту тепер»

«Я зрозумів, що таких книг не дуже багато! І коли її читав, то дууже не хотілося щоб вона колись закінчувалася. Інша його книга – «Нова земля» – аналогічно крута))»

Вокаліст гурту Роллікс Дмитро Ігнатов

Читає паралельно кілька книжок – художку і нон-фікшн «Рік 2150» Александр Тія, «Два життя» К. Антарова, «Мислення швидке й повільне», «Мистецтво продавати», «Думай і багатій».

Вокаліст метал-гурту Dimicandum Роман Семенчук:

«Останнім часом мало читаю художньої літератури. Крайня книга, яка запам’яталася –  Марка Менсона «Витончене мистецтво забивати на все» – книга, яка нагадує, що в житті варто хвилюватися тільки з дійсно важливих приводів і вчить, як їх визначити».

Вокаліст рок-гурту КораЛЛі Михайло Адамчак

Макс Кідрук «Твердиня» і «Де немає Бога», Джим Моррісон «Американська Молитва»: «Це книга про немузичне життя засновника і фронтмена групи The Doors – Джима Моррісона. Крім давнього захоплення їхніми шикарними «Riders on the Storm», «Light My Fire», «People are Strange», я у певний момент дізнався, що народився із Моррісоном в один день. Захопливо пізнавати його життєву філософію, яка разом із надзвичайно високим рівнем IQ мала на меті зруйнувати обмеженість людського бачення та сприйняття».

Вокаліст рок-гурту Entree Олексій Шманьов

«Довбуш» Гнат Хоткевич: «Це прекрасна книжка, багато цікавого виніс для себе про життя і говір гуцулів». 

У фестивалі також беруть участь історики. Давайте поглянемо, наскільки різняться їхні смаки з уподобаннями музикантів:

Історик та краєзнавець Андрій Ковальов:

«На шляхах і роздоріжжях» Бориса Антоненко-Давидовича та «Дні слави» Степана Самійленка: «Це книги-спогади козаків Армії УНР. Захопливі пригодницькі романи. Найбільше вражає, що це історії з реального життя цих хлопців».

Реконструктор військово історичного клубу «Повстанець» Владислав Куценко «Запорожець»:

«Сліди на дорозі» Валерій Ананьєв: «Він описує своє життя, яке багато у чому нагадує мене. Зважаючи на те, що війна на Сході України триває – книга є актуальною. До того ж книга оснащена QR-кодами, за якими ховаються фото і відео».

Лекторка Аліна Карбан, «Експертний корпус»:

Дві з останніх прочитаних книг – «Вовче» Костянтина Чабали та «Сліди на дорозі» Валерія Ананьєва. Ці тексти – чудові зразки ветеранської літератури.

«Вовче» Костянтина Чабали – напружена, цікава і майстерно написана повість. Книга про війну та долі людей, які зіткнулися із воєнною реальністю. Читається швидко, тримає до останньої сторінки.  

«Сліди на дорозі» Валерія Ананьєва – ще один дуже живий та емоційний текст про війну на Сході України. Тут і про дитинство головного героя, і про кохання, і про самотність, і про втрати та досягнення, про становлення і трансформацію особистості, про зміни, що їх зазнає чоловік, який пішов воювати, і, головне, тут про війну – справжню і реальну, від якої зараз так усі намагаються відгородитися. Читаючи «Сліди на дорозі» хочеться і плакати, і сміятися, діапазон емоцій, що його заклав Валерій на сторінки своєї книжки, досить широкий. Один із цікавих моментів – на сторінках книжки можна знайти QR-кoди, відсканувавши які, можна з легкістю поринути у події, що описані на сторінках книжки.

Причитане давніше:

Богдан Чайківський «ФАМА. Рекламна фірма Романа Шухевича» – не припиняю радити цю книжку кожному, незалежно від того цікавиться людина постаттю Шухевича зокрема чи історією України загалом. Адже це чудове видання, яке до всього зараз є у вільному доступі в мережі інтернет. «ФАМА. Рекламна фірма Романа Шухевича» – це спогади побратима і партнера по бізнесу Романа Шухевича Богдана Чайківського. Автор розповідає нам не лише про рекламний бізнес майбутнього командира УПА, а й про різні оказії українського бізнесу 30-х років минулого століття.

Шухевич, якого ми знаємо, як Головного командира УПА, був ще й успішним бізнесменом, який умів рекламувати продукт, знав, як працювати із конкурентами, а ще був одним із перших у Галичині, хто зрозумів, що sex sells 🙂

Завершила сьогодні зранку:

«Танечні ведмеді» Вітольда Шабловського – приклад просто перфектного репортажу. Цю книжку варто вже читати за те, щоб відчути текст на смак, яким він має бути в ідеалі, наче це витвір мистецтва.

Але окрім того, що це майстерно написані репортажі, видання розповідає про Болгарію та інші посткомуністичні країни в період трансформації. Так, опис може здатися сухим, але про цю книжку важко щось говорити, її справді треба просто взяти і прочитати.

Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

3 thoughts on “Що читають українські музиканти: ТНМК, Kozak System, Karna та інші

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

Залишити відповідь