Що читають зірки хіп-хопу: Мастрід від Alyona Alyona

Alyona Alyona – найвідоміша українська хіп-хоп виконавиця, авторка життєво правдивих текстів, перегляди кліпів якої в перші ж дні перетинають позначку 1 млн. Про неї пише американський Vogue, а New York Times днями помістив Alyona Alyona на 2 місце рейтингу найцікавіших виконавців Європи. Співачка розповіла читачам блогу Yakaboo, які книжки входять до списку її найулюбленіших.

Книжка-маніфест, яка просто необхідна всім нам в часи засилля консюмеризму, тотальної влади маркетингу і повсюдної реклами, коли кожен бореться за наш гаманець, незважаючи на істинні наші потреби.

Споживання поглинає і водночас стає тим чи не єдиним порятунком і нагородою собі за щоденні сірі будні. Кава з круасаном за те, що прокинулася і збираєшся на нелюбу роботу, тортик чи сукня – після стресу чи конфлікту, косметика чи книжка – тільки тому, що третя – в подарунок. Тобто ми не просто витрачаємо найкращі свої роки й найбільше часу на роботі, а ще й з легкістю віддаємо, обмінюємо зароблене на не завжди потрібні нам матеріальні еквіваленти.

Недаремно цю книжку називають Біблією дауншифтерів – читайте, повертайтесь до себе, творіть власне життя, менше прислухайтесь до маркетингового шуму навколо.

Люко Дашвар. «Село не люди» (КСД, 2011)

Перша книжка однієї з найпопулярніших авторок сучасної так званої масової літератури – серед книг, що найбільше вразили свого часу. Чому? Це історія про життя в сучасному українському селі, де будь-який необережний крок стає відомий усім жителям за дуже короткий проміжок часу. А якщо йдеться про зраду, любовний трикутник, а згодом ще й про трагедію, – розголосу не оминути. 

Як впоралася з усім цим 13-річна героїня, що вона пережила та чи змогла змінити своє життя на краще? Про це  у вже культовому романі.

 

Христина Лукащук. «Курва» (КСД, 2013)

Провокативна книжка з не менш провокативною назвою наробила свого часу галасу і – більше не перевидається. Тож якщо не потрапили на ту хвилю, вона могла пройти повз вас. А даремно!

В центрі оповіді – жінка, що просто прагне бути щасливою. І при цьому постійно втрапляє в халепи і спричиняє сімейні негаразди, бо чоловіки, які їй попадаються – чомусь завжди вже одружені. Про муки совісті, проблеми вибору, стосунки чоловіків і жінок та визначення себе серед інших – у цій книжці.

Ще одна епатажна представниця сучукрліту, яка кілька днів тому презентувала після довгої перерви новий роман «Добрі новини з Аральського моря», потрапила в цей список ще з попередньою книжкою.

«Супермаркет одиночества» – відверта розповідь письменниці про її подорожі, стосунки з бойфрендами, пригоди й халепи. Іронічна, відверта, сповнена доброго гумору та живої мови, не без притаманного стилю Карпи епатажу.

Як і в попередніх згаданих книжках, тут багато сексу, шокуючих епізодів, є навіть бридкі сцени.

Сюжет – доволі простий: мільйонер запрошує на побачення сіру мишку. Вона дивується, але погоджується, отримує неймовірне сексуальне задоволення, але без втручання в ці справи чоловіка. Виявляється, він тестує нову секс-іграшку, і, власне, дівчина потрібна йому як піддослідна.

Далі все буде вже не так передбачувано, тому, якщо ви не надто бридливі, пориньте у світ героїв Поланіка, сюрреалізм і боротьбу жінок за повернення у не таку солодку, та все ж необхідну реальність.

Усі без винятку книжки Орвелла – мастрід для тих, хто так чи інакше цікавиться світом, що нас оточує. Та саме «Колгосп тварин» – найближчий до нас текст, оскільки в алегоричній формі описує події, що стосуються СРСР – його становлення, революцію 1917 року і далі – до Другої світової війни.

Небезпека перетворення держави із соціалістичної, де всі рівні, у ієрархічну, на чолі якої стоять тирани, майстерно відтворена Орвеллом у цій невеликій, але надто вже промовистій повісті. 

Віктор Франкл – відомий психолог, що сам пережив концентраційні табори, вижив і описав цей досвід. Червоною ниткою в цій книжці проходить ідея – маючи за що боротись, заради чого жити, людина здолає набагато більші труднощі і випробування, аніж коли цієї причини, заради якої варто жити (працювати, боротись, терпіти) немає.

Так ті, хто мав надію побачитися з близькими, знаходили фізичні сили виживати, йти далі. Натомість люди, на очах яких вже загинули інші члени родини, не мали внутнішнього стержня, на який можна опертись.

Попри складність теми, книжка дуже оптимістична і буде цікава й корисна не лише в такому екстремальному досвіді, а й при прийнятті щоденних рішень, в побудові власного майбутнього.

Світовий бестселер, написаний жінкою, що поборола рак. Авторка ділиться власним досвідом, спостереженнями, тим, що осягнула за час боротьби з хворобою. 

Як багато всього стає неважливим перед обличчям смерті, адже часто не розумієш за буденною рутиною, що є справжньою цінністю.

Історія Регiни Бретт має щасливе продовження, і вона прагне застерегти читача від подібного шляху, звернути увагу на себе, на свої потреби і те, що насправді хочеться робити не в час кризи, а заздалегідь, щоб її попередити й уникнути.

Підлітковий максималізм, яким пронизана уся книжка, не усім читачам однаково подобається. Тим не менше, вона давно стала класикою, увійшла в шкільну програму і входить до числа улюблених не однієї сотні чи навіть тисячі читачів по всьому світу.

Юний герой-бунтар, здається, виступає проти всього, руйнуючи не заради якоїсь мети, а через уже згаданий вище вік. Та, попри це, чимось він залишається читачеві симпатичним – мабуть, усім хочеться в якийсь момент випустити пар, послати все куди подалі, розвернутись на 180 градусів, – а тоді – вже як буде.

І якщо в житті нам це не вдається, то, завдяки магії тексту і співпереживанню з героєм – легко.

Бестселер польського автора, що вловив одну з найважливіших проблем сучасної людини – самотність, і перетворив її на легкий, проте не позбавлений чуттєвості й проблематики текст.

Як це – коли ви знаходите один одного, але ваша зустріч неможлива? Як побороти самотність, коли вас розділяють кілометри? Чи не розчарує довгоочікувана зустріч, яка все ж трапиться?

Незвична книжка про незвичайних людей – дві закохані пари, що мають свої приховані таємниці. Чи розкриє їх автор?

Читаючи, ви будете то сміятись з героями, то плакати, співчуваючи їм. Адже «сонячні люди» – не часті гості в художніх текстах, і не кожному з письменників одразу вдається так добре з ними порозумітися (хай навіть тільки на сторінках власної повісті).

Несподіване сусідство у списку з відвертими та епатажними романами сучасних авторів. Та коли спілкування з дітьми – твій щоденний обов’язок протягом кількох років, неможливо обійтись без класики педагогіки. Януш Корчак – це, безсумнівно, автор, якого повинен прочитати кожен педагог, а «Як любити дитину» –  найважливіша його робота.

Книжка містить головні ідеї автора про правильне виховання дітей, яке зможе забезпечити їм нормальний розвиток, здорове і щасливе життя. Основою підходу видатного педагога є ставлення до дитини, як до дорослого, – з повагою, розумінням, як до зрілої, хоч і ще не до кінця сформованої особистості.

Мар'яна Хемій
Редакторка блогу. Люблю книжки, розмови, подорожі.

One thought on “Що читають зірки хіп-хопу: Мастрід від Alyona Alyona

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

Залишити відповідь