Наші з вами звивини, як відомо, роблять мозок схожим на волоський горіх.
Однак соцмережі, телебачення, погана література та інші жуйки для розуму роблять їх схожими на проспекти, а сам мозок — на прямокутну карту Нью-Йорка, де всі хороші думки застрягли в заторах. Найкращий рецепт для боротьби з деградацією і прокачування власного мозку — звичайно ж, книжки!
У сьогоднішній добірці видання, які не тільки цікаво, а й корисно читати. Ви й самі не підозрювали, як хитро і тонко може працювати цей загадковий орган вагою всього у півтора кілограма.
Розумного читання!
«Ловушки мышления. Как принимать решения, о которых вы не пожалеете» Чіп Хіз, Ден Хіз
Кожен з нас думає, що він або вона унікальна і абсолютно особлива, правда? Наші здібності й складності бачаться нам унікальними (насправді, ні). Статистика говорить зворотне.
Ця книга пропонує вам навчиться обходити «баги» власного мислення. В якійсь мірі, це підручник з прийняття рішень в нинішньому складному світі.
Автори не поскупилися і запропонували десятки різних способів змінити звичний спосіб думання й вирішування. Прикладів теж достатньо, як з особистого життя, так і з бізнесу.
«Пастки мислення» — рятівний круг для тих, хто постійно мучиться з прийняттям рішень, тупцює на одному місці й пливе за течією. Автори вчать прокладати карту життя самостійно та уникати боліт нерішучості.
«Мозг. Тонкая настройка. Наша жизнь с точки зрения нейронауки» Пітер Уайброу
Уайброу розповість про хитрий обман сучасного комерційного світу: чому ключовою цінністю стала думка «Чим більше є у людини, тим для неї краще». Але ви ж знаєте, що це не працює.
І «Тонка настройка» розповість, чому. Наприклад, як утворюються соціальні звички й по суті приймають рішення за нас. Далеко ходити не треба, згадайте, як ви недавно купили недавно щось непотрібне, піддавшись раптовому моменту.
Гігієна потрібна не тільки фізична. Ми звикли мити руки, але мало хто очищає мозок від налиплого на нього інформаційного бруду. А він непомітно змінює наше життя, ведучи далі, відводячи від бажаного щастя.
Щоб не ставати наївною овечкою в сучасному світі, потрібно включати мозок. Тобто, розуміти правила, за якими ми приймаємо рішення, і як нами можна маніпулювати, щоб від цього захищатися.
Новинки нон-фікшн Форуму видавців в Yakaboo (список доповнюється)
«Вопрос на засыпку. Как заставить мозги шевелиться» Джон Фарндон
Якби перед вами стояли три красиві голі жінки, яку б з них ви обрали? І як це питання пов’язане з економікою? Вам це питання може здатися дурним, але саме це запитують в абітурієнтів Оксфорда, як і багато інших «дивних» завдань.
В «Питаннях на засипку» зібрані ці каверзні, абсурдні на перший погляд завдання, відповіді на які вимагають справжнього польоту думки та вміння проводити паралелі між різними сферами знань.
Так-так, це змусить вас думати! Ще й так, що практично можна зламати мозок. Але це як і з будь-яким хорошим тренуванням — після напруги та м’язового болю відчувається прогрес і розвиток.
Ви не втомитеся дивуватися, як можна давати настільки широкі відповіді й так глибокодумно міркувати у здавалося б елементарних, але насправді дуже хитрих питаннях.
Професійний нон-фікшн: 20 підказок для читання
«Не бери в голову. 100 фактов о том, как подсознание влияет на наши решения» Кріс Пейли
Підсвідомість — це не тільки «страшилка» з праць Фрейда, яка штовхає нас на комічні застереження. Це ще й постійно недремний автопілот, який багато в чому керує нашими з вами складними мізками.
Ви пам’ятаєте це почуття, коли увійшли в кімнату, але забули навіщо? Це один з трюків підсвідомості, яка «відучує» нас замислюватися при виконанні багатьох дій. Так нами можна і маніпулювати, так що краще бути у всеозброєнні.
Вам відкриється чимало дивовижних фактів і особливостей нашої психіки. Наприклад, що червоний колір будь-кого робить сексуальнішим. Що в політиці важливіше зовнішність, а не ідеї. Що самотність — у нас в голові, а не в реальності.
«Не бери в голову» стане в нагоді кожному, адже підсвідомість впливає на ваші рішення і думки незалежно від виду діяльності та рівня освіти або доходу.
«Мозгоускорители. Как научиться эффективно мыслить, используя приемы из
разных наук» Ричард Нисбетт
«Мозгоускорители» — видання для тих, хто вже зневірився у пошуках «чарівної пігулки» або «священного Граалю» для персонального просвітлення і поліпшення роботи мозку. І це не утопія, а наукові вправи, які справді працюють!
«Люди систематично помиляються в своїх логічних висновках. Ці висновки часто розходяться з принципами статистики, економіки, логіки та наукової методології», пояснює автор і говорить, що наша «реальність» — продукт стереотипів та ілюзій. Заодно і розповідає, як зняти «рожеві окуляри».
Ви зможете оцінювати ситуації адекватніше і відставляти в сторони різні персональні «установки» — переваги, здібності, плани, мотиви, риси характеру або ж навіть ситуаційні фактори.
Крім того, книга пропонує чимало інформації щодо об’єктивності сприйняття — того, на чому багато в чому заснована сучасна економіка і маркетинг. А ще легка мова, доступність викладу матеріалу, яскраві приклади та слушні поради. Читайте і прокачуйте розум!
6 thoughts on “Мозок на “прокачку”! 5 книг для апгрейду власного розуму”